NZU Light

NZU Light je přední program nabízející finanční dotace na energetické úspory domácnostem. Tento program je určen pro osoby, které splňují určité podmínky, jako je vlastnictví domu a příjem důchodu.

Je možné žádat o finanční podporu pro různé energetické úsporné projekty, včetně zateplení domu, výměny oken nebo instalace solárních systémů. NZU Light umožňuje podávání žádostí elektronicky, což zahrnuje i předložení potřebné dokumentace a odborného posudku.

Hlavní předností programu NZU Light je možnost získat zálohu před zahájením prací, což značně ulehčuje finanční nároky na realizaci projektů. To činí program atraktivním pro všechny, kteří chtějí snížit svoji energetickou stopu a zároveň ušetřit peníze.

NZU Light v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Co je to NZÚ Light?

  NZÚ Light je program, který poskytuje dotace pro energetické úspory domácnostem splňujícím určité podmínky, jako je vlastnictví domu a příjem důchodu. Tento program umožňuje žádat o dotace na zateplení, výměnu oken či instalaci solárních systémů.

 • Jak se podává žádost na NZÚ Light?

  Žádosti na NZÚ Light se podávají elektronicky, a to s potřebnou dokumentací a odborným posudkem. Důležité je také vědět, že lze získat zálohu před zahájením prací.

 • Jakým způsobem může napomoci instalace solárních panelů od naší společnosti Mobis v rámci programu NZÚ Light?

  Instalace solárních panelů od naší společnosti Mobis může v rámci NZÚ Light významně přispět k energetickým úsporám vaší domácnosti. Díky této instalaci nejen snížíte své výdaje za energii, ale také se stanete částí ekologického řešení a přispějete k ochraně životního prostředí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

NZU Light v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

NZU Light je populární program, poskytující dotace energoúsporným opatřením pro domácnosti, které splňují určité podmínky jako je vlastnictví nemovitosti a příjem z důchodu. Možnosti, které tento program podporuje, zahrnují zateplení, výměnu oken a instalaci solárních systémů.

Žádosti o podporu v rámci programu NZU Light se podávají elektronicky s potřebnou dokumentací a odborným posudkem. Důležité je také zmínit, že žadatelé mohou získat zálohu před zahájením prací.

Před rozhodnutím o investici do solárních systému je důležité zvážit několik faktorů, od nákladů na instalaci až po dostupnost slunečního svitu. Díky programu NZU Light se však může tato investice stát dostupnější i pro běžné domácnosti.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

NZU Light je inovativní program z roku 2024, který poskytuje finanční podporu domácnostem směřujícím k energetickým úsporám. Splňující určité podmínky, jako například vlastnictví domu a příjem důchodu, mohou žadatelé získat dotace pro zateplení objektu, výměnu oken či montáž solárních systémů.

Podání žádosti je možné realizovat elektronicky se všemi potřebnými dokumenty a odbornými posudky. Výhodou je také možnost získání finanční zálohy před zahájením prací.

Je důležité vzít v potaz, že pro instalaci solárního systému je potřeba vyhovující střecha, která je dostatečně velká, správně orientovaná a z vhodného materiálu. Pro technickou prověrku střechy je nejjednodušší možností využití bezplatných služeb NZU Light spojených s technickým zhodnocením vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Zejména je nutné sledovat aktuality a důležité změny v programu Nová zelená úsporám, který v roce 2024 prochází změnou. Ten je, stejně jako další programy, určen k podpoře obnovitelných zdrojů pro rodinné a bytové domy.

Základní podmínky pro získání dotace jsou souhlas majitele nemovitosti, dostatečný počet slunečních hodin na dané lokalitě a realizace projektu firmou certifikovanou Ministerstvem průmyslu a obchodu. Vlastní instalace solárních panelů je poměrně rychlá a měla by trvat kolem dvou týdnů.

Taktéž je důležité zmínit, že investice do solárního systému se vám vrátí přibližně za 7 až 10 let, a následně vám zbude ještě minimálně dalších 15 let pro výrobu vlastní elektřiny zdarma. Investici můžete využít také k získání zeleného bonusu, který poskytuje stát na podporu obnovitelných zdrojů energie.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalovat fotovoltaickou elektrárnu, je nezbytné vědět, zda vás může distributor připojit do jeho distribuční sítě. Bez tohoto připojení by vaše elektrárna mohla fungovat pouze v tzv. ostrovním režimu.

Kapacita distribuční sítě se liší v závislosti na místě a pro odhad konektivity je možné využít nástroj poskytnutý EGD, který se nazývá mapa připojitelnosti. Nicméně, konečné potvrzení možnosti připojení získáte pouze s žádostí o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

NZU Light je jedním z předních poskytovatelů servisu v oblasti solární energie a ekonomických analýz návratnosti investice do fotovoltaických elektráren v roce 2024.

U NZU Light se snažíme poskytnout nejlepší možné údaje a nástroje pro rozhodování o investicích do solární energie. Důkladně hodnotíme všechny aspekty vaší potenciální investice, včetně celkové spotřeby elektrické energie, ceny elektřiny a dostupné dotační podpory. Výsledek je komplexní a přehledný obraz o výhodnosti vaší investice.

NZU Light je zde, aby vám pomohl při vašem rozhodování. Poskytujeme spolehlivé odhady a podrobné analýzy, které vám umožní porozumět výhodnosti vaší potenciální investice do fotovoltaiky.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při investici do fotovoltaické elektrárny v roce 2024 je nutné zvážit několik důležitých faktorů. První je lokalita, tedy zda je vaše nemovitost situována ve vhodné oblasti pro využití sluneční energie a zda je dostatečná expozice vaší střechy ke slunci.

Dalším důležitým faktorem je velikost dostupné plochy. Je nutné zjistit, zda je plocha vaší střechy dostatečně velká pro instalaci požadovaného množství solárních panelů. Součástí toho je i důkladná analýza nákladů a výnosů spojených s provozem fotovoltaické elektrárny, včetně možných dotací a daňových úlev.

A nakonec - konsultace s odborníky. Nelze podceňovat význam odborného poradenství. Nzu light, společnost zaměřená na čistou energii, nabízí bezplatné konzultace v oblasti fotovoltaiky a může vám pomoci zodpovědět všechny otázky týkající se investice do fotovoltaické elektrárny.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin