Polykrystalické solární panely

V současnosti se polykrystalické solární panely stávají stále oblíbenější volbou pro zajištění udržitelné energie. Jejich popularita rychle roste a očekává se, že v roce 2024 budou patřit k nejvíce používaným technologiím pro výrobu elektrické energie.

Polykrystalické solární panely se vyrábějí z několika kousků křemíku, které jsou spojeny dohromady, na rozdíl od monokrystalických panelů, které jsou vyrobeny z jediného křemíkového krystalu. Přestože jsou méně účinné než monokrystalické panely, jejich nižší cena a vyšší dostupnost je činí ideální volbou pro mnoho domácností a podniků.

Predikce naznačují, že polykrystalické solární panely budou v roce 2024 dominovat na trhu obnovitelné energie, což je důležité pro všechny, kteří se zajímají o ekologické investice nebo chtějí přejít na zelenější a udržitelnější způsoby života. Vývoj a inovace v oblasti těchto panelů budou nadále pokračovat, jak se lidé stále více snaží zmírnit dopady globálního oteplování.

Polykrystalické solární panely v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Co jsou polykrystalické solární panely?

  Polykrystalické solární panely, známé také jako polycrystalline nebo multi-crystalline panely, jsou jedním z nejpopulárnějších typů solárních panelů na trhu. Jsou vytvořeny ze slévaných kusů křemíku, což jim dává charakteristický modro-černý vzhled. Tyto panely jsou obecně méně účinné než monokrystalické panely, ale nabízejí lepší hodnotu za peníze a jsou ideální pro využití na velké plochy. V naší firmě Mobis vás rádi provedeme výběrem tak, abyste získali řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

 • Proč bych měl zvolit polykrystalické solární panely od firmy Mobis?

  Polykrystalické solární panely Mobis se vyznačují výjimečným poměrem kvality a ceny. Naše panely jsou zdokonalené nejnovějšími technologiemi, aby poskytovaly maximální účinnost a dlouhou životnost. Kromě toho, v Mobis poskytujeme také odborné poradenství a podporu při instalaci, aby byl celkový proces co nejbezproblémovější pro zákazníka. Naše produkty jsou spolehlivé, udržitelné a ekonomicky efektivní, což je důvod, proč je Mobis výbornou volbou pro vaše investice do solární energie.

 • Jaký je výkon polykrystalických solárních panelů od firmy Mobis?

  Výkon polykrystalických solárních panelů Mobis je velmi konkurenceschopný. Navzdory tomu, že polykrystalické panely nejsou obecně tak účinné jako monokrystalické panely, naše výrobky přinášejí vysokou účinnost díky vyspělým technologiím a kvalitnímu materiálu. Navíc naše panely vydrží po mnoho let s minimálním poklesem výkonu, což zaručuje dlouhodobý návrat investice. Jako jeden z předních dodavatelů v tomto odvětví se Mobis zavazuje poskytovat nejlepší solární řešení pro každého zákazníka.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Polykrystalické solární panely v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Polykrystalické solární panely jsou jedním z nejpopulárnějších typů solárních panelů, a to především pro jejich cenovou dostupnost a široké využití. Účinnost polykrystalických solárních panelů se pohybuje v rozmezí 15 až 17 %, což je sice mírně nižší než u jejich monokrystalických protějšků, ale jejich nižší cena kompenzuje tento fakt.

Druhým důležitým faktorem při výběru polykrystalických solárních panelů je kvalita výroby. Ne všechny polykrystalické panely jsou vytvořeny stejně, kvalita materiálů a procesy výroby mohou významně ovlivnit výkon a životnost panelu. Investice do kvalitních solárních panelů se vám vrátí v podobě vyššího výkonu a delší životnosti.

Na závěr, vybíráte-li polykrystalické solární panely, je důležité zohlednit i položení panelů. Optimální je orientace na jih s minimálním stíněním, aby panely mohly co nejvíce využívat slunečního světla. Výběr správné polohy může rovněž významně ovlivnit výkonnost vaší solární elektrárny.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Polykrystalické solární panely jsou stále častější volbou v roce 2024 díky svým vyzdvihovaným vlastnostem. Tato technologie se stále více prosazuje na trhu díky své vyšší efektivitě a nižší ceně oproti jiným typům solárních panelů.

Při výběru polykrystalických solárních panelů je důležité vzít v úvahu několik faktorů. Za prvé, velikost a orientace střechy - ne každá střecha je ideální pro instalaci těchto panelů. Za druhé, materiál střechy - eternitové střechy například nejsou vhodné kvůli riziku zatečení.

Statika střechy je další klíčový faktor. Je nezbytné zohlednit zatížení panelů a konstrukcí, aby instalace polykrystalických solárních panelů nestrukturu střechy nedeformovala. Doporučujeme využití našich bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Ve směrnici ohledně dotační podpory na solární elektrárnu se uvádí, že podpora solární energie se odvíjela více od velikosti instalovaného systému než od typu solárních panelů. Tento trend by se měl dále potvrzovat také v roce 2024 a je proto dobré zvážit polykrystalické solární panely, které jsou často preferovány pro velké solární zdroje.

Pokud nemáte dost prostoru pro instalaci velkého systému, tedy pro polykrystalické solární panely, nemusíte zoufat. Důležité je vědět, že i menší systémy mohou být způsobilé pro dotační podporu. Důležitým kritériem je tedy velikost instalovaného systému.

Stejně tak je potřeba zdůraznit, že při instalaci solárního systému včetně polykrystalických solárních panelů je důležité dodržovat kritéria pro získání dotace, jako je například zkvalitnění energetické náročnosti objektu. Je tedy vhodné poradit se s odborníky v dané oblasti, kteří Vás mohou nasměrovat k nejefektivnějšímu využití Vaší investice.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojení fotovoltaické elektrárny do sítě patří mezi zásadní kroky při její instalaci. Pokud provozovatel distribuční soustavy neschválí připojení, bude možné elektrárnu využívat pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená omezení v možnosti prodeje přebytků energie zpět do sítě.

Jestliže plánujete instalaci polykrystalických solárních panelů, doporučuje se předem ověřit kapacitu distribuční sítě v daném místě. K tomuto účelu poskytuje Energetický regulační úřad mapu připojitelnosti, díky které lze zjistit, zda v místě instalace není kapacita sítě již vyčerpaná.

Bez ohledu na výsledky mapy připojitelnosti je však nutné vyřídit formální žádost o připojení k provozovateli distribuční soustavy. Teprve na základě jejího schválení získáte jistotu možnosti provozování fotovoltaické elektrárny a prodeje přebytku energie z polykrystalických solárních panelů do elektrické sítě.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Vzhledem k nepřetržitě rostoucímu přílivu solární energieinvestice do solární elektrárny potenciál být velice lukrativní. Vyplatí-li se tato investice ale také v roce 2024?

Podle odborníků bude letos ekonomická výhodnost těchto investic i nadále narůstat, zejména v případě polykrystalických solárních panelů. Díky jejich efektivitě a klesajícím nákladům na instalaci jsou polykrystalické solární panely ideálním řešením pro ty, kdo chtějí maximalizovat svůj zisk.

Nicméně, jako u všech investic, je i zde nezbytné provést hloubkovou finanční analýzu dané situace. Musí se zohlednit faktory, jako je celková spotřeba elektrické energie, ceny elektřiny a možné dotační programy, které mohou významně ovlivnit návratnost investice do polykrystalických solárních panelů.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investice do fotovoltaické elektrárny je velkým krokem a je důležité zvážit několik klíčových faktorů. První z nich je výběr správného typu solárního panelu pro vaše potřeby. Jednou z nejpopulárnějších a nejúčinnějších možností jsou polykrystalické solární panely, které jsou vysoce efektivní a poskytují stabilní výkon i za méně ideálních světelných podmínek.

Je také důležité zjistit, zda je vaše nemovitost vhodná pro instalaci těchto zařízení. To zahrnuje hodnocení dostupnosti slunečního světla, umístění a velikosti střechy a další strukturální aspekty nemovitosti. Polykrystalické solární panely jsou spolehlivou volbou, ale jejich instalace vyžaduje odborné poradenství.

Dalším kritickým faktorem je finanční stránka. Je důležité zvážit náklady na nákup, instalaci a údržbu polykrystalických solárních panelů, jakož i potenciální úspory energie a návratnost investice. Pamatujte na důležitost pečlivého plánování a vytvoření důkladného rozpočtu pro tento velký projekt.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin