Skádací solární panel

V roku 2024 skládací solární panel představuje revoluční novinku v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Díky své kompaktnosti a pohodlnému skládání jsou ideální pro cestování, kempování nebo nouzové situace.

Skládací solární panel je také ideálním řešením pro ty, kteří hledají flexibilní a snadno přenosné zdroje energie. Jejich unikátní konstrukce umožňuje snadné skládání a rozkládání, což výrazně zvyšuje jejich praktičnost a použitelnost v různých situacích a podmínkách.

Z hlediska ekologické udržitelnosti, skládací solární panel nabízí čistou a obnovitelnou formu energie, která minimalizuje závislost na fosilních palivech. Jeho použití tak přispívá k ochraně životního prostředí a snižování emisí skleníkových plynů. Je tedy zřejmé, že skládací solární panel je produktem budoucnosti.

Skádací solární panel v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Co je to skládací solární panel a jak funguje?

  Skládací solární panel je inovativní technologie, která umožňuje flexibilní využití solární energie. Jedná se o lehký a přenosný systém, který se dá snadno sklopit a přenést na jiné místo podle vašich potřeb. Funguje tím způsobem, že solární buňky přeměňují světelnou energii ze slunce na elektrickou energii, kterou můžete využít pro napájení vašich elektrických přístrojů. Naše společnost, Mobis, nabízí vysoce kvalitní skládací solární panely, které jsou nejen výkonné, ale také odolné a spolehlivé.

 • Jaké jsou hlavní výhody skládacích solárních panelů od společnosti Mobis?

  Naše skládací solární panely nabízejí mnoho výhod. Především jsou extrémně přenosné a snadno se instalují, což je ideální pro camping, karavaning nebo jiné outdoorové aktivity. Díky své vysoké efektivitě poskytují optimální výkon i za méně slunečného počasí. Navíc, naše panely jsou odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám a mají dlouhou životnost. Společnost Mobis také poskytuje excelentní zákaznický servis a podporu, včetně rychlé a efektivní instalace a servis po prodeji.

 • Proč bych měl zvolit skládací solární panely od společnosti Mobis?

  Mobis je lídrem na trhu s fotovoltaikou a naše skládací solární panely jsou navrženy tak, aby splňovaly nejvyšší standardy kvality a výkonnosti. Jsme hrdí na naše inovace a stále se snažíme vylepšovat naše produkty a služby, abychom vyhovovali potřebám našich zákazníků. Navíc, když si vyberete naše skládací solární panely, nejenže získáte vysoký výkon a dlouhou životnost, ale také se přidáte k globálnímu úsilí o ochranu životního prostředí tím, že snížíte svou uhlíkovou stopu a využijete obnovitelné zdroje energie.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Skádací solární panel v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Skládací solární panel se stal ideální volbou pro ty, kteří preferují mobilitu a efektivní využití prostoru. Díky svému flexibilnímu designu může být snadno přemístěn a skladován, aniž by zaujímal mnoho místa.

Dalším důležitým aspektem je výkon daného skládacího solárního panelu. Nabízí stejnou účinnost jako jeho pevné protějšky, což ho činí výhodnou volbou pro ty, kteří nechtějí obětovat výkon za přenosnost. Současně zvažte také dostupnost slunečního svitu ve vaší lokalitě, jelikož to je klíčový faktor ovlivňující výkonnost solárního panelu.

Investice do skládacího solárního panelu je také otázkou cenové dostupnosti. Ačkoli počáteční investice může být vyšší, v dlouhodobém horizontu může výrazně snížit náklady na elektrickou energii a přispět k udržitelnosti naší planety.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Skládací solární panel představuje revoluční řešení v oblasti obnovitelných zdrojů energie v roce 2024. Je ideální volbou pro majitele domů a podniků, kteří mají omezené možnosti instalace tradičních solárních panelů.

Klíčovou výhodou skládacího solárního panelu je jeho flexibilita a snadná přenositelnost. Díky svému unikátnímu designu je možné ho snadno složit a přemístit na jiné místo, což je velkým přínosem pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou instalovat pevné solární panely na svých střechách.

Rostoucí poptávka po energeticky účinných a udržitelných energetických řešeních je hnací silou za inovativními produkty, jako je skládací solární panel. Ať už je vaše střecha malá, špatně orientovaná, nebo z nevhodného materiálu, skládací solární panel nabízí flexibilní řešení, které vám umožní využít solární energii naplno bez nutnosti zásahu do střechy.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Rozhodně stojí za zvážení nákup skladacích solárních panelů, protože tyto jsou často zahrnuty v dotačních programech. Skládací solární panely kromě svého snadného přenášení a skladování nabízí i efektivní způsob výroby elektrické energie.

Důležité je zmínit, že v rámci programu Nová zelená úsporám je možnost dosáhnout dotační podpory na solární elektrárnu, včetně skladacích solárních panelů. V rámci tohoto programu je možné získat podporu až do výše 30% z celkových nákladů na instalaci.

Nepodceňujte nutnost se důkladně připravit na podání žádosti. Jde o komplexní proces, včetně například energetického auditu vaší nemovitosti nebo vytváření projektové dokumentace. Proto je dobré se obrátit na profesionála, který Vám s celým procesem pomůže.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojení fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je klíčovým krokem pro úspěšný a efektivní provoz. Provozovatel distribuční soustavy má za úkol rozhodnout, zdali může váš skládací solární panel fungovat v sítě nebo nikoliv. Bez tohoto kroku může být vaše elektrárna zapnuta pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že nemůžete prodávat přebytečnou energii zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě však není konstantní, mění se v závislosti na lokaci. EGD nabízí nástroj mapa připojitelnosti, který umožňuje zjistit, zda je kapacita sítě ve vašem místě již vyčerpaná. Modrá oblast na mapě signalizuje plnou kapacitu. Vězte, že pravdivost těchto informací se blíží ke 100%, ale největší jistotu získáte pomocí žádosti o připojení.

Naše firma zařídí veškerou byrokracii za vás. Rychlá a snadná instalace skládacího solárního panelu a jeho následné připojení k distribuční síti je naší prioritou. Dodáváme moderní skládací solární panely registrovanými instalátory a zajišťujeme vše potřebné pro úspěšné připojení do distribuční sítě.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investování do solární elektrárny se stává v roce 2024 atraktivnější možností, z hlediska ekonomických i ekologických aspektů. Díky technologickým pokrokům, takovými jako jsou skládací solární panely, se výrazně snižují počáteční investiční náklady, což umožňuje rychlejší návratnost investice.

Avšak je důležité zdůraznit, že rozhodování o investici do solárního systému musí zahrnovat mnoho proměnných. Faktory, jako například místní podmínky pro výrobu solární energie, cenová politika dodavatelů elektřiny, depreciační sazby zařízení a možnost využití dotačních programů hrají klíčovou roli při určování ekonomické výhodnosti takovéto investice.

Složitost této otázky je zřejmá, ale nástroje a metody pro její zodpovězení se rozvíjejí stejně rychle jako samotná technologie skládacích solárních panelů. Informace a data potřebná pro pečlivé zhodnocení jsou dnes snadno dostupné a konzultace s odborníky na fotovoltaiku jsou nezbytné pro zajištění úspěchu jakékoli solární investice.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při plánování investice do fotovoltaické elektrárny je důležité zvážit několik hlavních faktorů. Geografická poloha, výhledová spotřeba energie a finanční možnosti jsou základními ukazateli pro rozhodování o zahájení projektu.

Dalším důležitým aspektem je výběr správných komponent, přičemž hodně záleží na typu a značce skládacího solárního panelu. Speciálně skládací solární panel je výhodný pro ty, kdo potřebují mobilní a pružně použitelné řešení, ale je důležité si uvědomit, že kvalita a výkon mohou mezi různými modely výrazně kolísat.

Dbejte také na možnosti dotací a státních podpor. Ty mohou významně ovlivnit návratnost investice do fotovoltaiky. Konkrétní informace o podmínkách těchto programů může poskytnout regionální energetická agentura nebo odborný poradce.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin