Fotovaltaika od ČEZ

V posledních letech se energetický gigant CEZ zaměřil na odvětví obnovitelné energie, přičemž klíčovou roli hraje fotovoltaika od CEZ. Tato strategie vede k produkci čisté, udržitelné a efektivní energie, která představuje budoucnost energetického sektoru.

Systémy fotovoltaiky od CEZ jsou navrženy s využitím nejmodernější technologie. Tato technologie zajistí maximální výkon a dlouhou životnost systémů v rámci skupiny. Díky tomuto přístupu se CEZ stává lídrem v oblasti fotovoltaiky.

Výraznou roli v rozvoji fotovoltaiky od CEZ hraje také fakt, že společnost nabízí komplexní řešení, od návrhu po instalaci a údržbu systémů. Zákazníci si tak mohou být jisti, že se o vše potřebné postará tým odborníků z CEZ. Celkově tak CEZ přispívá k vytvoření zelené budoucnosti pro naši planetu.

Fotovaltaika od ČEZ v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč si vybrat fotovoltaiku od naší firmy Mobis namísto od CEZ?

  Naše firma Mobis nabízí propracovaná řešení v oblasti fotovoltaiky. Na rozdíl od CEZ, jsme více zaměřeni na individuální přístup a zohledňujeme specifické požadavky a potřeby zákazníka. Naše vysoké standardy kvality a důraz na detaily nám umožňují poskytovat nejlepší možnou službu a produkty.

 • Jak se fotovoltaické instalace od Mobis liší od těch od CEZ?

  Mobis se zaměřuje na poskytování špičkových fotovoltaických instalací s důrazem na maximální výkon a účinnost. Naše instalace jsou navrženy tak, aby optimálně využívaly dostupné sluneční světlo a generovaly co nejvíce energie. Naproti tomu, CEZ může nabídnout standardní řešení, které nemusí vždy vyhovovat individuálním potřebám zákazníků.

 • Jaké jsou hlavní výhody, když si vyberu fotovoltaiku od firmy Mobis místo od CEZ?

  Kromě naší vysoké úrovně odbornosti a individuálního přístupu nabízíme také konkurenceschopné ceny a flexibilní platební plány. Navíc, věříme v transparentnost a poskytujeme našim zákazníkům pravidelné zprávy o výkonu jejich instalace. Při výběru společnosti Mobis tedy získáte nejen kvalitní produkt, ale i partnera, který se o vás postará po celou dobu životnosti vašeho systému.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovaltaika od ČEZ v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Vzhledem k rostoucí popularitě fotovoltaiky je důležité zvážit výběr důvěryhodného dodavatele. Fotovoltaika od CEZ se ukazuje jako spolehlivá možnost, poskytující vynikající servis, příznivé ceny a především špičkovou kvalitu solárních panelů.

Při plánování investice do fotovoltaiky je nezbytné zvážit také lokalitu, technické parametry domácnosti a finanční náročnost projektu. CEZ nabízí potenciálním zájemcům o fotovoltaiku komplexní servis včetně technického zhodnocení, návrhu optimalizovaného řešení a realizace samotné instalace. S fotovoltaikou od CEZ je tak možné očekávat bezproblémový průběh od plánování až po instalaci.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaika od CEZ je v roce 2024 stále jedním z klíčových témat v oblasti obnovitelných zdrojů energie. CEZ nabízí komplexní řešení pro instalaci a provoz fotovoltaických systémů o vysoké efektivitě a dlouhé životnosti.

Při volbě instalace fotovoltaiky od CEZ je nutné vzít v úvahu několik důležitých faktorů. K těm patří velikost i orientace střechy, materiál střechy, ale také její statika. V případě nevyhovujících podmínek může dojít k redukci výkonu nebo k technickým komplikacím po instalaci.

CEZ nabízí bezplatné služby technického zhodnocení domu pro účely instalace fotovoltaiky, během kterého se prověří všechny zmiňované aspekty. Toto zhodnocení pomůže zajistit optimální fungování instalovaného systému a jeho maximální výkonnost.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Fotovoltaika od CEZ se tak stává stále atraktivnější variantou energetické soběstačnosti s ohledem na možnosti získání dotací. Klíčové se stává poradenské centrum společnosti, které uchazeči o dotace na fotovoltaiku od CEZ zprostředkovává potřebné informace.

Podpora obnovitelných zdrojů energie je stále výraznější tématem na více úrovních - od jednotlivých občanů až po velké korporace. Fotovoltaika od CEZ tak nabízí široký sortiment služeb pro zákazníky všech velikostí. Připravte se na změnu a získejte svou dotaci na fotovoltaiku od CEZ.

Zkuste tedy využít možnosti, které nabízí moderní technologie a státní podpory. Fotovoltaika od CEZ Vám může pomoci ušetřit na nákladech na energie a zároveň přispět ke zlepšení životního prostředí. Hledejte tedy informace a dotace na fotovoltaiku od CEZ.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaika od CEZ se stále více stává přední volbou pro domácnosti a podniky, které chtějí snížit své energetické náklady a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Je to velmi efektivní způsob, jak využívat obnovitelné zdroje energie, ale jedním z klíčových aspektů, který je třeba zvážit před instalací takového systému, je, zda Vás provozovatel síť reklamací acceptová.

Fotovoltaika od CEZ nabízí komplexní řešení od návrhu a instalace po technickou podporu a údržbu. Ale bez připojení k distribuční síti by bylo možné spustit elektrárnu pouze na tzv. ostrovní režim, což by znamenalo, že není možné prodávat přebytky zpět do sítě a elektrárna by byla ,,odříznutá'' od sítě. Zásadní tedy je, zjistit kapacitu distribuční sítě v místě, kde chcete elektrárnu umístit.

Pro ověření kapacity distribuční sítě existuje nástroj mapy připojitelnosti od EGD, který umožňuje zjistit, zda již není kapacita sítě ve vašem místě vyčerpaná. Pro stoprocentní jistotu je ale potřeba podat žádost o připojení. Společnost CEZ tuto žádost za své zákazníky zajišťuje a provede tak veškeré nutné kroky k úspěšnému zapojení vaší fotovoltaické elektrárny do sítě.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Jako jedna z nejvyhledávanějších otázek v roce 2024 se jeví: "Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?" Na tuto otázku hledají mnozí uživatelé odpověď, neboť rozhodnutí o investici do solární energie vyžaduje hloubkový průzkum a kalkulaci nákladů a výnosů.

Faktory jako celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny, dotační podpora a velikost a typ navrženého systému jsou klíčové při posuzování návratnosti a výhodnosti investice. Instalační firmy, jako je "fotovoltaika od cez", často slibují krátkou návratnost investice, nicméně tato tvrzení je třeba brát s rezervou, neboť jsou založena na předpokladech a odhadech.

Ekonomická analýza výhodnosti fotovoltaické elektrárny, kterou je možné získat například od "fotovoltaika od cez", vychází z nejpřesnějších dostupných dat a předpovědí cen, je však nutné mít na paměti, že se vždy jedná o odhad. I přesto je takový odhad nezbytným prvkem při zhodnocení výhodnosti investice do solární energie.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Fotovoltaika od CEZ je jedním z nejvýznamnějších hráčů na poli obnovitelných zdrojů energie, které jsou stále populárnější. Kromě ekologických benefitů, jako je snížení emisí, může vlastnictví fotovoltaické elektrárny přinést také významné finanční úspory.

Před rozhodnutím investovat do fotovoltaika od CEZ, je důležité zvážit několik klíčových faktorů. Těmi jsou například poloha a orientace střechy, dostupnost slunečního záření nebo legislativní rámec a podpůrné programy pro obnovitelné zdroje energie. Například solární panely by měly být ideálně orientovány na jih a měly by být minimálně zastíněny.

Investice do fotovoltaika od CEZ je také o zpětné návratnosti. Je důležité zvážit, jak dlouho bude trvat, než se investice vrátí, a zda se to vyplatí v kontextu plánované doby využití nemovitosti. Podobně je důležité zvážit finanční možnosti, například možnost získání dotací nebo úvěru.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin