Od koho koupit fotovoltaiku?

Rodinná firma MOBIS, již 30 let působící na trhu s fotovoltaikou, je vynikající volbou pro všechny zájemce o solární elektrárny. Často se ptáme: Od koho fotovoltaiku získat? Odpověď je jednoduchá - od zkušených profesionálů, kterými MOBIS bezpochyby je.

Společnost MOBIS se může pochlubit vlastním realizačním týmem, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky. Když se ptáte "od koho fotovoltaiku", tato firma je optimální volbou díky svému komplexnímu přístupu k realizaci fotovoltaických projektů.

Mezi další výhody MOBIS patří bezplatná konzultace pro zájemce o fotovoltaiku a rychlá instalace do 60 dnů bez nutnosti vybírat zálohy. Od koho fotovoltaiku? MOBIS se jeví jako ideální volba pro všechny, kteří hledají kvalitní a rychlé řešení svých energetických potřeb.

Od koho koupit fotovoltaiku? v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaké jsou výhody koupě fotovoltaiky od firmy MOBIS?

  Firma MOBIS je na trhu s fotovoltaikou již dlouhých 30 let, což je důkaz její spolehlivosti a profesionality. Máme kompletní realizační tým, včetně projektantů, elektrikářů, revizních i servisních techniků. Nabízíme zákazníkům také transparentnost - na solární elektrárnu nevybíráme žádné zálohy a danou technologii vám instalujeme již do 60 dnů.

 • Jaký je postup, pokud se rozhodnu pro koupi fotovoltaiku u firmy MOBIS?

  Jestliže máte o fotovoltaiku zájem, nejdůležitějším krokem je, abyste nám zanechal své telefonní číslo. V týmu MOBIS si velmi zakládáme na osobní komunikaci a poradenství, během kterého se pokusíme předložit řešení na míru právě pro vás. Po sdělení kontaktních údajů se vám naši specialisté ozvou pro bezplatnou konzultaci.

 • Proč zvolit právě firmu MOBIS pro zakoupení a instalaci fotovoltaiky?

  Firma MOBIS vyniká dlouholetými zkušenostmi a kvalitními službami v oblasti fotovoltaiky. Toto je oblast, na kterou se specializujeme již 30 let a tím se odlišujeme od běžných výrobců. Vlastní elektrikáři a technici garantují profesionální instalaci a následnou údržbu. Flexibilita v procesu instalace, kdy na fotovoltaickou elektrárnu nevybíráme zálohy a realizace do 60 dnů, je pro naše zákazníky další z mnoha výhod.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Od koho koupit fotovoltaiku? v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Prvním faktorem při rozhodování od koho fotovoltaiku pořídit, je zkušenost a kvalifikace dodavatelské firmy. V tomto ohledu vyniká rodinná firma MOBIS, působící na trhu s fotovoltaikou již 30 let, s vlastním realizačním týmem, který zahrnuje projektanty, elektrikáře, revizní a servisní techniky.

Dalším důležitým faktorem je finanční aspekt. MOBIS nabízí výhodu v tom, že na solární elektrárnu nevybírá žádné zálohy a zajišťuje její instalaci do 60 dnů. Se zájmem o investici do fotovoltaiky je potřeba zanechat telefonní číslo, aby mohlo dojít k bezplatné konzultaci.

V dnešní době stoupá popularita investic do obnovitelných zdrojů energie, především do fotovoltaiky. Při rozhodování od koho fotovoltaiku pořídit, je třeba zvážit několik faktorů. Spolehlivost a zkušenosti firmy MOBIS mohou být při tomto rozhodování klíčové.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Při rozhodování od koho fotovoltaiku pořídit, je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. Jedním z primárních je dostatečná kvalifikace firmy, například rodinná společnost MOBIS, která se profesionálně věnuje fotovoltaice již 30 let a disponuje vlastními projektanty, elektrikáři, revizními a servisními techniky.

Tato oprávněná společnost nabízí komplexní služby bez nutnosti platit zálohu a slibuje instalaci maximálně do 60 dnů. Pro zájemce o fotovoltaiku je důležité ponechat si telefonní číslo pro kontakt a bezplatnou konzultaci. Zde je klíčová otázka, od koho fotovoltaiku získat, tedy zda od ověřené firmy s kvalifikovaným týmem jako je MOBIS.

Před pořízením fotovoltaiky je důležité zvážit, zda je střecha vhodná pro instalaci. Není každá střecha ideální, například malá střecha nemůže pojmout dostatek solárních panelů, špatná orientace střechy může snížit potenciální výrobu energie a neodpovídající materiál střechy může vést k problémům, jako je například průnik. Nejjednodušší možností, jak prověřit technickou proveditelnost Vaší střechy, je využít bezplatných služeb technického zhodnocení domu ze strany společnost MOBIS.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Otázka, od koho fotovoltaiku, se přesouvá nyní do pozadí při rozhodování se pro výběr vhodného dodavatele. Důležité jsou především podmínky programu Nová zelená úsporám a jak jsou aktuálně nastaveny. Všechny podmínky a případné změny je důležité sledovat například na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Nejen, že si musíme položit otázku "od koho fotovoltaiku" ale také "jakou velikost solární elektrárny je možné postavit". To může být limitováno velikostí střechy rodinného domu nebo omezeními kladenými distribučními společnostmi. Také je důležité brát v potaz, že podmínky pro získání dotace mohou být i v průběhu roku měněny a měly by být pravidelně monitorovány.

Ač se zdá, že dotace jsou jedním z hlavních důvodů, proč se rozhodnout pro solární panely, je důležité rozmyslet i další aspekty této investice. Fakt, od koho fotovoltaiku nakoupíte, může mít velký vliv na její návratnost. Vyberte tedy dodavatele pečlivě s ohledem na jeho zkušenosti a reference.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud se chystáte investovat do fotovoltaické elektrárny, je klíčové zjistit, od koho fotovoltaiku získáte a zda vás distribuční společnost k vaší místní síti připojí. Bez tohoto nezbytného připojení bude možné vaši elektrárnu provozovat pouze v takzvaném ostrovním režimu, což znamená, že nepůjde prodat přebytečnou energii zpět do sítě a vaše elektrárna bude odříznuta od širší distribuční sítě.

Při určení, zda je možné vaši elektrárnu připojit do sítě, je také důležité si uvědomit, že kapacita distribuční sítě se liší v závislosti na lokalitě. Efektivní nástroj pro přesnější určení této kapacity je mapa připojitelnosti nabízená společností EGD. Modré území na této mapě ukazuje oblasti, kde je kapacita distribuční sítě již naplněná.

Však definitivní jistotu o možnosti připojení získáte až po podání žádosti o připojení. Na základě toho, od koho fotovoltaiku pořídíte, mohou vám také tito odborníci vyřídit žádost o připojení k distribuční síti. Toto je závěrečný krok, který vám zajistí, že vaše investice do fotovoltaické elektrárny bude úspěšná a produktivní.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Od koho fotovoltaiku koupit a zda se vyplatí ekonomicky investovat do solární elektrárny, je otázka, kterou si v roce 2024 klade mnoho lidí. Na trhu je mnoho poskytovatelů, která nabízejí kompletní řešení od návrhu po instalaci.

Při výběru od koho fotovoltaiku zakoupit je důležité zvážit nejen cenu a kvalitu produktu, ale také dodatečné služby jako je provoz a údržba. Rovněž je třeba vzít v úvahu možnou dotační podporu a celkovou spotřebu elektrické energie.

Ačkoliv některé instalační firmy slibují rychlou návratnost investice, je třeba být opatrný. Ekonomická výhodnost fotovoltaických elektráren je často závislá na mnoha faktorech a veškeré výpočty a odhady by měly být brány s rezervou. Bez ohledu na to, od koho fotovoltaiku zakoupíte, doporučujeme nechat si zdarma vyhotovit detailní ekonomickou analýzu.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investování do fotovoltaické elektrárny vyžaduje důkladné zvážení několika faktorů. Prvním je určení, zda je vaše nemovitost vhodná pro instalaci - je potřeba zohlednit jako například sluneční expozici, typ střechy, a prostor pro umístění systému.

Dalším aspektem je finanční rovnice. Je třeba zohlednit počáteční náklady instalace, dostupnost vládních pobídek a možné výnosy z prodeje nadbytečné energie. V neposlední řadě je nutné vybrat správného dodavatele – je potřeba se rozhodnout, od koho fotovoltaiku pořídit.

Posledním, ale neméně důležitým faktorem je provoz a údržbu systému. Měli byste také dbát na kvalitu použitého vybavení, spojitelnost s domácími zařízeními a možnosti sledování výkonu fotovoltaického systému. Při výběru dodavatele se znovu zaměřte na otázku, od koho fotovoltaiku pořídit, jelikož adekvátní záruky a servis jsou klíčové.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin