Přenosné solární panely

Rok 2024 zaznamenal velký pokrok v technologii přenosných solárních panelů díky jejich rostoucí přenositelnosti a cenové dostupnosti. Stále více lidí po celém světě je skutečně využívá jako praktické, efektivní a udržitelné zdroje energie.

Velkou výhodou přenosných solárních panelů je jejich snadná instalace, jsou ideální pro outdoorové aktivity jako je camping, ale také pro situace, kdy je potřeba nouzového zdroje energie. Díky pokroku v technologii jsou tyto solární panely efektivnější a menší, a tím i snadněji přenosné než kdy dříve.

Třetí odstavec a zároveň závěr komentuje, že vzhledem k rychle rostoucím technologiím v oblasti přenosných solárních panelů můžeme očekávat, že se jejich popularita a využití bude nadále zvyšovat. Tato vize solární energetiky stojí na pevných základech a podporuje očekávání dalšího rychlého rozvoje.

Přenosné solární panely v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaké jsou výhody přenosných solárních panelů od Mobis?

  Přenosné solární panely od Mobis představují revoluční řešení pro využití obnovitelných zdrojů energie. Nabízejí maximální pohodlí díky své snadné instalaci a přenosnosti. Můžete je přenášet a využívat energii slunce kdekoli - na výletech, kempování, v chatě nebo doma. Díky nejnovějším technologiím, které používáme, naše solární panely přinášejí vysoký výkon a energetickou účinnost. A to vše s minimální údržbou a dlouhou životností.

 • Proč je přenosná fotovoltaika od Mobis efektivní?

  Naše firma si zakládá na kvalitních výsledcích a spokojených zákaznících. U přenosných solárních panelů Mobis se můžete těšit na vysoce výkonné řešení, které využívá nejmodernější technologie k přeměně sluneční energie na elektřinu. Díky jejich designu a konstrukci je efektivita těchto panelů velmi vysoká, což přináší uživatelům výraznou úsporu energie i financí.

 • Jak snadno se instalují přenosné solární panely Mobis?

  Díky jejich přenosnosti a flexibilitě se solární panely Mobis instalují velmi snadno. Nepotřebujete žádné speciální nástroje ani odborné znalosti. Navíc naše firma nabízí profesionální podporu a servis, abyste mohli využívat solární energii bez jakýchkoliv komplikací. S našimi přenosnými solárními panely přijde připojení k přírodě a udržitelnému způsobu života na dosah ruky.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Přenosné solární panely v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Jedním z klíčových bodů, které je třeba zvážit, je samotná volba solárních panelů. Velmi populární jsou přenosné solární panely, které umožňují snadnou instalaci a mobilitu. To je výhodné hlavně pro ty, kteří chtějí využívat solární energii například na chatě nebo při kempování. Výběr přenosného solárního panelu by měl být také závislý na vaší spotřebě energie.

Další důležitou věcí, kterou je nutné zvážit, je poloha a orientace panelů. Optimální je orientace na jih a sklon kolem 30-45 stupňů. Toto je důležité pro maximize výroby elektrické energie ze solárních panelů. Je také důležité vzít v potaz okolní prostředí a zajistit, že panely nebudou zastíněny.

Rozhodovat by měl také fakt, jestli se rozhodnete pro instalaci "na klíč", kdy za vás bude všechno včetně administrativy vyřídí instalační firma, anebo se rozhodnete pro možnost "do it yourself". V obecné rovině lze říci, že se jedná o technologii, kterou je možné zprovoznit i na vlastní pěst, ale je nutné se detailně seznámit s technologickými postupy instalace a hlavně s veškerými legislativními povinnostmi vůči dodavateli elektřiny a Energetickému regulačnímu úřadu..

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Přenosné solární panely se stávají stále oblíbenějším řešením k získávání čisté energie v roce 2024. Díky své mobilitě a flexibilitě se stávají vhodnou alternativou pro ty, kteří nemohou mít instalovány stacionární solární panely na svých střechách.

Přenosné solární panely mají široké spektrum použití, od poskytování energie pro outdoorové aktivity až po zajištění záložního zdroje proudu v domácnosti. Díky své přenositelnosti mohou být použity téměř kdekoliv, což otevírá mnoho možností pro jejich využití. Navzdory své velikosti jsou schopní vyrábět dostatek energie k napájení různých elektronických zařízení.

Při výběru přenosných solárních panelů je důležité zvážit několik faktorů. Je nutné brát v úvahu potřebný výkon, velikost a hmotnost panelů, stejně jako jejich odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Kvalitní přenosné solární panely by měly být schopné odolat náročným podmínkám, zatímco poskytují stabilní a spolehlivé zdroje energie.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Díky různým státním a fondy EU podporovaným programům je možné získat dotační podporu na solární elektrárnu. Výše dotace se liší v závislosti na konkrétním programu a podmínkách, které musí žadatel splnit. Například v rámci programu Nová zelená úsporám je možné získat až 90% dotaci na instalaci přenosných solárních panelů.

Od 1.9.2024 dochází k změnám v rámci těchto programů, tedy je potřebné se s danými úpravami seznámit a zjistit, jaké možnosti na podporu instalace přenosných solárních panelů budou nově k dispozici. Zejména v případě rodinných a bytových domů může být tato dotace klíčová pro realizaci solárního projektu.

Přenosné solární panely představují oblíbený a ekologický způsob samostatné výroby elektrické energie. Investování do nich je díky dostupným dotačním programům méně finančně náročné a umožňuje rychlejší návratnost investice. Roste tak počet domácností a firem, které využívají tuto moderní a šetrnou technologii.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V současnosti je rozhodnutí investovat do přenosných solárních panelů významným krokem k udržitelnému životu a samostatnosti v energetickém sektoru. Nyní je však běžnou otázkou, zda jejich fotovoltaickou elektrárnu vůbec bude možné připojit do sítě distributora energie.

V závislosti na kapacitě lokální distribuční sítě je to někdy možné, někdy ne. K dispozici je nástroj EGD nazvaný Mapa připojitelnosti, který poskytuje předběžný odhad týkající se této problematiky. Pro 100% jistotu je ale potřebné podat žádost o připojení k provozovateli distribuční soustavy.

V případě, že by neproběhlo připojení do sítě, není výstavba a provoz přenosných solárních panelů zbytečná. Na druhou stranu, tím pádem nelze prodávat přebytky energie zpět do sítě a je potřeba fungovat v tzv. ostrovním režimu. Zvážení všech možností a dopadů je tedy před investicí nezbytné.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Přenosné solární panely stále nabírají na popularitě a jejich výhody jsou nesporné, ale je nutné přemýšlet, zda se Vám ekonomicky vyplatí investice do solární elektrárny. Základní parametry pro Vaše rozhodnutí je celková spotřeba elektrické energie, trend růstu ceny elektřiny, dotační politika státu a také velikost a typ navrženého systému pomocí přenosného solárního panelu.

Pomocí těchto údajů lze vytvořit ekonomickou analýzu, která Vám může napovědět, zda se Vám investice do přenosných solárních panelů vyplatí. Avšak je třeba mít na paměti, že výsledky takové analýzy jsou silně orientační, nicméně představují důležitý základ při Vašem finálním rozhodnutí. Ekonomické zhodnocení a analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny pro Vás mohou vyhotovit specializované firmy, avšak tato služba nemusí být bezplatná.

V praxi může zhodnocení výhodnosti takové investice být složitější, ale přenosné solární panely představují moderní a ekologickou alternativu k běžným zdrojům energie, která stojí za zvážení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Aktuální regulace a dotace: Před zakoupením přenosných solárních panelů je důležité se podívat na aktuální regulace a možnosti dotací, které jsou dostupné pro fotovoltaické elektrárny. Stanovení vhodnosti nemovitosti a přístupu ke slunci je také důležitou součástí tohoto procesu.

Povětrnostní podmínky a umístění: Přenosné solární panely potřebují dostatečné množství přímého slunce, aby mohly generovat energii účinně. Proto je důležité zvážit místní povětrnostní podmínky a umístění elektrárny.

Náklady a návratnost: Je také nutné zvážit náklady na instalaci a údržbu přenosných solárních panelů, včetně očekávaných nákladů na jejich provoz a údržbu. Dostupné finanční zdroje a odhadovaná návratnost investice jsou dalšími důležitými aspekty.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin