Nejlepší fotovoltaika

Rodinná firma MOBIS se již 30 let věnuje oblasti fotovoltaiky a přináší pro zákazníky nejlepší fotovoltaiku na trhu. Tento dlouhodobý hráč na trhu má vlastní realizační tým, jež se skládá z profesionálních projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků.

Jde o důležitý fakt, protože v oblasti fotovoltaiky je důvěryhodnost a odbornost klíčová. Zákazníci také ocení, že firma na solární elektrárnu nevybírá žádné zálohy a instalace proběhne do 60 dnů.

Pokud máte o nejlepší fotovoltaiku zájem, je důležité zanechat společnosti MOBIS telefonní číslo. Odborníci se vám brzy ozvou pro bezplatnou konzultaci a pomohou vám udělat tu nejlepší volbu pro svou solární energetiku.

Nejlepší fotovoltaika v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč bych měl zvolit vaši firmu pro instalaci fotovoltaiky?

  Naše rodinná firma MOBIS je na trhu s fotovoltaikou již 30 let a jsme hrdi na to, že se můžeme pochlubit širokou škálou úspěšně dokončených projektů. Máme vlastní realizační tým složený z projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků, kteří jsou připraveni vás provést celým procesem od první konzultace až po instalaci solární elektrárny. Navíc, vybíráme žádné zálohy a naším cílem je instalovat váš projekt do 60 dnů.

 • Jaký je proces objednání a instalace fotovoltaiky?

  Abychom zabránili jakýmkoli překážkám, proces objednání a instalace fotovoltaiky u nás je maximálně zjednodušený. Navštívit nás můžete na našem webu, vyplnit kontaktní formulář a zanechat nám telefonní číslo. Ozveme se vám co nejdříve s nabídkou bezplatné konzultace. Pokud nám dáte souhlas, přistoupíme k realizaci projektu v bez nutnosti vybírání záloh. Celý proces od objednání až po instalaci fotovoltaiky trvá u nás maximálně 60 dnů.

 • Co dělá Vaši fotovoltaiku ''nejlepší' na trhu?

  Naše firma MOBIS je na trhu již 30 let, což nám umožňuje poskytovat vám nejen kvalitní produkty a služby, ale také nesehraný tým odborníků, kteří jsou schopni splnit i ty nejnáročnější požadavky. Nepotřebujeme od vás žádné zálohy, což ulehčuje rozhodovací proces a zároveň snižuje finanční zátěž. Rychlost je dalším naším silným bodem - jsme schopni realizovat celý projekt do 60 dní, což je ve srovnání s konkurencí velmi rychlé. A v neposlední řadě - vždy poskytujeme bezplatnou konzultaci, abychom zajistili, že budete s našimi službami naprosto spokojeni.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Nejlepší fotovoltaika v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

V rámci výběru nejlepší fotovoltaiky je potřeba ocenit nejen kvalitu výrobků, ale i služeb poskytovaných danou firmou. Rodinná firma MOBIS se může pochlubit 30 letou historií v oboru fotovoltaiky, vlastním realizačním týmem, kvalitními službami a flexibilním přístupem.

MOBIS nabízí kompletní servis, který zahrnuje projektování, instalaci i servis výrobků. Kromě toho, firma nevyžaduje žádné předem splatné zálohy a dokáže doručit vaši solární elektrárnu do 60 dnů. To vše představuje silnou nabídku na trhu s nejlepší fotovoltaikou.

Pro bezplatnou konzultaci a vyjasnění jakýchkoliv dotazů ohledně nejlepší fotovoltaiky stačí zanechat vaše telefonní číslo a odborníci z firmy MOBIS vás brzy kontaktují. Věříme, že dobrá komunikace a profesionalita jsou základem úspěšného obchodního vztahu.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Rodinná firma MOBIS, která je na trhu s fotovoltaikou již 30 let, je odborníkem v oblasti nejlepší fotovoltaiky. Vyniká vlastním realizačním týmem, včetně projektantů, elektrikářů, revizních a servisních techniků, kteří garantují profesionální a rychlou realizaci projektů.

Pokud má návštěvník o fotovoltaiku zájem, firma MOBIS nabízí bezplatné konzultace. Je nezbytné, aby nám zanechal telefonní číslo, a tak můžeme naplánovat konzultaci co nejdříve.

Ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaických panelů. Orientace střechy, materiál, z něhož je vyrobena, nebo rozměry střechy - to vše jsou faktory, které ovlivňují optimalizaci výroby energie vaší fotovoltaické elektrárny. MOBIS nabízí bezplatné technické hodnocení domů a podniků pro účely instalace fotovoltaiky a zajistí, že vaše investice do nejlepší fotovoltaiky se vyplatí.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

S ohledem na výběr nejlepší fotovoltaiky na vaši solární elektrárnu, je velmi důležité se zaměřit na tyto změny v programu Nová zelená úsporám. Tento program poskytuje nejvíce dotační podpory pro instalaci solárních panelů a tak je nezbytné podat žádost včas a správně.

Změny v programu Nová zelená úsporám ovlivní požadavky na technické parametry solárních panelů, což přímo ovlivní výběr nejlepší fotovoltaiky. Protože nejlepší fotovoltaika musí splňovat jak kritéria energetické efektivity, tak také požadavky na kvalitu a životnost.

Často je těžké se vyznat v detailech dotačních programů, proto doporučujeme obrátit se na odborníky v oblasti fotovoltaiky, kteří pomohou vybrat nejlepší řešení. S výběrem nejlepší fotovoltaiky a podání žádosti o dotaci vám tak mohou zkušení odborníci pomoci ušetřit čas i peníze.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna je stále populárnější volbou pro mnoho domácností a firem, ale rozhodnutí k její instalaci není jednoduché. Jednou z hlavních úvah je, zda distributor připojí vaši fotovoltaickou elektrárnu do sítě, což umožňuje nejen využití energie pro vlastní potřebu, ale také prodej přebytku zpět do sítě.

Bez připojení do sítě může elektrárna fungovat pouze na tzv. ostrovní režim, což znamená, že nebude možné prodávat přebytky energie zpět do sítě a elektrárna bude ,,odříznutá'' od dalších možností. Je tedy důležité zjistit, zda je možné vaši nejlepší fotovoltaiku připojit do sítě.

Zjistit to můžete pomocí nástroje EGD nazvaného mapa připojitelnosti, který ukazuje kapacitu sítě ve vašem místě. Modrými územími jsou označena místa, kde je kapacita již vyčerpaná a nelze zde proto připojit další fotovoltaickou elektrárnu. Připojení vaší nejlepší fotovoltaiky do sítě ale může potvrdit pouze distributor sítě po podání žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do nejlepší fotovoltaiky se může v roce 2024 ekonomicky vyplatit. Důležitými faktory, které ovlivňují výhodnost takové investice, jsou notně celková spotřeba elektrické energie, aktuální cena elektřiny a možné dotační programy.

Nabídky instalačních firem, které slibují velmi rychlou návratnost investice, je nutné přijímat s rezervou, neboť každý případ je specifický a výsledky takových analýz jsou často jen orientační. Přesto je vhodné provést detailní ekonomickou analýzu výhodnosti investice do nejlepší fotovoltaiky.

Na základě nejpřesnějších dostupných dat a předpovědí cen elektřiny lze provést předběžný odhad návratnosti takové investice, který může být užitečným vodítkem při rozhodování o investici do nejlepší fotovoltaiky.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do nejlepší fotovoltaiky je několik klíčových faktorů k zvážení.

Prvním a základním je ověřit dostatečnou sluneční expozici umístění, neboť efektivita fotovoltaické elektrárny závisí na množství dostupného slunečního světla. Často se jedná o střechy nemovitostí, ale mohou to být i volné plochy určené k tomuto účelu. Za druhé je důležité se rozhodnout pro nejlepší fotovoltaiku z hlediska kvality a ceny, což často bývá obtížný úkol bez odborných znalostí. Také je potřeba zvážit státní a evropské dotace a další finanční aspekty. V neposlední řadě je třeba zajistit kvalifikovanou montáž a údržbu instalace.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin