Malý solární panel

V roce 2024 se malý solární panel stává stále populárnější volbou pro domácnosti i podniky, které usilují o ekologickou udržitelnost a snižují svou závislost na tradičních zdrojích energie. Malý solární panel je efektivní a cenově dostupný nástroj pro generování obnovitelné energie, který se může skvěle hodit pro městské i venkovské prostředí.

Malý solární panel se snadno instaluje a udržuje, což z něj činí nákladově efektivní řešení pro generování elektrické energie. Díky své flexibilitě a kompaktosti je ideálním řešením pro domy, karavany, lodě, ale i pro méně tradiční aplikace jako jsou venkovní osvětlení, nabíjení mobilních zařízení a další.

Kromě toho, vývoj v oblasti solárních panelů poskytuje uživatelům větší výkon a účinnost, než kdy dříve. Právě díky pokroku v technologiích, se malý solární panel stal v roce 2024 praktickým a přesto vysokovýkonným řešením pro mnoho lidí po celém světě. Investice do malého solárního panelu je tak investicí do budoucnosti, která přináší udržitelnost a energetickou nezávislost.

Malý solární panel v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč si vybrat malý solární panel od Mobis?

  Náš malý solární panel od společnosti Mobis je dokonalou volbou pro ty, kteří hledají efektivní a ekonomický způsob, jak snížit své energetické náklady a přitom chránit životní prostředí. Navzdory své malé velikosti, naše solární panely nabízí vysoký výkon a výnosy, díky použití pokročilých fotovoltaických technologií. Navíc jsou odolné, snadno se instalují a vyžadují minimální údržbu.

 • Jaké jsou výhody malého solárního panelu od Mobis?

  Malý solární panel od Mobis nabízí mnoho výhod. Předně, jeho kompaktní rozměr usnadňuje instalaci na střeše nebo balkonech s omezeným prostorem. Dále, díky našim pokročilým technologiím, naše malé solární panely poskytují vysokou účinnost a stabilitu výkonu, jakož i dlouhou životnost. Navíc, díky naší komplexní zákaznické podpoře a službám, jsme připraveni vám pomoci kdykoliv před, během i po instalaci.

 • Je malý solární panel od Mobis dostupný pro můj dům či podnik?

  Ano, náš malý solární panel je ideální pro jakoukoliv domácnost či podnik. Jeho kompaktní rozměr a adaptabilita znamenají, že jej lze umístit téměř kdekoli - na střechách, balkonech, terasách nebo dokonce na zemi. Bez ohledu na to, zda potřebujete energii pro váš domov, obchod či kancelář, malý solární panel od Mobis je schopen pokrýt vaše energetické potřeby a pomoci vám ušetřit na energii.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Malý solární panel v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Malý solární panel je často preferovanou variantou pro domácnosti a menší podniky, jež hledají ekologický a dlouhodobě rentabilní zdroj energie. Klíčové je vzít do úvahy dostupnost slunce, sklon střechy, velikost a kapacitu panelu.

Využití malého solárního panelu může přinést znatelné úspory na nákladech za energii, avšak je důležité mít na paměti potřebu pravidelné údržby a možné náklady na instalaci a odbornou montáž. Uživatelé by se měli pečlivě informovat o zárukách a pojištění, aby zpětná investice byla skutečně efektivní.

Navzdory těmto potenciálním výzvám je malý solární panel v roce 2024 stále více ve středu zájmu spotřebitelů i investorů. Díky pokračujícímu technologickému rozvoji a důrazu na snižování emisí se očekává, že popularita a dostupnost solárních panelů bude i nadále růst.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V roce 2024 se stále více domácností rozhoduje pro ekologickou alternativu energie a volí malý solární panel. Tato volba však vyžaduje řadu zvážení, jelikož ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny.

Například pokud je střecha příliš malá, nemůže pojmout dostatek solárních panelů. Dalším faktorem je orientace střechy - špatně orientovaná střecha může výrazně snížit potenciální výrobu elektrické energie prostřednictvím malého solárního panelu. Materiál střechy je také důležitý, jelikož některé materiály, jako například eternit, nejsou vhodné pro montáž.

Statika střechy je zásadní faktor pro instalaci malého solárního panelu. Je nezbytné se ujistit, že střecha dokáže nést zátěž solárních panelů a jejich konstrukce. Doporučujeme využít našich služeb technického zhodnocení domu pro účely instalace fotovoltaiky, které zajistí prověření všech nutných aspektů souvisejících s instalací malého solárního panelu na vaší střeše.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Malý solární panel se stal populární volbou pro domácnosti a malé podniky, kteří hledají udržitelné a ekonomické zdroje energie. V roce 2024 je možné dosáhnout na významné dotační podpory na solární elektrárny od různých organizací a vládních agentur.

Hlavním klíčem k získání dotací je detailní znalost podmínek jednotlivých dotačních programů. Nezapomeňte, že každý dotační program má své vlastní specifické požadavky a kritéria, které je třeba splnit, aby bylo možné získat finanční podporu na malý solární panel.

Mezi nejznámější programy patří RES+, OP TAK a také program Nová zelená úsporám, který je speciálně určený pro rodinné a bytové domy a od 1. září 2024 prochází změnami. Díky těmto změnám mohou vlastníci malých solárních panelů dosáhnout na ještě více dotačních možností.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaická elektrárna hráje klíčovou roli v udržitelné energetice, a její integrace do distribuční sítě je základním předpokladem efektivního provozu. Hlavní otázka zní: ,,Připojí distributor do sítě vaší fotovoltaickou elektrárnu?" Odpověď však může být komplikovaná a záleží na mnoha faktorech.

Jedním z těchto faktorů je kapacita distribuční sítě v místě, kde je elektrárna umístěna. Kapacita distribuční sítě se liší v různých místech a pro relativně přesný odhad kapacity můžete použít nástroj EGD zvaný mapa připojitelnosti. Je důležité poznamenat, že modře označené oblasti na mapě připojitelnosti signalizují, že kapacita sítě v daném území je již plná.

Bez připojení do distribuční sítě můžete elektrárnu spustit pouze v tzv. ostrovním režimu. Toto ovšem znamená, že nebude možné prodávat nadbytečnou energii zpět do sítě a elektrárna bude "odříznuta" od ostatně systému. Proto je důležité zjistit možnost připojení u distributora, což je proces, který pro naše zákazníky zajišťujeme my.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Malý solární panel se ukazuje jako úspěšný nástroj pro dosažení hospodářských i ekologických cílů v roce 2024. Jejich velikost a flexibilita umožňuje snadnou instalaci na střechy domů či kanceláří, čímž napomáhají ke snížení emisí skleníkových plynů a zároveň snižují náklady na elektrickou energii.

Při investici do solárních panelů je důležité zvážit řadu faktorů, včetně nákladů na instalaci a údržbu, úrovně slunečního svitu v dané oblasti a potenciálních výhod z vládních pobídek a dotací. Analýza návratnosti investice do solárních panelů může být složitá, a proto je důležité poradit se s odborníky v oblasti.

Všechny faktory při rozhodování o malém solárním panelu je nutné zvážit, včetně možných finančních úspor na účtech za energii a případných výhod z prodeje přebytku energie zpět do sítě. Mnoho činitelů může ovlivnit konečnou návratnost investice, ale s pečlivým plánováním a správným výběrem technologie je možné dosáhnout pozitivních výsledků.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je potřeba pečlivě zvážit několik klíčových aspektů. Prvním je základní prověření, zda je vaše nemovitost vhodná pro instalaci malého solárního panelu nebo větší fotovoltaické elektrárny.

Mezi důležité faktory patří dostatek prostranství, orientace nemovitosti k slunci, klimatické podmínky v oblasti a další faktory, které mohou ovlivnit efektivitu solárního panelu. Rovněž je důležité zvážit finanční a právní aspekty: náklady na nákup a instalaci malého solárního panelu, potenciální úspory na energii, možné dotace nebo požadavky na stavební povolení v konkrétní lokalitě.

Ne všechny nemovitosti jsou vhodné pro instalaci malých solárních panelů a fotovoltaických elektráren. Proto doporučujeme konzultovat svůj záměr s odborníkem, který dokáže provést všechna potřebná hodnocení a poskytnout odbornou radu. Takové konzultace mohou být často poskytnuty zdarma a pomohou vám učinit informované rozhodnutí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin