FVE s baterií

FVE s baterii se stávají stále důležitější součástí zelených energií v roce 2024. S příchodem nových technologií a inovačního vývoje se stávají pro mnoho domácností a podniků nezbytností.

S fve s baterii jsou uživatelé schopni nejen generovat, ale také skladovat energii v době, kdy je nejvíce potřebná. Tato schopnost sebe-cyklace a autonomie dělá fve s baterii velmi atraktivním řešením pro ty, kteří hledají způsoby, jak se stát energeticky nezávislými.

V důsledku toho se růst trhu pro fve s baterii rapidně zvyšuje. Investice do těchto systémů se stávají stále atraktivnější pro jednotlivé uživatele i pro energetické společnosti. Dá se očekávat, že tento trend bude v následujících letech pokračovat.

FVE s baterií v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč bych měl investovat do FVE s baterií od firmy Mobis?

  Fotovoltaická elektrárna (FVE) s baterií od firmy Mobis je skvělou investicí pro každého, kdo hledá účinný a ekologický způsob, jak snížit své energetické náklady. Naše FVE s baterií vám umožní generovat a ukládat vlastní elektrickou energii, takže můžete snížit svoji závislost na dodavatelích elektřiny a ušetřit peníze. Díky vysoké kvalitě našich produktů a služeb, můžete očekávat dlouhou životnost a nízké náklady na údržbu.

 • Jaká je výhoda FVE s baterií od Mobis?

  Hlavní výhoda FVE s baterií od Mobis spočívá v naší technologii - naše baterie jsou navrženy tak, aby byly schopny ukládat velké množství energie, kterou pak můžete využít v době, kdy slunce nesvítí, například v noci či v oblačných dnech. Díky tomu jste nezávislý na dodavatelích elektřiny a můžete si užívat klid, že máte vlastní zdroj energie. Kromě toho naše baterie mají dlouhou životnost a vysokou účinnost, takže se jedná o investici, která se vám skutečně vyplatí.

 • Jaký je postup při koupi FVE s baterií od Mobis?

  Proces koupě FVE s baterií od Mobis je jednoduchý a transparentní. Ze začátku vám poskytneme konzultaci, kde probereme vaše potřeby a představíme vám nejlepší řešení na míru. Následně vám nabídneme detailní projekt a cenovou nabídku. Po schválení projektu provedeme instalaci systému a poskytneme vám školení a podporu pro jeho správné používání. Můžete se na nás spolehnout, že vám budeme k dispozici i po koupi, abychom zajistili, že jste s naším systémem maximálně spokojeni.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

FVE s baterií v roce 2024: Co je potřeba zvážit?Prvním faktorem, který je nutné zvážit je dostupnost slunečního svitu. V České republice je ročně dostupné v průměru okolo 1000 hodin slunce, což je relativně dostatečné pro provoz FVE. Pro maximální efektivitu je důležité zvolit správnou orientaci a sklon panelů, tedy ideálně na jih s úhlem sklonu kolem 35-45°.

Druhým důležitým faktorem je velikost a stav střechy, neboť musí být schopna unést přídavnou hmotnost panelů a zároveň je důležité, aby byla střecha ve vhodném technickém stavu. Špatný stav střechy může vést k poškození systému a tím i k finanční ztrátě.

Posledním faktorem je investice do systému s bateriovým úložištěm, neboli FVE s baterii. Tento typ systému je schopen skladovat přebytečnou energii do baterií na později, kdy slunce nesvítí. Tato investice je sice vyšší, ale nabízí velkou nezávislost na celoroční úrovni a možnost poskytnout přebytek energie do sítě. Vysoce efektivní FVE s baterii může navíc vytvářet značný finanční přínos pro majitele a zároveň snížit jeho ekologickou stopu.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

FVE s baterii se v roce 2024 stává oblíbenější volbou pro ty, kteří hledají ekologicky šetrný a ekonomicky efektivní způsob zajištění energie pro své domovy a podniky. Předtím, než se rozhodnete pro instalaci fotovoltaických panelů s baterií, je však důležité zvážit několik faktorů.

Prvním a nejdůležitějším faktorem je samotný stav a orientace střechy. Pokud je vaše střecha příliš malá, špatně orientovaná či vyrobená z nevhodného materiálu, jako je například eternit, může to negativně ovlivnit instalaci a efektivnost vašeho systému FVE s baterii.

Dalším důležitým faktorem k zohlednění je statika vaší střechy. Stačí ji jednoduše propočítat, aby nedošlo k její deformaci pod váhou panelů a konstrukcí. Naši technici vám mohou poskytnout bezplatnou službu technického zhodnocení domu pro účely instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

FVE s baterii je jedním z výrobků, na které je možné dotační podporu získat. Významnou část investiční nákladů pokrývá dotace z programu Nová zelená úsporám, která je určena pro instalaci solárních panelů a akumulačních baterií.

Potenciální žadatelé by měli dokladovat využití FVE s baterii pro pokrytí svých vlastních spotřeb a také pro prodej do sítě. Výsledkem je snížení nákladů na energie a udržitelné využívání energií. Dotace může pokrýt až 85% způsobených nákladů.

Je důležité připomenout, že po 1.9.2024 se podmínky programu Nová zelená úsporám mění. Je tedy výhodné se o podmínkách pro získání dotace na FVE s baterii informovat co nejdříve a podat žádost včas.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaické elektrárny se stávají mezi investorji čím dál populárnějšími, nicméně proces jejich připojení k distribuční síti od provozovatele distribuční soustavy může být složitý a ne každá lokalita je vhodná. V České republice existují místa, kde stávající distribuční síť nemá dostatečnou kapacitu pro připojení nových fotovoltaických elektráren.

EGD přináší proinvestory řešení v podobě mapy připojitelnosti, která umožňuje zjistit, zda na konkrétní lokaci je dostatečná kapacita k připojení nové fve s baterii. Tato mapa je nástrojem, který může zákazníkům pomoci orientovat se v možnostech připojení své fve s baterií. Přestože mapa připojitelnosti může poskytnout orientační představu, přesná možnost připojení se zjistí až podáním žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V roce 2024 může být investice do solární elektrárny velkým tahákem pro ekonomicky uvědomělé jedince. Solární energetiku již necharakterizuje pouze její šetrnost k životnímu prostředí, ale také její finanční výhodnost.

Přestože je klíčové faktorem pro hodnocení efektivity investice návratnost, je nutné vzít v úvahu také další proměnné. Cena elektřiny, výše dotační podpory, velikost a typ solárního systému - všechny tyto faktory spolu určují, zda se vám ekonomicky vyplatí investovat do solární elektrárny.

Pokud jde o konkrétní výpočty a analýzy, je dobré obrátit se na odborné firmy, které se zaměřují na solární energetiku. Tyto firmy poskytují ekonomické analýzy výhodnosti investice do solární elektrárny na základě nejpřesnějších dat a predikcí cen. Pamatujte ale, že tyto predikce a výpočty jsou vždy pouze orientační. O nic méně důležitým je však vlastní rozpočet a finanční možnosti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před koupí fotovoltaické elektrárny s baterii je třeba zvážit několik kritérií. První je investiční náklad, který může být poměrně vysoký, zvláště pokud rozpočítáváme náklady na instalaci a údržbu.

Ačkoli se návratnost investice do fve s baterii v průměru pohybuje mezi 5 až 10 lety, záleží vždy na konkrétních podmínkách. Důležitými faktory jsou také místo instalace, sluneční svit v daném regionu, konstrukce střechy a kapacita baterie.

Legislativní rámec je dalším bodem ke zvážení. Ačkoli se v posledních letech situace ohledně fve s baterii významně zlepšila, stále je třeba řešit některé legislativní a administrativní otázky, jako je například dotace na obnovitelné zdroje nebo povolení k instalaci.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin