FVE Projekty

Rok 2024 přináší velký posun v oblasti projektů FVE. Díky inovacím a vývoji technologií se projekty fve stávají jedničkou v oblasti obnovitelných zdrojů energie, což jim přináší široké uznání ve světě ekologie.

Nejenže projekty fve přinášejí ekologickou a udržitelnou energii, ale také nabízejí atraktivní investiční příležitosti. Důležitým aspektem je také fakt, že tyto projekty jsou v souladu s nejnovějšími trendy obchodování na trhu s energií.

V závěru, projekty fve v roce 2024 nabízejí široké spektrum příležitostí od obchodování po investování a vytváření udržitelné energetické infrastruktury. Je nepochybné, že tyto projekty hrají klíčovou roli v dosahování udržitelných cílů v energetice.

FVE Projekty v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč bych měl zvážit projekty fve pro můj dům nebo podnikání?

  Projekty fotovoltaických elektráren (FVE) od společnosti Mobis přinášejí řadu výhod. Především vás může zapojení do projektů FVE dlouhodobě finančně vybavit tím, že vám pomůže nakonec snížit nebo dokonce eliminovat vaše energetické náklady. Druhým důvodem je ochrana životního prostředí, protože solární energie je čistý, obnovitelný zdroj energie, který nevytváří žádné emise. Navíc naše projekty FVE jsou navrženy tak, aby byly jednoduché na instalaci a údržbu, což znamená, že získávání solární energie pro vaše potřeby nikdy nebylo snazší.

 • Jaký je proces realizace projektů fve od Mobis?

  Proces realizace projektů FVE s Mobis je jednoduchý a bezstarostný. Začínáme posouzením vašich potřeb a specifik místa. Poté naše tým zpracuje návrh fotovoltaického systému, který je optimalizovaný pro vaše specifické požadavky. Následuje fáze instalace, kdy náš tým instaluje všechny komponenty systému. Poskytujeme také pravidelný servis a údržbu, aby se váš systém vždy nacházel v optimálním stavu. S námi je získání solární energie bezproblémové.

 • Jaký typ majetku je potřebný pro projekty fve?

  Projekty FVE mohou být realizovány na široké škále typů majetku. Může to být rezidenční nemovitost jako váš domov, komerční budova jako kancelář nebo dokonce průmyslový objekt. Důležité je, že majetek má dostatečný prostor pro instalaci fotovoltaických panelů a dostatečné množství denního slunečního světla. Tým Mobis vám pomůže vyhodnotit možnosti a doporučí nejoptimálnější řešení pro vaši situaci.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

FVE Projekty v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Projekty FVE stále více zaujímají pozici na předních příčkách investičních možností. Výběr správného projektu, jeho umístění a výběr komponentů jsou některými z hlavních faktorů, které je potřeba zvážit při investicích do fotovoltaiky.

Finanční a technické aspekty jsou jen částí rozhodovacího procesu, také legislativa a možnosti dotací hrají svou roli. Přemýšlení o všech těchto faktorech zvyšuje šance na úspěch projektů FVE. Může také napomoci k rychlému návratu investice a dlouhodobé finanční stabilitě.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Projekty FVE v roce 2024 budou stále více v centru zájmu, protože výroba energie ze slunce je ekologická a finančně výhodná. Hlavním cílem projektů FVE je instalovat fotovoltaické panely tak, aby naplno využívaly dostupné sluneční světlo a dosáhly tak vysokého výkonu.

Přesto je nutné si uvědomit, že ne každá střecha je vhodná pro instalaci FVE. Silným omezením mohou být jeho rozměry, orientace, materiál či statika. Schopnost střechy unést zátěž z panelů a konstrukcí je klíčovým faktorem úspěchu projektů FVE.

Nezoufejte ale, je zde řešení! Využijte naše bezplatné technické zhodnocení vašeho domu, které provede náš odborník. Tato služba vám poskytne důkladné informace o konkrétním potenciálu vaší střechy pro projekty FVE a umožní vám tak využít solární energii naplno.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dotační podpory na solární elektrárny jsou skvělou příležitostí pro ty, kteří se chtějí podílet na zelené energetické transformaci České republiky. Díky nim můžete pokrýt až 85% nákladů na instalaci solárního systému v rodinných a bytových domech, a tak se stane projekty fve finančně atraktivními.

Od roku 2024 dojde k určitým změnám v programu Nová zelená úsporám, který podporuje projekty fve. Po tuto dobu by se měly omezit možnosti finanční podpory, ale je předpoklad, že se otevřou další dotační možnosti pro solární energetiku.

Je důležité řádně sledovat dotační podmínky a pravidelně se informovat o změnách v projektech fve, aby bylo možné z dotačních programů získat maximum. Investice do solárních panelů se tak může stát výhodnější a doba návratnosti se výrazně zkrátí.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Projekty fve mohou být propojeny s rozvodnou sítí distributorem v roce 2024. Toto bude klíčové pro ty, kdo chtějí maximalizovat výnosy z jejich investice do fotovoltaických elektráren, což jim umožní prodat přebytek energie zpět do sítě.

Důležité je také zjistit, zda je v místě plánované instalace dostatečná kapacita v distribuční síti. Existuje nástroj poskytovaný Energetickým regulačním úřadem, který se nazývá "mapa připojitelnosti". Tato mapa představuje vizuální prostředek pro zjištění místa, kde je dostatek kapacity pro připojení fve.

Nicméně, konečné potvrzení o možnosti připojení fotovoltaických instalací k distribuční síti lze získat teprve po podání žádosti o připojení, kterou mohou zájemci o realizaci projektů fve podat sami nebo přes dodavatele těchto systémů.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny je stále častěji diskutovaným tématem, zvláště v roce 2024, kdy různé projekty FVE nabízejí různé výhody. Na první pohled se může zdát, že investice do fotovoltaiky je jasnou volbou, ale je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů.

Návratnost a výhodnost investice do solární elektrárny jsou klíčové proměnné, které je nutno zohlednit. Faktory, jako je celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny, dotační podpora a typ navrženého systému, musí být vzaté v úvahu pro správné vyhodnocení investice. Mnohé instalační firmy slibují krátkou návratnost, ale výsledky těchto analýz jsou často pouze orientační v hodnocení možných projektů FVE.

Ekonomická analýza výhodnosti investice do solární elektrárny je v tomto ohledu zásadní, i když je založena na předpovědích a odhadech. Shrnujeme nejpřesnější data a předpovědi cen pro vypracování takovéto analýzy, která, ačkoliv není absolutní, poskytuje důležité reference pro rozhodování o investici do projektů FVE.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do solárního odvětví je potřeba zvážit několik faktorů; investice do fotovoltaických elektráren (FVE) vyžaduje pečlivou analýzu a plánování. Lokalita, sluneční expozice a legislativní omezení jsou jen některé z faktorů, které mohou ovlivnit výnosy z vašich projektů FVE.

Aby byl váš projekt FVE úspěšný, musíte také vzít v úvahu technologické požadavky a náklady. Náklady na instalaci, údržbu a dobu návratnosti jsou klíčové informace pro přesné zhodnocení investice do projektů FVE.

Zásadní je také výběr správného poskytovatele nebo dodavatele, který vám poskytne kvalitní a efektivní řešení. Spolehlivost dodavatele a kvalita instalovaných systémů jsou rovněž důležité faktory, které ovlivňují úspěch projektů FVE.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin