Fotovaltaika na splátky

Fotovoltaika na splátky se v roce 2024 stává stále oblíbenější možností pro české domácnosti. Díky zlepšujícím se technologiím a stále dostupnějším cenám je investice do fotovoltaiky finančně dostupnější.

Ve srovnání s předchozími lety, fotovoltaika na splátky je nyní mnohem efektivnější a udržitelnější způsob vytváření energie. To ji činí velmi atraktivním řešením pro ty, kteří hledají způsoby, jak snížit svou uhlíkovou stopu a zároveň ušetřit peníze na účtech za energii.

Investici do fotovoltaiky na splátky je tedy možné považovat nejen za krok k ochraně životního prostředí, ale také za finančně výhodnou investici pro budoucnost.

Fotovaltaika na splátky v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Je možné pořídit fotovoltaiku na splátky od firmy Mobis?

  Ano, je to možné. Firma Mobis nabízí klientům možnost pořízení fotovoltaických systémů na splátky. Díky tomu máte šanci začít šetřit na energii okamžitě, aniž byste museli čelit velké počáteční investici. Naši odborníci vám rádi poskytnou podrobné informace o možnostech financování a pomohou vám najít tu nejlepší variantu splátek přizpůsobenou vašim možnostem a potřebám.

 • Jaký je proces pořízení fotovoltaiky na splátky u Mobis?

  Proces je velmi jednoduchý a transparentní. Nejprve vám naši specialisté poskytnou konzultaci ohledně toho, jaký systém by byl pro vaši nemovitost nejvýhodnější. Poté vám připravíme nabídku s přehledem měsíčních splátek. Jakmile se rozhodnete pro pořízení systému na splátky, pomůžeme vám s vyřízením veškeré potřebné dokumentace. Na závěr profesionálně namontujeme a zprovozníme váš nový fotovoltaický systém.

 • Jsou fotovoltaické systémy od firmy Mobis kvalitní a dlouhodobě spolehlivé?

  Rozhodně ano! Firma Mobis je předním poskytovatelem fotovoltaických systémů, který klade důraz na vysokou kvalitu a dlouhodobou spolehlivost. Všechny naše produkty prochází přísnými testy kvality a jsou navrženy tak, aby vydržely desítky let. Kromě toho nabízíme podrobné konzultace, profesionální montáž a pravidelné servisní kontroly, abychom zajistili, že váš systém bude fungovat na maximum po delší dobu s co nejnižšími náklady.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovaltaika na splátky v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Fotovoltaika na splátky je ideální řešení pro ty, kteří chtějí investovat do ekologického zdroje energie, ale nemají dostatek kapitálu na počátku. Splátkové programy umožňují individuální přizpůsobení, měsíční splátky jsou často srovnatelné nebo nižší než běžné měsíční ceny za elektřinu.

Před rozhodnutím o instalaci fotovoltaiky na splátky je však důležité zvážit řadu faktorů. V prvé řadě je potřeba posoudit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci, tedy zda je dostatečně velká a má správný sklon a orientaci. Dále je potřeba zajistit potřebná povolení a zjistit, zda je možné systém napojit na veřejnou elektrickou síť. V neposlední řadě je potřeba vybrat správný typ solárních panelů a invertoru, které budou přizpůsobeny vašim potřebám a možnostem.

Rozhodnutí o fotovoltaice na splátky je důležitým a dlouhodobým krokem. Vypočítejte si proto přesně, jaké budou vaše měsíční náklady a jak dlouho bude trvat, než se vám investice vrátí. Poradíme vám, jak na to, abyste mohli učinit informované rozhodnutí a těšili se z výhod solární energie co nejdříve.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaika na splátky je atraktivní alternativou pro ty, kteří hledají udržitelný zdroj energie, ale nemají možnost pokrýt počáteční náklady. Splátkový systém umožňuje spotřebitelům pořídit si solární panely a zaplatit je v pravidelných měsíčních splátkách, podobně jako jiné velké nákupy.

Nicméně před zvažováním fotovoltaiku na splátky je důležité pečlivě zvážit několik faktorů. Prvně, je nutné posoudit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci, s ohledem na velikost, orientaci, materiál a statiku střechy. Dále, platí si uvědomit, že i když splátkový systém sníží počáteční náklady, mohou být celkové náklady vyšší kvůli úrocům.

Pro určení nejlepší možnosti pro vaše potřeby je vhodné využít bezplatných služeb technického zhodnocení domova pro účely instalace fotovoltaiky. Analýza by měla zahrnovat jak potenciál produkce energie tak odhad celkových nákladů. Získání odborného názoru může pomoci při rozhodování o fotovoltaice na splátky a zajistit, že váš investiční záměr bude efektivní a udržitelný.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Fotovoltaika na splátky se stává dostupnější díky možnosti získání finanční podpory z dotačních programů. Tato pomoc může výrazně ovlivnit dobu návratnosti Vaší investice a umožnit přechod na ekologické zdroje energie.

Z dotačních programů je možné využít například RES+, OP TAK, ale právě pro rodinné a bytové domy je nejzajímavější program Nová zelená úsporám. Je důležité zmínit, že tento program se od 1.9.2024 mění, a proto je důležité sledovat jeho aktuální podmínky.

Pokud zvažujete investici do fotovoltaiky na splátky, neváhejte využít možnosti dotačních programů. Nejen že sníží Vaše počáteční náklady, ale urychlí i dobu návratnosti Vaší investice. Přechod na solární energii se tak stává dostupnějším a ekonomicky více výhodným.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V roce 2024 vstupujeme do éry, kdy se stále více lidí rozhoduje pro zelenou energii, jejíž zdrojem je fotovoltaická elektrárna. Jednou z nejčastějších otázek, které si lidé kladou, je: "Připojí distributor do sítě mou fotovoltaickou elektrárnu?"

Instalace fotovoltaického systému na vaší nemovitosti může přinést řadu ekonomických a environmentálních výhod, ale proces připojení do distribuční sítě je klíčová část, kterou je třeba pečlivě zvážit při volbě fotovoltaiky na splátky. Bez tohoto připojení by bylo možné provozovat fotovoltaický systém pouze v ostrovním režimu, což vylučuje prodej přebytečné energie zpět do sítě. Možnost připojení fotovoltaiky na splátky k distribuční síti je odvislá od aktuální kapacity v místě vašeho bydliště, kterou lze zjistit pomocí nástroje EGD nazývaného "Mapa připojitelnosti".

Suma sumárum, s největší pravděpodobností by mělo být možné připojit vaši fotovoltaiky na splátky k distribuční síti, ale doporučujeme ověřit tuto možnost předem prostřednictvím žádosti o připojení. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro fotovoltaiku na splátky nebo ji plánujete pořídit na jednorázovou platbu, je třeba pečlivě zvážit všechny aspekty tohoto procesu.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Fotovoltaika na splátky je alternativa pro ty, kteří se rozhodli investovat do jedné z nejrychleji rostoucích technologií na produkci čisté energie, ale nemají dostatek startovních prostředků. Díky moderním možnostem financování je nyní možné pořídit si solární systém bez nutnosti zaplatit celou cenu najednou.

Četné společnosti na trhu nabízejí fotovoltaiku na splátky, což může značně usnadnit počáteční finanční náročnost této investice. Rovněž existují dotační programy, které mohou významně zlevnit celkové náklady na instalaci fotovoltaických panelů.

Nicméně, před finálním rozhodnutím pro fotovoltaiku na splátky je nutné zvážit několik aspektů. K těm patří úrokové sazby, možnost předčasného splacení, případné poplatky s tím spojené nebo podmínky neschopnosti splácení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Fotovoltaika na splátky je investiční rozhodnutí, které vyžaduje pečlivý průzkum a analýzu. Jedním z nejdůležitějších faktorů, které je třeba zvážit, je finanční aspekt - měli byste provést pečlivou analýzu nákladů a výnosů.

Zároveň je potřeba zohlednit geografickou polohu Vaší nemovitosti a optimalizovat výběr fotovoltaických panelů pro maximální efektivitu. Hodnocení praktických aspektů, jako jsou stavební povolení nebo pojištění pro fotovoltaickou instalaci, je také nezbytné.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin