Fotovaltaika na rodinný dům

Fotovoltaika na rodinný dům se stává stále populárnější volbou pro mnoho domácností, které hledají ekonomické i ekologické řešení pro svou energetickou potřebu. Tento trend se očekává, že se bude v roce 2024 ještě zvyšovat, díky poklesu cen solárních panelů a lepším možnostem financování.

Investice do fotovoltaiky na rodinný dům vám může přinést řadu výhod. Kromě snížení energetických nákladů a zvýšení hodnoty nemovitosti může tento krok přispět k ochraně životního prostředí. Bez ohledu na to, zda jste v procesu výstavby nového domu nebo rekonstrukce stávajícího, fotovoltaika na rodinný dům je jistě něčím, co byste měli zvážit.

Na závěr je důležité poznamenat, že kvalita a výkon solárních panelů se neustále zlepšují. To znamená, že rozhodnutí investovat do fotovoltaiky na rodinný dům v roce 2024 může být ještě výhodnější než v předchozích letech. Je důležité se o možnostech informovat předem a najít nejvhodnější řešení právě pro vás.

Fotovaltaika na rodinný dům v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč investovat do fotovoltaiky na rodinný dům s Mobis?

  Investice do fotovoltaiky s Mobis je inteligentní volbou díky několika faktorům. Především je to dlouhodobé a ekologické řešení, které vám poskytne nezávislost na dodavatelích energie a umožní vám ušetřit na nákladech za elektřinu. Systémy fotovoltaiky na rodinný dům od Mobis jsou navrženy s důrazem na kvalitu, efektivitu a dlouhou životnost, čímž vám zajistí roky bezstarostného provozu. Navíc vám nabízíme komplexní služby od návrhu až po instalaci a následný servis.

 • Jaké jsou benefity instalace fotovoltaických systémů od Mobis na rodinný dům?

  Instalace fotovoltaiky od Mobis na vašem rodinném domě vám přinese mnoho benefitů. Za prvé, ušetříte na nákladech za elektřinu. Díky fotovoltaickým systémům budete vyrábět vlastní elektrickou energii, a tím snížíte své měsíční náklady. Za druhé, přispějete ke snížení emisí CO2 a zlepšení životního prostředí. A za třetí, Mobis vám nabízí profesionální servis a dlouhodobou záruku, takže nemusíte mít obavy z případných komplikací.

 • Jaký je proces instalace fotovoltaického systému na mém rodinném domě s Mobis?

  S Mobis je proces instalace fotovoltaického systému na vašem rodinném domě hračkou. Začínáme detailní konzultací a analýzou vašich potřeb a možností. Na základě toho vám navrhneme optimální řešení. Následně se stanoví termín instalace, kterou provedou naši kvalifikovaní technici. Po instalaci proběhne kontrola systému, abychom se ujistili, že vše funguje tak, jak má. A od tohoto momentu můžete začít vyrábět a užívat svou vlastní elektrickou energii. Navíc vám poskytneme i servis a pravidelné kontroly, abyste měli jistotu, že váš systém bude dlouhodobě fungovat bez problémů.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovaltaika na rodinný dům v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Fotovoltaika na rodinný dům je velkým trendem v roce 2024, avšak rozhodnutí instalovat solární panely by mělo být dobře promyšlené. Je potřeba zvážit orientaci střechy, dostatek slunečního svitu, velikost střešní plochy a také finanční aspekty, jako je počáteční investice, dotace a návratnost.

Držitelem povolení pro instalaci fotovoltaiky na rodinný dům by měl být vždy odborník. Pokud jste se rozhodli fotovoltaickou elektrárnu instalovat, je dobré oslovit více instalačních firem, získat více cenových nabídek a také zjistit, zda firma nabízí záruky a servis. Důležité je také mít přehled o dotacích, které mohou výrazně snížit počáteční investici.

Je důležité zdůraznit, že fotovoltaika je během na rodinném domě investice do budoucnosti. Kromě pozitivního dopadu na životní prostředí může fotovoltaika na rodinný dům výrazně snížit náklady na elektřinu a v dlouhodobém horizontu se může stát i zajímavým finančním přínosem.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaika na rodinný dům je moderní řešení pro snížení nákladů na energii a přispění k udržitelnosti planety. Ale před tím, než se rozhodnete pro tuto investici, je důležité zvážit několik klíčových faktorů.

Typ a velikost střechy jsou zásadní pro efektivitu solárních panelů. Je důležité mít dostatek prostoru pro instalaci panelů a zkontrolovat, zda je střecha vhodně orientovaná a postavena z materiálu, který umožní bezpečnou instalaci. Některé materiály, jako je například eternit, mohou komplikovat instalaci a vést ke zvýšenému riziku zatečení.

Poslední, ale neméně důležitým faktorem je statika střechy. Těžké solární panely mohou střechu deformovat, pokud není dostatečně pevná. Doporučujeme využít našich bezplatných služeb pro technické zhodnocení Vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Naše odborníky provedou všechny potřebné kontroly a pomohou rozhodnout o nejlepším řešení pro instalaci fotovoltaiky na váš rodinný dům.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Ve světle nových směrnic jsou v roce 2024 k dispozici důležité dotační podpory na fotovoltaiku na rodinný dům. Nová zelená úsporám je významným dotačním programem určeným pro rodinné a bytové domy.

V těchto programech jsou zahrnuty různé typy obnovitelných zdrojů energie, ale fotovoltaiku na rodinný dům je možné podpořit především prostřednictvím programu Nová zelená úsporám. Ke dni 1.9.2024 došlo k výrazným změnám v tomto programu, které mají zásadní dopad na podmínky pro získání dotací.

Je tedy důležité detailně prostudovat aktuální podmínky a vybrat nejvhodnější program. Díky těmto dotacím se doba návratnosti investice do fotovoltaiky na rodinný dům výrazně zkracuje a tak se stává fotovoltaika na rodinný dům zajímavou investicí.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud se chystáte instalovat fotovoltaiku na rodinný dům a přemýšlíte o možnosti připojení ke stávající distribuční síti, je důležité si uvědomit, že to nemusí být automatické. Kapacita distribuční sítě se liší v každém místě a provozovatel distribuční soustavy musí souhlasit s připojením.

Velmi užitečným nástrojem pro prvotní posouzení vašich možností je mapa připojitelnosti EGD. Tato mapa vám ukáže, zda je v vašem místě dostatek kapacity v distribuční síti pro provoz fotovoltaického systému na vašem rodinném domě.

Nicméně, nejpreciznější informaci o možnosti připojení získáte prostřednictvím oficiální žádosti o připojení. Tuto žádost můžeme za vás vyřídit, abyste si ušetřili starosti a mohli se soustředit na přínosy, které přinese instalace fotovoltaiky na váš rodinný dům.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Návratnost investice do solární elektrárny je závislá na mnoha faktorech.

Spotřeba elektrické energie, cena elektřiny, dotační podpora a velikost a typ navrženého systému jsou hodnoty, které je nesmírně důležité zohlednit při rozhodování o investici do fotovoltaiky na rodinný dům. Je důležité zdůraznit, že ačkoli některé instalační firmy slibují rychlou návratnost, výsledky jejich analýz jsou často spíše orientační.

Před investicí do fotovoltaiky na rodinný dům je nezbytné provést ekonomickou analýzu. Takovou analýzu můžeme vypracovat bezplatně na základě nejpřesnějších dat a cenových předpovědí, ale je třeba pamatovat na to, že se jedná pouze o odhad. Nicméně, i tento odhad je klíčový při zhodnocení výhodnosti investice do fotovoltaiky na rodinný dům.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Fotovoltaika na rodinný dům je investice, která se může několikanásobně vrátit v podobě úspory nákladů na energii. Při plánování instalace je však důležité zvážit několik faktorů.

Jedním z těchto faktorů je výběr optimálního systému který odpovídá energetickým potřebám vašeho domu. Dále je potřeba zvážit polohu a orientaci domu, jakož i dostupnost slunečního záření, které je klíčovým faktorem pro efektivní fungování fotovoltaického systému.

Dalším důležitým aspektem jsou legislativní podmínky tak jako možné dotace nebo úlevy, které mohou významně ovlivnit návratnost investice do fotovoltaiky na rodinný dům. Je doporučeno konzultovat s odborníky nebo se obrátit na odborné poradenské centra.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin