Průhledné solární panely

Průhledné solární panely jsou v roce 2024 na vzestupu a představují revoluční prvek v oblasti udržitelné energetiky. Díky inovativním technologiím dokážou tyto panely přeměňovat světlo na elektřinu, aniž by omezovaly průhlednost skla, což otevírá nové možnosti jejich využití.

Pokrok v technologii průhledných solárních panelů umožňuje jejich integraci do oken budov, automobilů či displejů elektronických zařízení. Nejenže tím přispívají k výrazné úspoře energie, ale také umožňují větší estetickou flexibilitu v designu. Zatímco tradiční solární panely jsou často kritizovány za jejich vizuální dopad na krajinu, průhledné solární panely tento problém eliminují.

Budoucnost průhledných solárních panelů je slibná, s očekáváním dalších technologických průlomů a zvýšeného využití v různých sektorech. Otázka už není, zda se průhledné solární panely stanou běžnou součástí našeho života, ale spíše, kdy a jak rychle se tak stane.

Průhledné solární panely v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Co jsou průhledné solární panely a jaké přináší výhody?

  Průhledné solární panely jsou převratnou inovací v oblasti obnovitelné elektrické energie. Používají speciální fotovoltaické buňky, které absorbují světlo a umožňují jeho části projet až do interiérů budov. Tato unikátní technologie nabízí esteticky přijatelné řešení pro všechny, kdo hledají způsob, jak snížit své energetické náklady a přitom přispívat k ochraně životního prostředí. Solární panely od naší firmy Mobis poskytují kromě toho velkou výdrž, výjimečnou účinnost a profesionální instalaci.

 • Jaké jsou hlavní vlastnosti průhledných solárních panelů od firmy Mobis?

  Průhledné solární panely od firmy Mobis jsou vyrobeny pomocí technologie, která kombinuje vysokou energetickou účinnost s průzračnou estetikou. Jsou ideální do míst, kde je třeba podpořit přirozené osvětlení, avšak zároveň vytvořit elektrickou energii – například do oken, zimních zahrad, skleníků nebo střešních oken. Naše panely jsou navíc odolné proti poškození a mimořádně dlouhověké.

 • Jakým způsobem mohou pomoci průhledné solární panely od firmy Mobis snížit energetické náklady?

  S našimi průhlednými solárními panely můžete výrazně redukovat své energetické náklady. Systém generuje elektrickou energii po celý den, dokonce i za slabého osvětlení. Energie, kterou nepoužijete, můžete prodat zpět do sítě a ušetřit ještě více. Navíc naše panely pomáhají zmenšit ztráty tepla, což přináší další úspory v oblasti vytápění.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Průhledné solární panely v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Prvním faktorem, který je potřeba vzít v potaz při instalaci průhledných solárních panelů, je poloha a orientace solárních panelů. Optimum je umístění panelů na jih s úhlem mezi 30-35°. Tato orientace zajišťuje nejvyšší výkon a tedy i výnosnost vaší investice.

Je také důležité zvážit, jaké typy solárních panelů jsou nejlepší volbou pro vaši nemovitost. Průhledné solární panely jsou ideální pro balkony, zastřešení pergol, zimní zahrady, nebo velká okna. Tyto panely nejen že zachytávají sluneční energii, ale také umožňují průchod světla.

Konečně, dalším důležitým faktorem je finanční návratnost instalovaných průhledných solárních panelů. Faktory, jako je cena za kWh, možnost dotací na obnovitelné zdroje, nebo možnost prodeje vyrobené energie do sítě, mohou výrazně ovlivnit rychlost návratnosti investice do této technologie.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Průhledné solární panely představují revoluční technologický posun v oblasti obnovitelné energie. Přinášejí řadu výhod, jako je efektivní využití světla a výrazné zlepšení estetiky budov, kde jsou instalovány.

Průhledné solární panely umožňují výrobu energie získané ze slunce, podobně jako klasické solární panely, avšak dodávají průhlednost, kterou klasické solární panely nemohou nabídnout. Využití těchto panelů se stává stále oblíbenějším, a to nejen v oblasti rezidenční, ale také komerční a průmyslové sféře.

Je nutné zdůraznit, že úspěch instalace takovýchto panelů je závislý na několika klíčových faktorech. Podmínkou je dostatečná plocha na instalaci, vhodná orientace směrem ke Slunci a materiál střechy, na kterou se panely montují. Bezvýhradně vhodný materiál garantuje dlouhodobou funkčnost instalace, zatímco nevhodný může vést k nežádoucím komplikacím, jako je například zatékání. Kromě toho je třeba vzít v úvahu také statiku střechy, která musí být schopna unést zátěž panelů a konstrukcí. Správné hodnocení těchto faktorů je klíčové pro úspěch každé instalace průhledných solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dosáhnout na dotační podporu na solární elektrárnu v roce 2024 může být skutečnou výzvou. To je nejen kvůli změnám v podmínkách dotačních programů, ale také kvůli rostoucí konkurenci na trhu.

Průhledné solární panely mohou být dobrým řešením pro ty, kdo hledájí alternativu k tradičním solárním panelům. Jejich hlavní výhodou je schopnost využívat světlo nejen z jedné strany, což může vést k lepší efektivitě a vyšší produkci energie.

Nicméně, přestože jsou průhledné solární panely inovativní technologií, stále nejsou všeobecně akceptovány na trhu a je třeba zvážit, zda jsou způsobilé pro dotační programy. Pokud se rozhodnete pro tuto technologii, buďte připraveni na potenciální výzvy spojené s jejich instalací a udržováním.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Ve vývoji solárních technologií přichází průlom ve formě průhledných solárních panelů. Tato inovace představuje budoucnost obnovitelné energetiky, kdy se solární panely mohou stát nedílnou součástí architektury budov.

Výzkumy v oblasti průhledných solárních panelů nabízí možnost vytváření panelů, které jsou zcela průhledné a mohou být integrovány do oken a dalších skleněných ploch. Jejich instalace je ekonomicky efektivní, když se vezme v úvahu, že okna již existují v každé budově a tím získáváme energii bez další ztráty místa.

Využití průhledných solárních panelů přináší nejen estetický přínos, ale také ekonomický a ekologický. Tyto solární panely mohou využívat sluneční svit a produkovat elektřinu, zatímco umožní průsvit světla do staveb. Jejich široká adaptace může významně přispět k snižování emisí skleníkových plynů a přechodu na udržitelné zdroje energie.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny v roce 2024 nabízí ekonomické výhody z důvodu rostoucích cen elektřiny a dotační podpory. Cena elektřiny stále roste, což zvyšuje ekonomický efekt z vlastní výroby.

Z hlediska velikosti a typu navrženého systému jsou průhledné solární panely přitažlivým řešením. Tyto panely mají nižší výrobní náklady a jsou snadněji integrovatelné do stávajících staveb.

Nicméně, je třeba opatrnosti, neboť ekonomický přínos není automatický. Instalační firmy často prezentují nereálné sliby o rychlé návratnosti. Proto vždy doporučujeme nezávislou ekonomickou analýzu, která zohlední specifika vaší situace a poskytne realistický pohled na možnou návratnost investice.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investování do průhledných solárních panelů jako součásti fotovoltaické elektrárny by mělo být vážně zváženo, protože tyto panely nejenže přivádějí čistou energii, ale také umožňují průhlednost a estetický vzhled. K dispozici jsou různé typy průhledných solárních panelů, včetně těch, které dokáží přeměnit více než 20 procent slunečního světla na elektřinu.

Před nákupem průhledných solárních panelů by měl být proveden důkladný výzkum, aby se zjistilo, jaký typ panelu je pro konkrétní nemovitost nejvhodnější. Důležité je také zvážit dostupnost instalačních služeb, faktory jako je například poloha, klimatické podmínky a velikost nemovitosti. Je třeba se také zeptat na údržbu průhledných solárních panelů, jejich předpokládanou životnost a záruky od výrobce.

Cena průhledných solárních panelů může být vysoká, ale naštěstí existují vládní programy a dotace, které mohou pomoct pokrýt některé z těchto nákladů a ulevit tak od finančního zatížení. Mějte na paměti, že investování do průhledných solárních panelů je dlouhodobá investice s příslibem dlouhodobých úspor na elektřině a nevratným příspěvkem k udržitelným a ekologickým alternativám energie.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin