Monokrystalický solární panel

V roce 2024 se monokrystalický solární panel stal jedním z nejvyhledávanějších termínů v oblasti obnovitelné energie. Monokrystaly se od ostatních solárních technologií odlišují svou jedinečnou strukturou, která umožňuje maximální využití slunečního záření.

Jejich nezaměnitelnou výhodou je, že jsou vysoce účinné i za méně ideálních světelných podmínek, což z nich činí dokonalou volbu pro oblasti s vyšším zastíněním. Právě vysoká efektivita a univerzálnost použití je to, co z monokrystalických solárních panelů dělá jedny z nejžádanějších na trhu.

V neposlední řadě je třeba zmínit životnost těchto panelů. Při správné instalaci a údržbě může monokrystalický solární panel fungovat až 25 let bez významného poklesu výkonnosti. To je další faktor, který přispívá k jejich nebývale rostoucí popularitě v roce 2024.

Monokrystalický solární panel v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč bych měl investovat do monokrystalických solárních panelů od firmy Mobis?

  Monokrystalické solární panely od firmy Mobis jsou špičkovými produkty na trhu. Vyznačují se mimořádně vysokou účinností a dlouhou životností. Navíc, jejich elegantní design se skvěle hodí pro jakoukoliv střechu. Investice do solárního řešení od naší firmy vede k významným úsporám na elektře a přispívá k ochraně životního prostředí.

 • Jaké jsou hlavní výhody monokrystalických solárních panelů od firmy Mobis?

  Naše monokrystalické solární panely jsou vyrobeny z jediného krystalu, což zajišťuje jejich vysokou účinnost a spolehlivý výkon. Tento typ panelů se také vyznačuje dlouhodobou stabilitou a odolností vůči nepříznivým klimatickým podmínkám. Navíc, naše panely jsou esteticky atraktivní díky jejich čistému, jednotném vzhledu.

 • Proč bych měl zvolit monokrystalické solární panely právě od firmy Mobis?

  Mobis se řadí mezi přední výrobce solárních panelů a je synonymem pro kvalitu a inovace. S monokrystalickými solárními panely od naší firmy dostanete vysoce efektivní a trvanlivé řešení pro vaši solární energii, které se rychle vrátí svou investicí. Navíc, nabízíme prvotřídní zákaznický servis a poradenství, abychom naplnili všechny vaše požadavky a představy o solární energii.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Monokrystalický solární panel v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Monokrystalický solární panel je známý svou vyšší účinností v porovnání s jinými typy panelů, jako například polykrystalickými. Toto je důležité zejména v situacích, kde je k dispozici omezená plocha pro instalaci panelů a je nutné optimalizovat účinnost výroby energie.

Kvalita a značka fotovoltaického panelu se projevuje v celkové výkonnosti a životnosti systému. Je velice důležité zvolit spolehlivého výrobce monokrystalických solárních panelů, který nabízí kvalitní záruky. Ušetříte tak nejen peníze na potenciálních opravách, ale také zajistíte maximální efektivitu svého systému.

Cena monokrystalických solárních panelů je obecně vyšší než polykrystalických. Nicméně, vzhledem k jejich delší životnosti a vyšší efektivitě, mohou být v dlouhodobém horizontu finančně výhodnější. Protože se solární technologie neustále vyvíjí a zlepšuje, je třeba také zvážit možnost budoucích aktualizací systému.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Monokrystalický solární panel je typ fotovoltaického panelu, který v roce 2024 dominuje trhu solární energie. Využívá jednotné krystalické struktury, což ho odlišuje od svého polykrystalického dvojníka, který se skládá z mnoha různých kousků krystalu křemíku.

Jeden z hlavních důvodů, proč preferují zákazníci monokrystalický solární panel, je jeho vysoká účinnost a estetický vzhled. Nabízí nejvyšší účinnost mezi solárními panely na trhu, přičemž v průměru využívá okolo 20% sluneční energie. Natáhle, lesklé a černé vzhledem se také hodí k moderním bytům a úřadům.

I když monokrystalický solární panel stojí více než jeho polykrystalický protějšek, jeho dlouhá životnost a vysoká účinnost zajišťují, že investice se vyplatí v dlouhodobém horizontu. Navzdory vyšším počátečním nákladům, jeho vyšší výkon a lepší estetický vzhled z něj činí chytrou investici pro ty, kteří hledají vysokou kvalitu a dlouhou životnost.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Monokrystalický solární panel je ideální volba pro získání maximálního výkonu z dostupného prostoru pro fotovoltaické elektrárny. Tento panel z monokrystalického silikonu je výkonnější než jeho polokrystalický protějšek, což z něj dělá preferovaný výběr pro solární elektrárny.

Pokud se rozhodnete pro instalaci monokrystalického solárního panelu, je možné využít dotací na obnovitelné zdroje energie. Jednou z nabídek je tedy program Nová zelená úsporám, který ale od 1.9.2024 prochází změnami. Je důležité zmínit, že podmínky pro získání dotace se mohou lišit v závislosti na konkrétním programu a typu nemovitosti.

Díky dotacím na monokrystalický solární panel se období návratnosti investice může výrazně zkrátit. Proto je nutné důkladně zjistit všechny detaily dotačního programu před samotnou instalací. Při výběru správného typu solárního panelu tedy nelezapomínejte na možnost dotační podpory a výběr vhodného programu.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V roce 2024, s narůstající potřebou obnovitelných zdrojů energie, je jednou z nejčastějších otázek: "Připojí distributor do sítě vaší fotovoltaickou elektrárnu?" Tato otázka je klíčová pro ty, kteří uvažují o investici do fotovoltaických systémů, jako jsou například monokrystalické solární panely.

Monokrystalický solární panel je jedním z nejefektivnějších typů solárních panelů díky své vysoké účinnosti a dlouhé životnosti. Avšak pro jejich účinný provoz je důležité kterou distribuční síť používáte a zda máte možnost se připojit. Bez připojení, fotovoltaické elektrárny mohou být nuceny fungovat na tzv. ostrovní režim, což znamená, že není možné prodávat přebytky zpět do sítě.

Zcela přesně lze možnost připojení zjistit až pomocí žádosti o připojení. EGD nabízí nástroj zvaný mapa připojitelnosti, která vám poskytne přehled o dostupnosti kapacity distribuční sítě ve vašem místě. Tento nástroj je užitečný pro zjišťování, zda již není kapacita sítě ve vašem místě vyčerpána.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Monokrystalický solární panel je nyní jedním z nejvýkonnějších na trhu a jeho efektivita se pohybuje mezi 15-20%. Nicméně, jeho vysoká počáteční investice může být pro některé odraditelná. Je důležité si uvědomit, že tento typ panelu je mnohem trvanlivější než jiné typy, což znamená, že i když je nákladnější při pořízení, může se vyplatit na dlouhodobé bázi.

Pomocí monokrystalického solárního panelu můžete dosáhnout maximální efektivity ze slunečních paprsků a ušetřit na nákladech za elektrickou energii. Návratnost investice se však liší podle konkrétní situace, takže je důležité provést předem důkladný výzkum a analýzu. Například v oblastech s množstvím slunečního svitu může být monokrystalický solární panel výrazně účinnější než jiné typy panelů.

Na závěr, pokud uvažujete o investici do solárního systému v roce 2024, měli byste zvážit monokrystalický solární panel. Akční plány pro energetickou efektivitu a zelenou energii činí solární panely atraktivním řešením pro snížení nákladů na elektrickou energii a snížení emisí CO2. Zkrátka, pokud jste připraveni investovat do kvalitního systému a máte dostatečné množství slunečního svitu, může se vám investice do monokrystalického solárního panelu vyplatit.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Monokrystalický solární panel je jedním z hlavních typů solárních panelů na trhu a výběr správného typu je klíčovou částí investice do fotovoltaické elektrárny. Monokrystalické panely jsou vysoce efektivní a nabízí nejvyšší výkonový poměr ze všech typů panelů na trhu.

Další důležitou otázkou k zvážení je, zda je vaše nemovitost vhodná pro instalaci monokrystalického solárního panelu. Klíčovými faktory jsou orientace střechy, množství slunečního svitu a lokální regulační omezení.

Na závěr, investici do monokrystalického solárního panelu by mělo doprovázet pečlivé porovnání nabídek dodavatelů a jejich reference. Toto vše vám může poskytnout vyčerpávající obrázek o návratnosti takovéto investice.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin