Nová zelená úsporám fotovoltaika

Nová zelená úsporám fotovoltaika představuje novou éru v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Tento koncept přináší revoluční změnu v energetickém průmyslu, spočívající v kombinaci ekologické udržitelnosti a efektivních finančních úspor.

V roce 2024 nová zelená úsporám fotovoltaika nabízí řadu výhod, mezi které patří snížení emisí skleníkových plynů, nezávislost na fosilních palivech a výrazné snížení měsíčních účtů za energii. Na trhu se také objevují nové možnosti financování těchto technologií, díky kterým je investice do solárních panelů ještě přístupnější.

Trendy nové zelené úsporám fotovoltaiky tedy ukazují, že je to inteligentní volba pro každého, kdo se chce podílet na ochraně životního prostředí a zároveň uspořit své finanční prostředky. S rostoucím zájmem o tuto technologii je důležité sledovat její aktuální vývoj a být na čele inovací v oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Nová zelená úsporám fotovoltaika v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jak může nákup fotovoltaických panelů od Mobis přispět k nové zelené úspoře?

  Společnost Mobis je předním dodavatelem fotovoltaických systémů. Naše inovativní řešení v oblasti fotovoltaiky využívá nejnovější zelené technologie pro maximální výrobu energie a snížení spotřeby energie. Investice do našich fotovoltaických systémů vám umožní nejen snížit vaše energetické náklady, ale také přispět k ochraně životního prostředí tím, že minimalizujete emise uhlíku. To je v souladu s principy nové zelené úspory, která podporuje udržitelné a ekologicky šetrné metody výroby energie.

 • Jaké jsou výhody nákupu fotovoltaických systémů od Mobis v rámci programu Nová zelená úsporám?

  Jaket fotovoltaický systém od Mobis umožňuje uživatelům využít nabízené finanční podpory v rámci programu Nová zelená úsporám. Tento program nabízí dotace a úvěry s nízkým úrokem pro nákup a instalaci fotovoltaických systémů, což činí naše produkty dostupnější pro široké spektrum klientů. Navíc naše fotovoltaická řešení jsou vysoce efektivní a dlouhodobě udržitelná, což znamená, že se investice do nich rychle vrátí díky úsporám na nákladech za energii.

 • Proč bych měl zvolit fotovoltaiku od Mobis pro realizaci mých zelených úspor?

  Mobis je spolehlivým partnerem v oblasti fotovoltaiky s dlouhou historií a širokým portfoliem úspěšně realizovaných projektů. Stojíme na čele vývoje a inovace v oblasti fotovoltaiky, což nám umožňuje nabídnout našim zákazníkům produkty a služby nejvyšší kvality. Naše fotovoltaická řešení nejen pomáhají našim zákazníkům dosáhnout jejich cílů v oblasti zelené úspory, ale také jim poskytují řadu dalších výhod, včetně zlepšení energetické nezávislosti a snižování dopadu na životní prostředí. Investice do fotovoltaiky od Mobis je investicí do trvale udržitelné budoucnosti.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Nová zelená úsporám fotovoltaika v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Nová zelená úsporám fotovoltaika je výjimečný trend pro rok 2024. Díky jejímu širokému uplatnění a s očekávanými výraznými změnami v ceně elektřiny se stávají domácnosti a podniky stále více závislými na samostatné výrobě elektrické energie.

Před investicí do fotovoltaiky je nezbytné zohlednit polohu budovy vůči slunci, strukturu střechy a případný stín. Rovněž ještě před instalací je nutné zjistit, zda je vaše budova vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů a zda jsou splněny veškeré stavební a legislativní předpisy.

Poslední, ale neméně důležitá otázka při investici do nové zelené úsporám fotovoltaiky, je finanční zátěž a návratnost investice. Nezbytné je zvážit, zda se oplatí investovat do fotovoltaické elektrárny hned, nebo zda je lepší počkat na další vývoj technologií a tím pádem i na možné snížení cen.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Nová zelená úsporám fotovoltaika je ve světě obnovitelných zdrojů energie stále populárnější trend a rok 2024 nebude výjimkou.

Při rozhodování o instalaci solárních panelů je důležité mít na paměti, že ne všechny střechy jsou ideální pro takovou instalaci. Na malé střeše se nemusí vejít dostatek panelů a špatně orientovaná střecha může negativně ovlivnit potenciální výrobu energie. Střechy z nevhodných materiálů, jako je například eternit, mohou po instalaci solárních panelů zatékat a ne každá střecha je schopna unést zátěž z panelů a konstrukcí bez narušení její integrity.

Před instalací nové zelené úsporám fotovoltaiky je tedy důležité provést technické zhodnocení střechy. Naše společnost nabízí bezplatnou službu technického zhodnocení domu pro účely instalace solárních panelů, kterou provádí náš zkušený technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Nová zelená úsporám fotovoltaika se tak stává centrálním bodem zájmu pro mnoho majitelé nemovitostí. Je obzvláště atraktivní, neboť nabízí až 80% dotace z celkových nákladů na instalaci fotovoltaické elektrárny. Cílem tohoto programu je povzbudit vyšší zapojení občanů do snižování emisí skleníkových plynů.

Přestože je navýšení podpory v rámci programu Nová zelená úsporám fotovoltaika vítáno, je důležité připomenout, že podmínky pro získání dotace mohou být přísné a proces jejího získání časově náročný. Doporučuje se tedy využít odborného poradenství, které Vám pomůže dotace efektivně získat a výrazně tak zkrátí dobu návratnosti Vaší investice.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojí distributor do sítě vaší fotovoltaickou elektrárnu? Tato otázka je klíčová pro všechny, kdo chtějí investovat do nové zelené úsporám fotovoltaiky. Bez připojení tohoto systému do distribuční sítě by tato investice neměla smysl.

Možnost připojení do sítě ale závisí na několika faktorech, které souvisejí s kapacitou distribuční sítě ve vašem regionu. Nástroj k ověření této kapacity nabízí například Energie Distribuce (EGD) ve formě tzv. mapy připojitelnosti.

Ale pozor: i když se zdá, že kapacita sítě ve vašem regionu je dostatečná, finální rozhodnutí o připojení vaší nové zelené úsporám fotovoltaiky do sítě udělá distributor na základě vaší žádosti. Proto je klíčové se před investicí do fotovoltaického systému poradit s odborníkem a získat tak přesné informace.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny se stává jedním z hlavních rysů nové zelené úsporám fotovoltaika. Ten dokáže nejen snížit vaše náklady na elektrickou energii, ale také přispět k boji proti klimatickým změnám.

Návratnost investice závisí na mnoha faktorech, včetně celkové spotřeby elektrické energie, místní ceny elektřiny, dostupné dotační podpory a velikosti a typu fotovoltaického systému. Je třeba být opatrný, jelikož některé instalační firmy slibují nerealisticky rychlou návratnost investice.

Nabízíme bezplatnou ekonomickou analýzu investice do fotovoltaiky, která vychází z nejpřesnějších dostupných dat a cenových předpovědí. Přesto je důležité si uvědomit, že i přes přesnost našich analýz, se vždy jedná o odhad. Bez ohledu na tento fakt, i odhady mohou být velmi užitečné při hodnocení ekonomické výhodnosti investice do fotovoltaiky.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investicí do fotovoltaických elektráren může přijít mnoho benefitů, avšak před rozhodnutím je důležité zvážit několik faktorů. Jako první, základem pro rozhodování by měla být velikost a orientace střechy – tedy jestli máte dostatek místa pro instalaci panelů a jestli je vaše střecha orientovaná na jih, což je optimální pro zisk nejvyššího výkonu.

Následně, je důležité zjistit, zda Vaše nemovitost má přístup k elektřině a zda je zde dostatečná infrastruktura pro připojení fotovoltaického systému. Posledním, ale neméně důležitým faktorem je ekonomická návratnost – je důležité odhadnout, zda se vám investice do fotovoltaického systému vyplatí během jeho životnosti.

V případě, že jste v těchto bodech nejistí, nabízíme bezplatnou konzultaci, která vám pomůže rozhodnout se, zda je fotovoltaika vhodná právě pro vás.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin