Průhledný solární panel

Hitem roku 2024 v oblasti obnovitelné energie je bezpochyby průhledný solární panel. Tento revoluční výrobek využívající nejnovější technologie představuje zcela nový způsob, jakým můžeme generovat elektřinu z obnovitelných zdrojů.

Silným rysem průhledných solárních panelů je jejich schopnost integrovat se do různých druhů architektury bez rušivého vizuálního efektu. Nejenže dokážou vyrábět čistou energii, ale také zůstávají esteticky přitažlivé.

Zároveň průhledné solární panely nabízí vyšší efektivitu a delší životnost než klasické solární panely, což je činí finančně atraktivní jak pro domácnosti, tak pro komerční uživatele. Jejich využití proto představuje win-win situaci pro všechny zainteresované strany.

Průhledný solární panel v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Co je průhledný solární panel a jaký má vliv na estetiku mého domova?

  Průhledný solární panel je moderní inovace v oblasti solární energie, který umožňuje světlu proniknout skrze panel, zatímco stále vytváří energii. Průhlednost těchto panelů lehce zvyšuje estetickou hodnotu vaší nemovitosti, protože se mohou lehce sladit s architektonickými prvky vašeho domova. Naše společnost, Mobis, se specializuje na poskytování těchto průhledných solárních panelů a vždy dbáme na to, aby se náš solární systém dokonale hodil k designu vašeho domu.

 • Jak je možné, že průhledný solární panel funguje a jaká je jeho efektivita?

  Průhledné solární panely využívají pokročilé organické materiály, které dokážou absorbovat světlo a přeměnit ho na elektrickou energii, a to i přesto, že jsou průhledné. Ačkoli jejich účinnost může být mírně nižší než u tradičních solárních panelů, jejich estetická a praktická hodnota může váhu efektivity vyvážit. Navíc, technologie postupuje a účinnost průhledných solárních panelů neustále roste. V Mobis neustále sledujeme nejnovější trendy a inovace, abychom vám mohli nabídnout nejúčinnější a nejmodernější řešení na trhu.

 • Jaké jsou finanční výhody instalace průhledných solárních panelů od společnosti Mobis?

  Instalace průhledných solárních panelů může mít řadu finančních výhod. Při využití sluneční energie můžete výrazně snížit své měsíční náklady na energie a v některých případech můžete dokonce prodávat přebytečnou energii zpět do sítě. Dlouhodobě se tak investice do solárních panelů může stát velmi rentabilní. Navíc, v mnoha zemích existují státní dotace a pobídky pro instalační solární energie, což může ještě více snížit náklady na instalaci. V Mobis vám můžeme poskytnout podrobné kalkulace a poradenství ohledně finančního přínosu vašeho solárního systému.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Průhledný solární panel v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Průhledný solární panel je inovativní technologie, která může zásadně změnit trh s obnovitelnou energií. Tyto panely jsou schopny produkce elektřiny a zároveň dovolí průhlednost, což je ideální pro instalaci na okna nebo skleněné fasády budov.

Díky průhledným solárním panelům je možné využívat solární energii bez omezení výhledu a zároveň zajišťují účinný stínění před slunečními paprsky. Investici do průhledného solárního panelu by měli zvážit zejména majitelé nemovitostí, které mají velké skleněné plochy.

Od běžných solárních panelů se průhledný solární panel liší hlavně tím, že umožňuje průchod světla pomocí transparentních solárních článků. Jde o revoluční řešení, které v sobě spojuje praktické využití a moderní design, přitom však kladně přispívá k životnímu prostředí. Technologie je stále v počáteční fázi, přesný výkon a životnost průhledných solárních panelů však závisí na konkrétním typu a použité technologii.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Průhledný solární panel je technologický průlom v odvětví obnovitelných zdrojů energie. Tyto desky, které jsou schopné absorbovat sluneční světlo a současně umožňují průchod světla, se stávají stále oblíbenějšími v roce 2024.

Jedním z hlavních aspektů, které nahrávají průhledným solárním panelům, je jejich všestrannost a estetika. Mohou se ideálně hodit na fasády budov, prosklené plochy nebo i na okna, poskytujíc tak energetickou účinnost bez narušení výhledu.

Na druhou stranu, efektivita průhledných solárních panelů je v současné době nižší než u konvenčních fotovoltaických panelů. Avšak s pokračujícím výzkumem a vývojem, jejich efektivita pravděpodobně poroste, což by jim mohlo pomoci dosáhnout širšího uplatnění.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V roce 2024 dochází k významným změnám v pravidlech dotací pro solární elektrárny. Do systému bude nově začleněn také projekt na průhledný solární panel, který je označen jako velmi efektivní a perspektivní technologie.

Je tedy rozhodně vhodné sledovat aktuální výzvy a připravit si doklady pro podání žádosti dle nově stanovených požadavků. Více informací o dotacích a podmínkách lze najít na stránkách zdroje financí jako jsou Operační programy, Státní fond životního prostředí nebo v rámci programu Nová zelená úsporám. Průhledný solární panel bude patřit mezi technologie, kterých se nová pravidla dotknou nejvíce.

Optimalizace a inovace jsou na významném místě současných dotačních programů a tak nelze opomíjet technologie jako je průhledný solární panel. Ať už jde o rodinný dům nebo větší projekty, dá se předpokládat, že podpora těchto technologií povede k zelenější a udržitelnější energetické budoucnosti.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Ve světě obnovitelných zdrojů energie jsou průhledné solární panely inovativní technologií, která slibuje budoucí revoluci v této oblasti. Tyto panely, které umožňují proniknutí světla skrze sebe, se dají efektivně použít na okenních výlohách nebo pro stavbu průhledných solárních domů.

Průhledné solární panely fungují na principu organických fotovoltaických buňek, které jsou navrženy tak, aby absorbovaly jen určité vlnové délky světla a zbytek světla mohou pustit skrz. To přináší zásadní výhodu v tom, že panely mohou generovat elektrickou energii i při nízké intenzitě světla, což je další obrovský krok vpřed v oblasti solární technologie.

I přes svůj teprve nedávný vývoj, průhledné solární panely ukazují značný potenciál pro budoucí implementaci na komerční úrovni. Jejich schopnost kombinovat estetiku s energetickou efektivitou je klíčem k rozšíření použití solární energie v širokém měřítku, a to i na místech, která byla dříve nepřístupná pro klasické solární panely.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Průhledný solární panel v roce 2024 představuje inovativní řešení pro ty, kteří chtějí maximalizovat využití solární energie, aniž by museli obětovat estetiku svých budov nebo domovů. Tato technologie je v posledních letech stále více dostupná a stává se vyhledávanou investicí.

Výhodou průhledných solárních panelů je nejen jejich schopnost generovat elektřinu, ale také možnost získání dalších úspor například díky menší závislosti na umělém osvětlení. Solární energie je udržitelná a ekonomicky efektivní možnost, zejména v současné době, kdy ceny energií stále rostou.

Investice do průhledných solárních panelů může mít krátkou dobu návratnosti v závislosti na konkrétních parametrech, jako je místo instalace a dostupnost slunce. Navíc pokud se využijí dostupné dotační programy a subvence, náklady na pořízení a instalaci mohou být výrazně sníženy. Během posledních let dokonce technologie průhledných solárních panelů zaznamenala výrazný pokles cen, což její nákup činí ještě atraktivnějším.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je důležité zvážit několik klíčových aspektů. V prvé řadě je to výběr správného zařízení, kde hraje důležitou roli průhledný solární panel. Jestliže je Vaše nemovitost dobře osluněná, průhledné solární panely mohou být skvělou volbou díky jejich unikátní schopnosti produkovat elektřinu z obou stran panelu.

Důležitým faktorem je také poloha a orientace nemovitosti, které mohou mít zásadní vliv na efektivitu výroby elektrické energie. Například, pro maximální efektivitu v severní polokouli by měly být solární panely orientovány směrem na jih.

Kromě toho se vyplatí také zvážit možnosti financování a návratnosti investice. Celkové náklady na instalaci fotovoltaické elektrárny se mohou lišit v závislosti na úrovni složitosti projektu, ale průhledný solární panel může nabídnout vyšší efektivitu, a tím i rychlejší návratnost investice.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin