Montáž fotovoltaiky

V roce 2024 očekávejte hromadný nárůst zájmu o montáž fotovoltaika, což je oblast podporující udržitelnou energii a šetrný přístup k naší planetě. Fotovoltaické systémy stávají se nejen výnosným investičním řešením, ale také možností, jak se podílet na zelené budoucnosti.

Důležitým krokem je správná montáž fotovoltaika. Odborníci v oblasti doporučují nechat montáž provést profesionálními techniky, aby se zajistila maximální efektivita systému a jeho dlouhodobá životnost.

Navíc získání odborného poradenství před montáží fotovoltaika může pomoci eliminovat případné problémy a optimalizovat výběr a rozmístění systému. V roce 2024 se očekává větší dostupnost informací a služeb týkajících se fotovoltaických systémů, což usnadní rozhodování odběratelům.

Montáž fotovoltaiky v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jak probíhá montáž fotovoltaických panelů od firmy Mobis?

  Montáž fotovoltaických panelů je proces, při kterém je klíčové dbát na kvalitu a profesionální přístup. Naše firma Mobis je expertem v oblasti fotovoltaiky a věříme, že kvalitní montáž je základem pro dlouhodobou spolehlivost a účinnost solárního systému. Kompletní servis zahrnuje uskladnění a přepravu materiálu, instalaci a zapojení jednotlivých komponent, a samozřejmě i kontrolu a testování funkčnosti systému.

 • Proč bych měl zvolit firmu Mobis pro montáž fotovoltaické soustavy?

  Firma Mobis je na trhu již řadu let a díky našim zkušeným profesionálům garantujeme montáž fotovoltaického systému nejvyšší kvality. Věnujeme velkou pozornost detailům a postupujeme dle nejnovějších technických standardů. Zároveň poskytujeme komplexní servis, který zahrnuje mimo jiné i poradenství a údržbu po instalaci. Při výběru firmy Mobis investujete do kvality, spolehlivosti a dlouhodobé rentability.

 • Jaká je cena montáže fotovoltaiky od firmy Mobis?

  Cena montáže fotovoltaického systému se odvíjí od mnoha faktorů, jako je složitost instalace, velikost a specifikace vaší střechy, nebo typ a počet panelů. Vždy se snažíme nabídnout našim zákazníkům co nejlepší poměr ceny a kvality na trhu. Pro konkrétní cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat a naši specialisté vám na základě vašich potřeb a specifik připraví individuální nabídku.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Montáž fotovoltaiky v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Montáž fotovoltaiky představuje významnou část celkových nákladů na výrobu elektrické energie ze slunce. Kvalifikovaný tým odborníků je nezbytný pro optimální fungování a maximální výnosy vaší elektrárny, takže je důležité vybrat si spolehlivou instalatérskou firmu.

Na druhou stranu, samotná montáž fotovoltaiky je jen jednou z mnoha fází projektu. Při plánování je třeba zhodnotit, zda jsou potřebná stavební povolení, jak je na tom střecha, kam se budou fotovoltaické panely umisťovat, a zjistit, zda je orientace vaší střechy taková, aby bylo možné získat maximum z incidentního slunečního záření.

Poslední, ale neméně důležitou složkou je finanční stránka projektu. To zahrnuje kalkulaci nákladů a výnosů, vyřizování dotací a dalších forms of support, a sledování zákonných povinností a regulací spojených s výrobou a prodejem elektrické energie. Uvědomte si, že se montáž fotovoltaika obvykle vyplatí až po několika letech provozu, takže je třeba být trpělivý.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Montáž fotovoltaika je proces, který vyžaduje důkladné předem plánování a přípravu. Nejdůležitějším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je stav a orientace střechy vašeho domu. Příliš malá nebo špatně orientovaná střecha může znamenat, že nebude možné instalovat dostatečné množství solárních panelů, což vede ke snížení potenciální produkce solární energie.

Také je důležité zohlednit typ materiálu střechy. Některé materiály, jako je eternit, mohou po instalaci solárních panelů začít zatékat, a většina firem, které provádějí montáž fotovoltaika, proto tyto střechy odmítá. Dále je klíčové zkontrolovat statiku střechy, aby bylo zajistěno, že nebude deformována v důsledku zatížení solárními panely a konstrukcí.

Nejjednodušší způsob, jak provést technické zhodnocení stavu vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, je využít bezplatných služeb technického zhodnocení, které nabízíme. Toto zhodnocení provádí náš zkušený technik a poskytne vám jasné pochopení možností pro instalaci solárních panelů na vašem domě.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Financování obnovitelných zdrojů je zásadní pro jejich rozšíření a montáž fotovoltaických panelů je tím pádem předmětem stále zvýšené pozornosti institucí. Dotační podpora na solární elektrárnu tedy v roce 2024 pokračuje a stále existuje silné poslání státu podporovat montáž fotovoltaických panelů na bytových a rodinných domech.

Podmínky pro získání podpory jsou nezbytné k prostudování a následnou úspěšnou montáž fotovoltaika. Jak probíhá proces žádosti o dotaci na solární panel, který program je pro vás nejvhodnější a jaké jsou termíny pro podání žádosti jsou klíčové informace pro každého, kdo uvažuje o montáži fotovoltaických panelů.

Rozumění tomu, jak dosáhnout na dotační podporu na solární elektrárnu je tak v roce 2024 stále významnější a významnější. Přicházejí stále nové zprávy a informace o politice v oblasti obnovitelných zdrojů energie, které by měl každý, kdo uvažuje o montáži fotovoltaika, sledovat.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Při plánování instalace fotovoltaických panelů je nutné zvážit, zda bude možné provozovatel distribuční soustavy připojí vaši instalaci do elektroenergetické sítě. Montáž fotovoltaika sice může proběhnout i bez tohoto připojení, ale elektrárna by pak fungovala pouze na ostrovní režim a nebylo by možné prodávat přebytky zpět do distribuční sítě.

To, zda je možné fotovoltaickou elektrárnu připojit do sítě, je ovlivněno kapacitou sítě na daném místě. Nástroj zvaný mapa připojitelnosti, který nabízí Energetický regulační úřad, vám poskytne relativně přesný přehled o kapacitě sítě v určité oblasti.

Přesnost informací z mapy připojitelnosti však nebude 100 %. Nejpreciznější informace o možnosti připojení fotovoltaické elektrárny do sítě získáte až na základě žádosti o připojení k provozovateli distribuční soustavy. Tento proces připojení obvykle zajišťují firmy specializující se na montáž fotovoltaika.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Montáž fotovoltaiky se v roce 2024 stále více vyplácí z ekonomického hlediska. S rostoucími cenami elektřiny a snižujícími se náklady na solární panely se stává tato investice čím dál tím více výhodnou.

Při výpočtu návratnosti investice je důležité zohlednit různé faktory jako celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny, dotační podporu spolu s velikostí a typem navrhovaného systému. Přestože instalatérské firmy často slibují krátkou dobu návratnosti, je potřeba se spolehnout na důkladnou a nezávislou analýzu.

Proto je doporučeno obrátit se na odborníky, kteří vám pomohou provést ekonomickou analýzu výhodnosti vaší fotovoltaické elektrárny na základě nejpřesnějších dat a předpovědí cen. Přestože se jedná pouze o odhad, je tento krok nezbytný při zhodnocení výhodnosti investice do montáže fotovoltaiky.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je nutné zvážit několik klíčových aspektů, mezi které patří především poloha, orientace střechy a míra stinnosti. Poloha nemovitosti, na které se má fotovoltaická elektrárna instalovat, ovlivňuje celkový výkon elektrárny a tedy i návratnost investice.

Dále je prvořadým faktorem orientace střechya její stinnost. Optimální orientace pro montáž fotovoltaických panelů ve střední Evropě je na jih s maximálním sklonem 35 stupňů. Stinnost střechy může výrazně omezovat efektivitu fotovoltaického systému, proto by měla být co nejnižší.

Před samotnou montáží fotovoltaika je také nezbytné získat potřebná povolení a dokumenty. To zahrnuje například energetický audit, územní rozhodnutí nebo stavební povolení. Neposledním krokem je pak výběr zkušeného dodavatele pro realizaci montáže.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin