Nejlepší solární panely

V roce 2024 se cokoliv týká nejlepších solárních panelů, stává stále důležitější. Proměnlivé počasí, stoupající ceny energie a tlak na snižování emisí zvyšují poptávku po efektivních obnovitelných zdrojích energie, což činí solární panely ideální alternativou k tradičním zdrojům energie.

Výběr nejlepších solárních panelů je závislý na vašich specifických potřebách a okolnostech. Morfologie vašeho domu, úroveň slunečního záření v místě bydliště a doba návratnosti investice jsou klíčové faktory, které by měly být zváženy při výběru solárních panelů.

Pokud hledáte nejlepší solární panely, měli byste zvážit také jejich dlouhodobou odolnost a výkon. Solární panely s vysokou účinností a kvalitními materiály poskytují dlouhodobou hodnotu a jsou schopny průběžně generovat vysoce kvalitní sluneční energii po mnoho let.

Nejlepší solární panely v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč jsou solární panely od firmy Mobis nejlepší volbou pro můj dům?

  Solární panely od firmy Mobis jsou nejlepší volbou z několika důvodů. Předně jsme se zavázali k dodání nejkvalitnějších produktů a služeb. Naše solární panely jsou vysoce účinné, trvanlivé a poskytují stabilní výkon i v nepříznivých podmínkách. Kromě toho poskytujeme také profesionální instalaci a servis, což vám zaručí, že váš solární systém bude fungovat optimálně po celou dobu jeho životnosti.

 • Jaké jsou vlastnosti nejlepších solárních panelů od Mobis?

  Nejlepší solární panely od Mobis se vyznačují vynikající účinností a dlouhou životností. Díky použití moderních technologií a kvalitních materiálů jsou naše panely schopny produkovat velké množství elektrické energie i v oblačných dnech nebo při nižších intenzitách slunečního záření. Navíc, solární panely Mobis jsou odolné vůči povětrnostním vlivům jako je například sníh nebo déšť.

 • Proč si vybrat solární panely od firmy Mobis místo jiných nabídek na trhu?

  Firma Mobis je lídrem v oblasti solárních technologií. Nejenže nabízíme nejlepší solární panely, ale také poskytujeme bezkonkurenční zákaznický servis. Naše odborné konzultace, průběžná podpora a po-prodejní servis vám zaručí, že vaše investice do solární technologie bude bezproblémová a výnosná. Navíc, věříme v sílu solární energie a její pozitivní dopady na životní prostředí, a proto se snažíme nabídnout našim zákazníkům nejen nejlepší produkty, ale také pomoci jim přispět k udržitelnému rozvoji.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Nejlepší solární panely v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

První věc, kterou byste měli zvážit, jsou technické parametry solárních panelů. Toto je důležitá část při výběru nejlepších solárních panelů.

Výběr nejlepšího dodavatele je rovněž klíčový, protože příprava a instalace solárního systému jsou základním kamenem pro dlouhodobý výkon a efektivitu. Hledejte společnosti, které mají dobré referencie, zkušenosti a poskytují dlouhodobý záruka na nejlepší solární panely a jejich instalaci.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Pokud máte střechu, která je nejlepší na instalaci solárních panelů, následující tipy vám mohou pomoci vybrat ty nejlepší solární panely dostupné v roce 2024. První věc, kterou musíte zvážit, je, jaké technologie jsou v daném roce k dispozici. Například v roce 2024 byly nejúčinnější monokrystalické a polykrystalické panely, které nabízejí vysokou účinnost a delší životnost.

Při výběru nejlepších solárních panelů je také důležité zohlednit výrobce. V roce 2024 patřily mezi přední značky jako LG, Panasonic a SunPower, které se mohou pochlubit mimořádnou kvalitou, vysokou energetickou účinností a silnou zárukou. Cena je samozřejmě také důležitým faktorem, ale udržitelnost a dlouhodobá spolehlivost by měly být nejdůležitějšími kritérii.

Je důležité mít na paměti, že výběr nejlepších solárních panelů závisí také na vašich individuálních potřebách. Například, pokud hledáte co nejvíce energie za peníze, může být monokrystalický panel nejlepší volbou. Na druhé straně, pokud hledáte nejlepší výkon v mračných dnech, mohou být lepší volbou tynkové panely.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Nová zelená úsporám je jedním z nejvýznamnějších dotačních programů a od 1. září 2024 se mění její podmínky pro získání dotace na nejlepší solární panely.

Tyto změny mohou mít rozhodující vliv na vaši investici do solárních panelů.Absolutně zásadní je tedy tyto podmínky detailně prostudovat a zjistit, zda a jaké změny se vás týkají. Možná zjistíte, že vaše nejlepší solární panely jsou nyní ještě více dosažitelné.

Je nezbytně nutné zmínit, že dotace na solární panely výrazně snižují dobu návratnosti vaší investice, a jsou tedy klíčovými faktory pro váš finanční zisk. Nezapomínejte důkladně sledovat veškeré informace a změny týkající se dotací pro nejlepší solární panely v roce 2024 a dále.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete investovat do fotovoltaické elektrárny, jedním z klíčových aspektů, který může ovlivnit vaše rozhodnutí, je možnost připojení vaší elektrárny do distribuční sítě. Bez možnosti připojení by vaše elektrárna mohla fungovat pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že byste neměli možnost prodat nepoužitou energii zpět do sítě.

Kapacita distribuční sítě může být v různých místech různá, a proto je nezbytné si ověřit, zda v místě, kde je umístěna vaše fotovoltaická elektrárna, je dostatek volné kapacity. Pro tento účel můžete využít mapu připojitelnosti od společnosti EGD, která vám umožní zjistit, zda je možné vaši elektrárnu připojit do sítě. Pokud je v mapě oblast označena modře, znamená to, že je kapacita sítě již vyčerpaná.

Přesnou informaci o možnosti připojení elektrárny do sítě však zjistíte nejpravděpodobněji až po podání žádosti o připojení. Tuto žádost by měla za vás vyřizovat odborná společnost, která se zabývá fotovoltaikou, a která by měla zároveň poskytnout nejlepší solární panely pro vaši elektárnu. Většinou takové společnosti poskytují komplexní služby, takže se o všechny administrativní povinnosti postarají za vás. Předně tak budete mít jistotu, že vše proběhne hladce a profesionálně, a zároveň budete mít více času na to, abyste se mohli věnovat svým hlavním aktivitám.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investování do solární elektrárny je stále více populární volbou jak pro domácnosti, tak pro podniky. Výhody, jako je snížení emisí uhlíku a nezávislost na dodavateli energie, mnohdy převažují cenové aspekty. Nicméně, vzhledem k vysokým počátečním nákladům se mnozí lidé ptají, zda se taková investice vyplatí ekonomicky.

Rozhodování o nákupu nejlepších solárních panelů na trhu by mělo zahrnovat řadu faktorů, včetně technologické účinnosti panelů, stávající a očekávané ceny energie, střešní prostoru a slunečního svitu v dané oblasti, stávajících a očekávaných cen energie a dostupnosti vládních pobídek a dotací.

Jedním z důležitých faktorů je také životnost solárních panelů. Nejlepší solární panely v současné době nabízejí záruku kolem 25 let, což znamená, že jakmile se náklady na pořízení a instalaci panelů vrátí, veškerá další energie je úplně zdarma. Během doby životnosti těchto panelů to může přinést značné úspory.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investice do fotovoltaické elektrárny je vážný krok, který vyžaduje důkladné zvážení různých faktorů. Prvním krokem by mělo být zhodnocení, zda je Vaše nemovitost vhodná pro instalaci solárních panelů.

Dalším důležitým faktorem je zjištění, zda je investice do nejlepších solárních panelů finančně únosná a zda pro Vás dává smysl. Toto vyžaduje úzkou spolupráci s odbornými poradci a přístup k aktuálním tržním průzkumům.

Pokud jste stále nerozhodnuti, měli byste zvážit možnost bezplatné konzultace s odborníky v oblasti fotovoltaiky. Stačí poskytnout své telefonní číslo a očekávat brzký hovor s detailními informacemi a průvodcem procesem instalace.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin