Přepěťová ochrana FVE

Fotovoltaické elektrárny (FVE) v posledních letech nabývají na oblibě a jejich vliv na běžné životy se stává neoddělitelným. Přepěťová ochrana FVE je naprosto nezbytná pro ochranu těchto zařízení před neočekávanými elektrickými šoky. Vývoj v oblasti technologií přepěťové ochrany je stále rychlejší, proto je důležité sledovat trendy a aktualizace.

V roce 2024 se očekává, že přepěťová ochrana FVE bude ještě účinnější a vydrží déle než kdykoliv předtím. S příchodem nových technologií a inovací na trh by měli majitelé FVE zvážit aktualizaci své současné přepěťové ochrany, aby zajistili neustálý a efektivní provoz svých zařízení.

Protipřepěťové zařízení pro FVE jsou navržené tak, aby chránily vaše zařízení před škodlivými účinky nadměrného elektrického proudu. Investice do kvalitní přepěťové ochrany FVE je investice do bezpečnosti a dlouhodobého provozu vaší fotovoltaické elektrárny.

Přepěťová ochrana FVE v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč je důležitá přepěťová ochrana pro fotovoltaické elektrárny (FVE)?

  Přepěťová ochrana je nezbytná pro optimální a bezpečný provoz fotovoltaických elektráren. Může chránit vaší FVE a elektrické zařízení před nečekanými šoky, jako jsou blesky nebo jiné typy přepětí, které by mohly způsobit vážné poškození nebo dokonce totální ztrátu vaší investice. Z tohoto důvodu vám firma Mobis poskytuje komplexní přepěťovou ochranu, která zajišťuje bezpečí, spolehlivost a dlouhou životnost vašich fotovoltaických systémů.

 • Co je přínos přepěťové ochrany FVE od firmy Mobis?

  Přínos přepěťové ochrany FVE od firmy Mobis je několikanásobný. Díky našim vysoce kvalitním řešením a odborným znalostem v oblasti fotovoltaiky vás ochráníme před potenciálním poškozením způsobeným přepětím. Naše řešení jsou navržena tak, aby snížila riziko poškození způsobeného přepětím a zároveň prodlužovala životnost vašeho systému. Dodatečně vám poskytneme servis a podporu, kterou potřebujete pro bezproblémový provoz vaší FVE. Jde nám o to, abyste se mohli spolehnout na výkon vašeho systému bez obav z potenciálního poškození.

 • Jaký je proces instalace přepěťové ochrany FVE firmou Mobis?

  Proces instalace přepěťové ochrany FVE firmou Mobis je jednoduchý a efektivní. Nejdříve provedeme důkladnou analýzu vašeho systému a jeho potřeb. Na základě toho navrhneme a nainstalujeme přepěťovou ochranu, která je přizpůsobena specifickým požadavkům vašeho systému. Také se postaráme o pravidelnou údržbu a kontroly, abychom zajistili, že vaše ochrana je vždy na nejvyšší možné úrovni. Naším cílem je poskytnout vám klid a jistotu, že vaše investice do fotovoltaiky je chráněna před jakýmkoli nečekaným přepětím.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Přepěťová ochrana FVE v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Při rozhodování o instalaci fotovoltaické elektrárny (FVE) je nezbytné zvážit místo instalace (orientace střechy, úhel sklonu, stínění), možnosti technické realizace (zatížení střechy, přípojka), ale také charakteristiku spotřeby elektrické energie v objektu. Speciálně pro komerční objekty a firmy se může jednat o komplexní výpočet návratnosti investice do FVE.

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba brát v úvahu při instalaci FVE, je přepěťová ochrana FVE. Fotovoltaické panely jsou vystavené nejen slunečnímu záření, ale také atmosférickým vlivům, včetně hromů a blesků, které mohou způsobit výrazné přepětí. Při instalaci FVE je tedy důležité myslet i na kvalitní přepěťovou ochranu FVE.

Investice do přepěťové ochrany FVE se určitě vyplatí, protože může předcházet výpadkům a poruchám, které by mohly negativně ovlivnit provoz FVE a tím i návratnost investice. Chraňte svou investici do obnovitelných zdrojů energie a nezapomeňte na přepěťovou ochranu FVE při instalaci solárních panelů.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Přepěťová ochrana FVE je klíčovou součástí jakéhokoli systému fotovoltaických elektráren (FVE), která je navržena tak, aby chránila části systému před potenciálními škodami způsobenými přepětím. Přepěťová ochrana FVE je ještě významnější s přihlédnutím k předpovědím o zvýšených bouřových aktivitách v roce 2024.

Potenciální rizika spojená s přepětím zahrnují porušení izolace, přetížení obvodů a dokonce požáry, které mohou způsobit značné finanční ztráty. Proto je důležitou součástí instalace solárního systému také přepěťová ochrana, která by měla být součástí každé instalace FVE.

Pro ty, kdo se do roku 2024 chystají instalovat FVE, by měl být důraz na přepěťové ochrany prioritou. Společnosti, které nabízejí solární řešení, by měly klientům poskytovat komplexní služby, včetně instalace účinných přepěťových ochran, aby zajistily dlouhodobou efektivitu a bezpečnost jejich investice do FVE.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dotace na solární panely v roce 2024 se poskytují podle stanovených podmínek a výše dotace se liší podle konkrétního programu. Nová zelená úsporám je jedním z hlavních programů, který podporuje instalaci fotovoltaických panelů na rodinných a bytech domech. Od 1.9.2024 se ale podmínky tohoto programu mění a je důležité tyto změny průběžně sledovat.

Je nutné mít na paměti, že při instalaci solárních panelů je nezbytné zahrnout i přepěťovou ochranu FVE, jak pro ochranu fotovoltaických panelů, tak i pro splnění technických podmínek distributora elektřiny pro provoz FVE. Přepěťová ochrana FVE je klíčový prvek pro bezpečný a dlouhodobě stabilní provoz fotovoltaických elektráren.

Investice do solárních panelů je na jednu stranu nákladná, ale díky dotačním programům a nižším nákladům na elektřinu se doba návratnosti může výrazně zkrátit. Nezapomeňte využít dostupných informací a poradenství o dotačních programech pro rok 2024 a správně zainvestujte do své podnikatelské nebo osobní budoucnosti s fotovoltaickými panely.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Klíčovým faktorem pro provoz fotovoltaických elektráren je jejich připojení do distribuční sítě. V tomto ohledu hraje důležitou roli provozovatel distribuční soustavy a kapacita distribuční sítě, která se v každém místě liší.

Podle barevného kódování mapy připojitelnosti, kterou poskytuje EGD, můžete určit, zda je kapacita sítě ve vašem místě již vyčerpaná. Tento nástroj není ale 100 % přesný, proto konečnou možnost připojení zjistíte až žádostí o připojení.

Pokud zvažujete výstavbu fotovoltaické elektrárny a potřebujete profesionální pomoc s žádostí o připojení, neváhejte se na nás obrátit. Zajišťujeme přepěťovou ochranu FVE a optimalizaci systému pro co nejlepší fungování a výnos.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Přepěťová ochrana FVE je klíčovým aspektem pro dlouhodobou efektivitu a bezpečnost investice do solární elektrárny. Přepěťové ochranné zařízení šetří citlivé komponenty solárního systému při vysokých napěťových špicích, které mohou způsobit trvalé poškození.

Investice do robustní přepěťové ochrany FVE na počátku projektu může znamenat úsporu nákladů na potenciální opravy a náhradu drahých komponent ve střednědobém a dlouhodobém horizontu. To může rovněž zmírnit obavy investorů o rizicích spojených s návratností investice do solární elektrárny.

V konečném důsledku, s ohledem na různé změny v energetické ceně a technologii, je přepěťová ochrana FVE základním stavebním kamenem pro úspěšnou a efektivní solární elektrárnu. Bez toho se může celková návratnost investice stát nepředvídatelnou a rizikovější.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je třeba zvážit několik faktorů. Měli byste se vždy zajímat o to, jaká by měla být optimální velikost FVE pro Vaši spotřebu, jaké jsou možnosti využití vyrobené energie a jaký je výkon FVE v různých ročních obdobích.

Dalším důležitým faktorem je přepěťová ochrana FVE. Přepěťová ochrana FVE zajistí bezpečnost vašeho zařízení proti náhlým výkyvům napětí, které mohou způsobit škody. Bez adekvátní přepěťové ochrany FVE riskujete nepředvídané náklady na opravy či náhradu poškozených komponent.

Poslední, ale neméně důležité je zvážení ekonomické návratnosti Vaší investice do fotovoltaiky. Může být velmi užitečné vytvořit si finanční plán, který zohlední veškeré náklady spojené s instalací a údržbou FVE, včetně nákladů na přepěťovou ochranu FVE, ale i výnosy z prodeje přebytečné energie. Až budete mít všechny tyto informace, bude pro Vás rozhodování jednodušší a jistější.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin