Nejlepší baterie pro fotovoltaiku

Fotovoltaické systémy jsou stále více využívány k udržitelnému výrobě energie, přičemž nejlepší baterie pro fotovoltaiku hrají klíčovou roli v jejich účinnosti. Vysoce kapacitní lithium-iontové baterie představují v roce 2024 optimální volbu pro fotovoltaické systémy, protože svou vysokou efektivitu kombinují s rychlým nabíjením a dlouhou životností.

Na druhou stranu, inovativní sólové baterie jsou také označovány jako jedny z nejlepších baterií pro fotovoltaiku v roce 2024. Tyto baterie nabízejí výjimečnou účinnost za všech klimatických podmínek a mají potenciál být i cenově dostupnější než lithium-iontové baterie.

Je důležité vzít v úvahu fakt, že výběr nejlepší baterie pro fotovoltaiku ovlivňuje celkovou výkonnost a návratnost investice do solárních systémů. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro lithium-iontové nebo sólové baterie, je vhodné poradit se s odborníkem, který vám pomůže určit optimální řešení pro váš konkrétní případ.

Nejlepší baterie pro fotovoltaiku v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jak vybrat nejlepší baterii pro fotovoltaický systém?

  Výběr nejlepší baterie pro váš fotovoltaický systém je důležitým krokem při vytvoření efektivního a dlouhodobě spolehlivého systému. U naší firmy Mobis vám nabízíme širokou škálu těch nejkvalitnějších baterií na trhu. Při výběru je důležité zohlednit kapacitu baterie, která musí pokrýt vaši spotřebu v době, kdy není sluneční svit, tedy především v noci nebo v období s nižšími hodnotami sluneční radiace. Dále je vhodné se orientovat na technologii baterie. V současné době jsou velmi oblíbené lithium-iontové baterie, které nabízí vysokou účinnost, dlouhou životnost a kompaktní rozměry.

 • Jaké jsou výhody použití baterií pro fotovoltaické systémy?

  Použití baterie pro fotovoltaický systém přináší mnoho výhod. Především jde o možnost uložit přebytečnou energii vyrobenou ve dne a použít ji v době, kdy slunce nesvítí. Díky tomu se stane vaše elektrická energie ještě dostupnější a účinnější. S našimi bateriemi od firmy Mobis můžete dosáhnout vysokého stupně samostatnosti a nezávislosti na dodavatelských sítích.

 • Jakou baterii pro fotovoltaický systém doporučuje firma Mobis?

  Firma Mobis pro své fotovoltaické systémy doporučuje především lithium-iontové baterie. Tyto moderní baterie jsou kompaktní, málo údržbové a nabízí vysokou účinnost. Udržují si také stabilní výkon i při častém nabíjení a vybíjení, a mají dlouhou životnost. V našem sortimentu najdete špičkové baterie od předních světových výrobců, které splňují nejpřísnější kritéria kvality a spolehlivosti.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Nejlepší baterie pro fotovoltaiku v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Poloha a orientace střechy je první, co byste měli zvážit. Pro ideální fungování solárních panelů, by měla být střecha orientovaná přibližně na jih a měla by být volná od stínů. Poloha a orientace střechy má velmi velký vliv na efektivitu vašich solárních panelů, je to důležitý aspekt, který byste měli vzít v úvahu.

Dalším důležitým bodem je typ a kvalita baterie pro fotovoltaiku. Existuje mnoho různých typů baterií pro fotovoltaiku na trhu, ale s ohledem na spolehlivost, délku životnosti a cena/výkon ratio, jsou momentálně považovány za nejlepší baterie pro fotovoltaiku lithium-iontové baterie. Měli byste věnovat pozornost i kvalitě baterie, aby vám dobře a dlouho sloužila.

Poslední, ale neméně důležitý aspekt je rozměr vaší fotovoltaické instalace. Velikost vaší fotovoltaické instalace by měla být adekvátní k vaší spotřebě energie. Snažte se najít rovnováhu mezi velikostí instalace a vaší aktuální a předpokládanou budoucí spotřebou energie. Tento aspekt je zvláště důležitý, pokud plánujete použít systém fotovoltaiky pro napájení vašeho domova během výpadků energie, protože velikost a schopnost vašich baterií pro fotovoltaiku budou omezovat, kolik energie budete moci skladovat.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Hledání nejlepší baterie pro fotovoltaiku je klíčový krok pro všechny majitele nemovitostí, kteří chtějí optimalizovat svůj energetický výkon a ušetřit na výdajích za elektřinu. Baterie pro fotovoltaiku jsou nyní vyráběny v širokém spektru různých technologií, kapacit a cenových kategorií, aby vyhovovaly různým potřebám a rozpočtům.

V roce 2024 se očekává, že jedním z hlavních trendů na trhu s bateriemi pro fotovoltaiku bude tlak na vyšší energetickou hustotu, delší životnost a nižší náklady. Důvody jsou evidentní: vyšší energetická hustota znamená, že baterie mohou skladovat více energie na jednotku hmotnosti, což je důležité pro maximalizaci využití omezeného prostoru. Delší životnost znamena, že baterie mohou sloužit delší dobu bez nutnosti výměny, což snižuje celkové náklady na vlastnictví. Nižší náklady znamenají, že solární baterie budou dostupnější pro širší spektrum spotřebitelů.

Ve svém úsilí najít nejlepší baterie pro fotovoltaiku, je důležité zvážit nejen cenu, ale také výkon, spolehlivost, stálost dodávky a kompatibilitu s vaším solárním systémem. Nezapomínejte, že nejlepší baterie pro fotovoltaiku je ta, která nejlépe odpovídá vašim konkrétním potřebám a okolnostem.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Pokud se chystáte na výstavbu solární elektrárny v roce 2024, je důležité zvážit, zda můžete dosáhnout na dotační podporu. Mnoho lidí se obracejí k těmto programům jako zdroj financování a urychlení své investice do obnovitelných zdrojů energie. Klíčem je podrobně prostudovat dané podmínky pro získání dotace.

Existuje několik dotačních programů pro podporu obnovitelných zdrojů energie, které mohou být vhodné pro financování vašeho projektu solární elektrárny. Mezi tyto programy patří například RES+, OP TAK, ale pro rodinné a bytové domy je předmětný program Nová zelená úsporám

Důležitou zprávou je, že od 1. září 2024 se program Nová zelená úsporám mění. Je tedy nezbytné sledovat tuto situaci a plánovat svou investici tak, aby byla v souladu s aktualizovanými podmínkami tohoto programu.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o nákupu fotovoltaické elektrárny, jednou z klíčových otázek je, zda vás místní provozovatel distribuční soustavy "připojí" do své sítě. Toto připojení je nezbytné pro fungování elektrárny v normálním režimu a umožňuje prodávat přebytky energie zpět do sítě. Bez něj by mohla elektrárna fungovat jen v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že by byla "odříznutá" od sítě.

Kapacita distribuční sítě se liší v závislosti na lokalitě a je omezena určitou maximální hranicí. Existují nástroje, které vám pomůžou určit, zda je v daném místě dostatečná kapacita pro připojení vaší fotovoltaické elektrárny. Jeden z těch nejpřesnějších je mapa připojitelnosti od EGD. Na této mapě můžete zjistit, jestli je kapacita sítě ve vašem místě již naplněna nebo ne. Modrá barva na mapě označuje oblasti, kde je kapacita již vyčerpána.

Avšak, s 100% jistotou můžete zjistit možnost připojení až po podání žádosti o připojení. Tuto proceduru za naše zákazníky řešíme my. Můžete nám tedy důvěřovat, že se o vše potřebné postaráme.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Rozhodování o investici do solární elektrárny je značně komplexní a závislé na mnoha faktorech. Především je třeba pečlivě uvážit návratnost a výhodnost investice v závislosti na vaší spotřebě elektrické energie, ceně elektřiny a dostupných dotacích, ale i na velikosti a typu vybraného systému.

Mohl by vás zaujmout fakt, že výstupy ekonomických analýz nabízených instalačními firmami jsou často jen orientační a mohou slibovat nereálně krátkou dobu návratnosti investice. Právě proto je nezbytné provést vlastní ekonomickou analýzu.

Tato analýza vám poskytne nejpřesnější údaje a předpovědi cen, které mohou pomoci při rozhodování o investici do fotovoltaiky. Je však důležité si uvědomit, že i tak se jedná pouze o odhad. Ačkoli je takový odhad velmi důležitý pro zhodnocení výhodnosti investice, je třeba jej brát s rezervou.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je klíčové zvážit několik faktorů. Prvním je výběr ideální polohy pro instalaci panelů, která by měla být optimálně orientována k jihu, bez stínů a s dobrou dostupností slunečního záření.

Dalším faktorem je výběr správného typu fotovoltaických panelů a nezapomínejte na výběr nejlepší baterie pro fotovoltaiku. Baterie slouží k uchování přebytku elektrické energie pro následné využití, a tím pádem zvyšuje efektivitu celého systému. Velmi oblíbenými jsou lithium-iontové baterie pro jejich účinnost, dlouhou životnost a pokles ceny.

Poslední, ale neméně důležitý bod, je finanční a legislativní aspekt. Zjistěte, jaké jsou možnosti dotací a státní podpory pro fotovoltaiky v roce 2024 a také se seznámení s aktuálními regulacemi v oblasti prodeje a odběru energie.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin