Fotovoltaika na ohřev vody

Fotovoltaické systémy jsou v roce 2024 stále více oblíbené u domácností i průmyslu, přičemž poskytují efektivní řešení pro ohřev vody. Značný posun v technologii fotovoltaiky na ohřev vody nám nyní umožňuje snížit naše energetické náklady a zároveň minimalizovat dopad na životní prostředí.

Fotovoltaika na ohřev vody v roce 2024 nabízí vylepšenou účinnost a delší životnost díky pokročilým technologiím a inovacím. Díky snižování nákladů na instalaci a zvyšování výnosů získávají tyto systémy na popularitě. Ve světle rostoucího zájmu o udržitelnou energetiku je fotovoltaika na ohřev vody klíčovou technologií pro budoucí energetickou politiku. From both environmental and economic perspectives, this technology provides a viable and sustainable solution for the generation of hot water.

Fotovoltaika na ohřev vody v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jak funguje fotovoltaika na ohřev vody?

  Fotovoltaika na ohřev vody funguje na základě přímé konverze sluneční energie na elektrickou pomocí fotovoltaických článků. Tato elektrická energie je pak využita pro ohřev vody v ohřívači s přímým využitím, nebo v tepelném čerpadle. V naší firmě Mobis, se specializujeme na ekologické způsoby ohřevu vody a nabízíme kvalitní systémy fotovoltaiky s důrazem na maximální účinnost a spoření prostředků.

 • Jaké jsou výhody fotovoltaiky na ohřev vody pro mé domácnosti?

  Fotovoltaický systém na ohřev vody přináší řadu benefitů. Jedním z nich je šetření nákladů na energie, jelikož využíváte přírodní zdroje energie a nemusíte platit za dodávku elektrické energie od poskytovatele. Dále je to šetrné k životnímu prostředí, protože využíváte obnovitelné zdroje energie. V naší firmě Mobis se snažíme přenést tyto výhody k našim zákazníkům prostřednictvím našich kvalitních produktů a služeb.

 • Proč bych si měl vybrat fotovoltaiku na ohřev vody od firmy Mobis?

  Naše firma Mobis je odborníkem na fotovoltaiku a disponuje dlouholetými zkušenostmi v oboru. Klademe velký důraz na kvalitu našich produktů i služeb. Naše fotovoltaické systémy jsou vysoce účinné, spolehlivé a navrhnuty tak, aby splňovaly individuální potřeby našich zákazníků. Poskytujeme také odborné konzultace a realizujeme kompletní instalace. S námi můžete očekávat maximální výhody z fotovoltaiky a ohřevu vody.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovoltaika na ohřev vody v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Fotovoltaika na ohřev vody vykazuje mnoho výhod, zejména pokud hledáme udržitelný a efektivní způsob ohřevu vody. Mezi klíčové aspekty, které je potřeba zvážit, patří lokace, orientace a velikost ohřívače, jakož i kvalita použitých materiálů a technologických řešení. Sluneční panely by měly být instalovány na místech s dostatečnou expozicí slunci a v takovém sklonu, aby efektivně absorbují jeho světlo po většinu dne.

Navíc, při výběru fotovoltaického systému pro ohřev vody, je klíčové pochopit, jak moc elektrické energie váš domov v průměru spotřebuje a jaké jsou vaše individuální potřeby ohledně ohřevu vody. Je poté důležité poradit se s odborníkem, který vám pomůže identifikovat nejúčinnější a cenově nejdostupnější možnosti pro váš domov.

Nakonec, fotovoltaika na ohřev vody je nákladově efektivní, udržitelná a ekologická alternativa tradičním způsobům ohřevu. Starostlivým plánováním a instalací může tento systém nejen snížit vaše energetické náklady, ale také významně přispět k ochraně životního prostředí.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Jako první krok k realizaci fotovoltaiky na ohřev vody je potřeba zvážit určité faktory o střeše. Velikost střechy, její orientace a materiál z níž je vyrobená hrají klíčovou roli při instalaci solárních panelů. Střecha by měla poskytnout dostatek prostoru pro umístění panelů a měla by být hodnocena z hlediska statiky, aby nezacítila negativní důsledky instalace.

Přestože většina instalačních firem odmítá pracovat na střechách z eternitu kvůli potenciálu zatékání, naše společnost nabízí bezplatnou službu technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Takto můžeme zajistit, že instalace fotovoltaického systému na ohřev vody bude provedena korektně a efektivně.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dotace na fotovoltaiku na ohřev vody jsou velmi lukrativní, avšak porozumět podmínkám programu může být náročné. Jednou z hlavních podmínek pro získání dotace je, že instalaci fotovoltaických panelů musí provést certifikovaná firma a musí být prokázána úspora elektrické energie.

Program "Nová zelená úsporám" nabízel dotace až do 1.9.2024, nový program, který jej nahradí, ještě není znám. Ať už se ale rozhodnete pro jakýkoli program, fotovoltaika na ohřev vody je investicí, která se vám určitě vyplatí. Důležité je nezapomínat, že hlavním motivem pro podporu obnovitelných zdrojů je snižování emisí CO2.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaika na ohřev vody nabývá na popularitě a mnozí se ptají, zda je možné jejich fotovoltaickou elektrárnu připojit do distribuční sítě v roce 2024. Toto připojení se stává klíčové, pokud se rozhodujete pro instalaci fotovoltaické elektrárny, která by fungovala mimo tzv. ostrovní režim a umožňovala by prodej přebytečné energie zpět do sítě.

Existují však místa, kde je kapacita distribuční sítě již vyčerpaná, což znamená, že připojení nové fotovoltaické elektrárny může být problematické. Pro stanovení dostupnosti kapacity v určité lokalitě nabízí Energetický regulační úřad nástroj zvaný mapa připojitelnosti. Konečné rozhodnutí o připojení se ale dozvíte až po podání žádosti o připojení.

V případě, že nejste si jisti, jak fotovoltaika na ohřev vody a její připojení do distribuční sítě funguje, doporučujeme obrátit se na odborníky v oblasti fotovoltaických instalací, kteří Vám s podáním žádosti o připojení pomohou.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do fotovoltaiky na ohřev vody může být v roce 2024 výhodnou ekonomickou volbou. Výkonné solární systémy mohou snížit vaše měsíční účty za elektrickou energii a zároveň poskytnout nezávislost na dodavatelích elektřiny.

Nicméně, je důležité mít na paměti, že náklady na instalaci fotovoltaiky na ohřev vody mohou být vysoké a návratnost investice se liší v závislosti na místě a velikosti systému. Například, instalace velkého systému ve slunné oblasti může nabídnout rychlejší návratnost investice než malý systém v oblasti s menším počtem slunečných dní.

Proto je vždy důležité provést podrobnou ekonomickou analýzu před tím, než se rozhodnete investovat do fotovoltaiky na ohřev vody. Zahrněte ve své analýze faktory, jako jsou stávající ceny elektřiny, možné dotační podpory a předpovědi cen.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je třeba zvážit několik klíčových bodů. Prvním je, zda je vaše nemovitost pro instalaci vhodná. To zahrnuje faktory jako orientace střechy, dostupnost slunečního světla a možnosti konektivity s elektrickou sítí.

Dále je důležité posoudit, jakou návratnost taková investice nabízí a zda se vám to vyplatí. To závisí na mnoha proměnných, mezi které patří cena za instalaci, aktuální a předpokládané sazby za elektřinu a výše dotací nebo dotací pro výrobu elektřiny z fotovoltaiky. Nakonec je také třeba zvážit možnou potřebu údržby a dalších nákladů spojených s provozem elektrárny.

Pokud jste stále nerozhodnutí a potřebujete pomoci s takovým rozhodnutím, můžeme vám nabídnout bezplatnou konzultaci. Abyste se s námi mohli spojit, stačí nám zanechat své telefonní číslo a my se vám ozveme co nejdříve. V roce 2024 nabízí fotovoltaika na ohřev vody velkou příležitost pro udržitelné řešení životního prostředí a dlouhodobé úspory.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin