FVE ohřev vody

Fotovoltaický ohřev vody, známý také jako FVE ohřev vody, se v roce 2024 stal ústředním bodem diskusí mezi odborníky na energetiku.

Tato technologie je považována za udržitelnou alternativu k tradičním metodám vytápění vody a představuje vynikající řešení pro ty, kteří se snaží minimalizovat své uhlíkové stopy.

Jelikož FVE ohřev vody využívá sluneční energii pro ohřev vody, je považován za takřka nevyčerpatelný a ekologicky přátelský zdroj tepla.

FVE ohřev vody v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jak může FVE ohřev vody přispět k úsporám naší domácnosti?

  Fotovoltaické systémy pro ohřev vody se rychle stávají oblíbeným řešením pro domácnosti kvůli své účinnosti a úsporám nákladů. FVE ohřev vody využívá sluneční energii k ohřevu vody, čímž snižuje závislost na tradičních (a často dražších) zdrojích energie. Dokonce i při nižším slunečním svitu mohou fotovoltaické panely efektivně vyrábět energii, což znamená konzistentní dodávku teplé vody po celý rok. Navíc, díky naší firmě Mobis, která poskytuje kompletní řešení FVE systémů, si můžete být jisti kvalitou a dlouhou životností instalovaných zařízení.

 • Jaký je proces instalace FVE ohřevu vody se společností Mobis?

  Mobis přistupuje k procesu instalace FVE ohřevu vody s cílem co nejvíce usnadnit celý proces našim klientům. Na začátku provedeme důkladné posouzení vaší nemovitosti a energetických potřeb. Poté navrhneme osvědčené a účinné fotovoltaické řešení. Náš tým odborníků poté nainstaluje systém rychle a profesionálně, aby byl ihned připraven k použití. Dokonce poskytneme i další podporu a údržbu, abyste měli jistotu, že váš systém FVE ohřevu vody funguje co nejlépe.

 • Proč bych měl vybrat Mobis pro instalaci systému FVE ohřevu vody?

  Mobis je vedoucím poskytovatelem řešení pro FVE ohřev vody, s důrazem na kvalitu, spolehlivost a excelentní služby zákazníkům. Jsme hrdi na naše spolehlivé a inovativní fotovoltaické systémy, které pomáhají našim zákazníkům ušetřit na energii a snižovat jejich ekologickou stopu. Naši odborníci jsou věnováni nabídce personalizovaných řešení pro každou domácnost nebo podnik, a navíc nabízíme flexibilní financování a garantovanou podporu po instalaci. Zvolte Mobis a objevte výhody, které může FVE ohřev vody přinést vám a vaší domácnosti.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

FVE ohřev vody v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

FVE ohřev vody se stal součástí řešení energeticky efektivního bydlení. Fotovoltaické panely nyní mohou poskytnout dostatek energie nejen pro běžnou domácnost, ale také pro ohřev vody, což výrazně snižuje náklady na energii a zároveň přispívá k ochraně životního prostředí.

Při plánování investice do FVE ohřevu vody je důležité zvážit několik klíčových faktorů. Mezi ně patří velikost vaší nemovitosti, orientace střechy vůči slunci, délka slunečního svitu na vaší lokalitě a vaše celkové energetické požadavky. Důležitý je také výběr správného poskytovatele a instalatéra, který má zkušenosti a technické znalosti potřebný pro optimální výkon vaší fotovoltaické elektrárny.

Investice do FVE ohřevu vody tak představuje ekonomické a ekologické řešení pro budoucnost. Je třeba jej zvážit při plánování jakékoliv investice do obnovy nemovitosti nebo při výstavbě nového domu v roce 2024.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaický ohřev vody, známý také jako FVE ohřev vody, se stal v roce 2024 jedním z nejefektivnějších a nejpopulárnějších způsobů, jak využít solární energii pro vytápění domů. Tento způsob zahrnuje použití fotovoltaických panelů k přeměně sluneční energie na elektřinu, která se poté využívá k ohřevu vody v domě.

Podnikatelé a domácnosti by měli zvážit několik faktorů na svých střechách před instalací systému pro FVE ohřev vody. Povrch a orientace střechy, materiál střechy a její statika jsou klíčovými aspekty, které ovlivňují efektivitu a účinnost fotovoltaického systému pro ohřev vody.

Pro ověření vhodnosti střechy pro FVE ohřev vody, mohou domácnosti využít bezplatných služeb technického zhodnocení, které jsou k dispozici u mnoha poskytovatelů těchto systémů. Potenciální problémy, jako je zatékání nebo deformace střechy, mohou být takto identifikovány dříve, než dojde k instalaci systému.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dotace na fotovoltaiku mohou mít klíčový vliv na náklady na instalaci solárních panelů. Ve svém plánu na podporu obnovitelných zdrojů energie pro rok 2024 vláda České republiky navrhuje různé možnosti pro ty, kdo chtějí investovat do solárních panelů.

Programy jako RES+, OP TAK a Nová zelená úsporám nabízejí významné finanční příspěvky k zahájení instalace domácích solárních elektráren. Ve většině případů se tyto dotační programy mění s každým rokem, ale je třeba poznamenat, že program Nová zelená úsporám se mění od 1. září 2024.

Proto je důležité být na těchto změnách připraven a předem se informovat o všech podmínkách pro získání dotace na fotovoltaiku. Chcete-li optimalizovat svou investici, je klíčové nejen najít nejlepší solární systém pro vaše potřeby, ale také využít dostupné finanční podpory ze strany vlády.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

FVE ohřev vody může být výhodným řešením i pro většinu domácností s omezenou možností připojení k distribuční síti. Díky slunečním kolektorům může dojít k významným úsporám v energetických nákladech tím, že se voda ohřívá přímo sluncem. Záleží jen na specifických podmínkách dané nemovitosti, jestli se pro Vás fVE ohřev vody vyplatí.

Využití fotovoltaických elektráren pro fVE ohřev vody je také možnost, jak využít přebytky produkce energie. Místo toho, aby se tato energie vrátila zpět do sítě, je možné ji využít k ohřevu vody pro domácnost.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny v roce 2024 může být velkým krokem na cestě k udržitelnosti a energetické nezávislosti. S ohledem na stále rostoucí ceny elektřiny a dostupné dotační programy může být tato investice velmi výhodná. Je důležité pečlivě zvážit veškeré faktory - celkovou spotřebu elektrické energie, cenu elektřiny, dostupnou dotační podporu a velikost a typ navrženého systému.

Nicméně, je třeba dát si pozor na instalační firmy, které slibují velmi krátkou návratnost investice. Jejich analýzy jsou často pouze orientační, a proto je důležité provést vlastní detailní ekonomickou analýzu. Ta by měla zahrnovat nejen aktuální ceny, ale také předpovědi budoucích cen.

I když je takový odhad pouze orientační, je stále důležitý při zhodnocení výhodnosti investice do solární elektrárny. Investovat do fotovoltaiky se v roce 2024 může vyplatit, ale rozhodnutí by mělo být vždy založeno na pečlivém zhodnocení a plánování.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Fotovoltaický ohřev vody může být výhodnou investici pro majitele nemovitostí, ale před rozhodnutím o investici je důležité zvážit několik faktorů. Nejdůležitějšími faktory jsou místní klimatické podmínky, orientace a sklon vaší střechy, a kapacita pro ukládání energie.

Dalším úvahám je potřeba věnovat pozornost k regulacím a dotacím. Je důležité ověřit si, jaké jsou ve vaší oblasti právní předpisy pro instalaci a provoz fotovoltaických systémů, jaké jsou aktuální možnosti dotací a jaké jsou náklady spojené s instalací a údržbou zařízení.

Fotovoltaický ohřev vody může být výhodnou dlouhodobou investicí, ale je důležité vysoko kvalitní plánování a příprava před zahájením jakéhokoli projektu. Je velmi důležité získat nejnovější a nejpřesnější informace o vašich individuálních podmínkách.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin