Nová Zelená Úsporam Light

Nova zelena usporam light je revoluční program poskytující dotace pro energetické úspory v domácnostech, splňujících určité podmínky. Mezi klíčové podmínky patří vlastnictví domu a příjem důchodu.

Dotace lze využít na různé energetické úsporné projekty, včetně zateplení, výměny oken či instalace solárních systémů díky nova zelena usporam light programu. Žádosti se podávají elektronicky, společně s potřebnou dokumentací a odborným posudkem.

Výhodou nova zelena usporam light je možnost získání zálohy ještě před zahájením prací, což značně snižuje finanční zátěž na žadatele. Dotace z tohoto programu představují významný krok k udržitelnějšímu bydlení.

Nová Zelená Úsporam Light v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jak mi může program Nova Zelena Usporam Light pomoci při instalaci fotovoltaického systému od firmy Mobis?

  Program NZÚ Light je úžasným nástrojem pro domácnosti, které se snaží zelenějšími a energeticky efektivnějšími. Pokud jste vlastníkem domu a splňujete určité podmínky, můžete získat finanční podporu na instalaci fotovoltaických systémů od naší společnosti Mobis. Taková investice může výrazně snížit vaše energetické náklady a zároveň pozitivně ovlivnit životní prostředí.

 • Jaký druh dokumentace je potřeba pro úspěšné podání žádosti do programu NZÚ Light?

  Pro úspěšné podání žádosti do programu NZÚ Light budete potřebovat řadu dokumentů. Tyto zahrnují důkaz o vlastnictví domu a příjem důchodu. Kromě toho budete také potřebovat odborný posudek na instalaci solárních systémů od naší firmy Mobis. Tento posudek vám zajistíme jako součást našich služeb.

 • Můžu získat finanční podporu na instalaci fotovoltaického systému od firmy Mobis před zahájením prací?

  Ano, program NZÚ Light nabízí možnost získat zálohu před zahájením prací na instalaci fotovoltaických systémů. To znamená, že můžete získat finanční podporu na nakrytí počátečních nákladů spojených s instalací systému od naší firmy Mobis, což vám umožní začít s realizací projektu co nejdříve.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Nová Zelená Úsporam Light v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Nova zelena usporam light je inovativní program, který poskytuje dotace pro energetické úspory domácnostem splňujícím určité podmínky. Program umožňuje vlastníkům nemovitostí, kteří jsou také příjemci důchodu, žádat o finanční podporu pro projekty zlepšující energetickou účinnost, jako je zateplení, výměna oken či instalace solárních systémů.

Prostřednictvím tohoto programu lze podávat žádosti elektronicky, což zahrnuje i poskytnutí potřebné dokumentace a odborného posudku. Dále nova zelena usporam light nabízí možnost získat zálohu před zahájením prací, což může výrazně snížit finanční zátěž spojenou s realizací těchto projektů.

V současné době, kdy je stále důležitější investovat do obnovitelných zdrojů elektrické energie a zlepšovat energetickou účinnost domácností, je nova zelena usporam light vynikající možností, jak podpořit tuto snahu. Je důležité pečlivě zvážit všechny faktory ovlivňující možnost a výhodnost instalace fotovoltaické elektrárny, aby tato investice byla co nejvýhodnější.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Program Nova Zelena Usporam Light je skvělou cestou, jak podpořit energetické úspory v domácnostech. Ten poskytuje finanční podporu těm, kteří splňují určité podmínky, včetně vlastnictví domu a důchodového příjmu.

Tento program umožňuje žadatelům podávat žádosti elektronicky společně s potřebnou dokumentací a odbornými posudky. Díky tomu mohou získat zálohu před zahájením prací na projektech, jako je zateplení domu, výměna oken nebo instalace solárních systémů.

Je důležité si uvědomit, že ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaických panelů. Velikost a orientace střechy, materiál střešní krytiny a statické zatížení jsou všechny faktory, které musí být zváženy. V rámci Nova Zelena Usporam Light je také možné využít bezplatných služeb technického zhodnocení dome pro instalaci fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Důležitou změnou je transformace tohoto programu na program Nová zelena úsporám light, který se zaměřuje na podporu malých solárních elektráren. Tato nová úprava doplňuje původní program, který měl za cíl podpořit hlavně velké zdroje obnovitelné energie.

Nová zelena úsporám light je přístupný pro všechny druhy domácností - rodinných domů, bytových a vícegeneračních. Zásadní změnou je, že podpora je nyní jasně definována - za každou kWh vyrobené elektřiny dostane vlastník elektřárny příspěvek.

Toto je výjimečná příležitost pro všechny, kdo uvažují o instalaci solárního systému. S pomocí programu Nová zelena úsporám light se doba návratnosti investice ještě více zkrátí. Nenechte si ujít tuto příležitost a zažijte radost z vlastní výroby elektřiny a dlouhodobých úspor.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud se chystáte instalovat fotovoltaickou elektrárnu na svou střechu, je důležité se nejprve zajímat o to, zda vás bude moci distributor začlenit do své sítě. Bez připojení k síti by jste mohli využívat energie z vašeho zařízení pouze při tzv. ostrovním režimu, což znamená, že dojde k výpadku předávání ostatních přebytků energie zpět do sítě.

Obecně platí, že kapacita pro připojení k sítí se liší v různých lokalitách. Abyste zjistili, zda je vaše oblast již plná, můžete využít nástroj poskytovaný Energetickým regulačním úřadem EGD, známý pod názvem mapa připojitelnosti .

I přes použití tohoto nástroje, jediný způsob, jak zjistit s 100% přesností, zda je možné se připojit, je podat přímo žádost o připojení. My pro naše zákazníky tyto žádosti zpracováváme.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Ekonomická vratnost investice do solární elektrárny v roce 2024 se může velmi lišit v závislosti na různých faktorech. Mezi klíčové parametry patří celková spotřeba elektrické energie, aktuální cena elektřiny a dostupné dotační programy, jako je například program nova zelena usporam light.

Přestože některé instalační firmy můžou slibovat rychlou návratnost, je důležité mít na paměti, že výsledky takových analýz jsou často jen orientační. Pro přesnější a podrobnější odhad ekonomické výhodnosti investování do solárního systému můžeme využít nejpřesnější data a předpovědi cen. Využívat můžeme také dotační podporu například z programu nova zelena usporam light.

I přes to, že se jedná pouze o odhad, je nesmírně důležité tyto faktory vzít v úvahu při zvažování investice do solární elektrárny. Ekonomická analýza může být klíčovou součástí rozhodovacího procesu a pomoci určit, zda se taková investice vyplatí. Program nova zelena usporam light může být cenným pomocníkem na cestě k udržitelné a ekonomicky výhodné energii.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny v roce 2024 je nutné zvážit několik klíčových faktorů. Prvním je hodnocení, zda je možná instalace na vaší nemovitosti a jestli to pro vás dává finanční a energetický smysl. To vyžaduje přístup k aktuálním informacím a technickým znalostem.

Pokud o fotovoltaice uvažujete, ale ještě nejste rozhodnuti, můžeme vám nabídnout bezplatnou konzultaci. Stačí nám zanechat telefonní číslo a my se vám ozveme co nejdříve to bude možné. Nová zelená úsporám light je také jednou z možností, jak investici do fotovoltaiky financovat.

Nová zelena úsporám light umožňuje získat podporu na instalaci fotovoltaické elektrárny a využití obnovitelných zdrojů energie. Tento program může být pro řadu domácností velkou výhodou, pokud plánujete využívat sluneční energii pro výrobu elektřiny.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin