Fotovaltaika na klíč

Fotovoltaika na klíč se v roce 2024 stala jedním z hlavních hráčů na poli udržitelné energie. Tento komplexní služební balíček, který zahrnuje plánování, výstavbu a provoz solárních panelů, je ideální pro ty, kteří chtějí snížit svou uhlíkovou stopu a ušetřit na energetických nákladech.

Tato služba je nejen ekologicky šetrná, ale také finančně výhodná. Důležitou roli hrají stále klesající náklady na výrobu a instalaci solárních panelů, což z fotovoltaiky na klíč dělá stále dostupnější řešení pro domácnosti a firmy po celém světě.

V České republice, fotovoltaika na klíč zažívá obrovský rozmach. Díky vládním dotacím a rostoucímu povědomí veřejnosti o výhodách obnovitelné energie, se očekává, že význam a využití fotovoltaiky na klíč bude nadále růst. Tato služba nejen pomáhá dosahovat environmentálních cílů, ale také představuje široké možnosti pro rozvoj nových obchodních příležitostí.

Fotovaltaika na klíč v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč bych měl vybrat komplexní servis 'fotovoltaika na klíč' od společnosti Mobis?

  Spojení fotovoltaiky a klíčové instalace vykonané odborníky naší společnosti Mobis znamená pohodlí, efektivitu a spolehlivost. Díky komplexnímu servisu 'fotovoltaika na klíč' vám nabízíme vše od projektování, technických výpočtů až po instalaci a údržbu vašeho solárního systému. Naši specialisté vytvoří řešení přizpůsobené vašim potřebám, které maximalizuje výkonnost a zároveň minimalizuje náklady na elektřinu.

 • Jaké jsou výhody fotovoltaiky na klíč od společnosti Mobis?

  Uspořádání 'fotovoltaika na klíč' od Mobis znamená kompletní servis bez stresu. Naši odborníci se postarají o všechny administrativní povinnosti, jako jsou žádosti o dotace, vyřízení povolení a dalších formalit. Dále zahrnujeme kvalitní materiály, profesionální montáž a prvotřídní zákaznický servis. Tato služba vám umožní rychle a bez obtíží přestat získávat výhody solární energie.

 • Je služba 'fotovoltaika na klíč' od Mobis finančně výhodná?

  Ano, služba 'fotovoltaika na klíč' od společnosti Mobis je navržena tak, aby vám šetřila peníze. Díky naší hluboké znalosti trhu a odbornému poradenství v oblasti dotací a financování vám pomůžeme najít nejefektivnější finanční řešení pro váš solární systém. Navíc, s našimi kvalitními solárními panely a profesionální instalací ušetříte na nákladech na energii a zároveň přispějete k ochraně životního prostředí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovaltaika na klíč v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Fotovoltaika na klíč je nejvýhodnější řešení pro ty, kdo chtějí mít vše pohodlně zařízeno bez zbytečného stresu. Poskytovatelé tohoto typu služby vše zařídí od počáteční konzultace, přes zajištění všech potřebných povolení, nákup a instalaci technologie až po její provoz a údržbu.

Základním parametrem, který by měl investor u fotovoltaiky na klíč zohlednit, je výkon fotovoltaické elektrárny, který by měl být adekvátní k předpokládané spotřebě elektrické energie. Dalším důležitým aspektem je poloha a orientace střechy, kvalita použité technologie a kompetentnost instalatéra, který fotovoltaickou elektrárnu instaluje.

Dalším důležitým faktorem je také typ vaší střechy, na kterou se bude fotovoltaická elektrárna instalovat. Tento aspekt silně ovlivňuje možnost a efektivitu instalace fotovoltaiky na klíč. Je tedy důležité při výběru poskytovatele zvolit takový, který je schopen takovou instalaci zajistit optimálně a s ohledem na váš konkrétní typ střechy.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaika na klíč je ideálním řešením pro ty, kdo hledají efektivní a ekonomické zdroje energie. Tato služba poskytuje kompletní řešení, od návrhu až po instalaci a udržování solárních panelů, čímž eliminuje starosti, které se mohou vyskytnout při samostatném plánování a realizaci projektu.

Je však důležité mít na paměti, že instalace solárních panelů vyžaduje určité podmínky. Ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny, takže velikost střechy, její orientace a materiál, z něhož je vyrobena, se musí zvážit dříve, než se rozhodnete pro fotovoltaiku na klíč.

Předtím, než se rozhodnete pro fotovoltaiku na klíč, měli byste se obrátit na odborníky, kteří mohou provést technické zhodnocení vašeho domu. Tato služba vám umožní zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci solárních panelů a zda je potřeba provést některé úpravy před instalací. Tím se vyhnete překvapením a zaručíte, že vaše investice do fotovoltaiky na klíč bude úspěšná.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Fotovoltaika na klíč je v roce 2024 naprosto reálným cílem díky dotační podpoře na solární elektrárny.

Tím hlavním podmínkou jsou vysoce efektivní řešení a fotovoltaika na klíč pro domácnosti je tím nejlepší, pokud jde o dosažení cíle nízkouhlíkové energetiky. Díky dotacím může být doba návratnosti investice do fotovoltaiky na klíč zkrácena až na pět let.

Na výběr jsou různé dotační programy na podporu obnovitelných zdrojů – například RES+, OP TAK, nebo pro rodinné a bytové domy je předmětný program Nová zelená úsporám, která se od 1. září 2024 mění. Vždy je důležité detailně prostudovat podmínky pro získání dotace a zvážit, který program je nejvhodnější pro vaši situaci.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaika na klíč je oblíbeným řešením výroby zelené energie a mnoho lidí se dnes ptá, zdali distributor připojí jejich fotovoltaickou elektrárnu do sítě v roce 2024. Je důležité si uvědomit, že bez připojení byste byli schopni svou elektrocentralu provozovat pouze na tzv. ostrovní režim, což znamená, že by nebylo možné prodávat přebytečnou energii zpět do sítě.Kapacita distribuční sítě je však proměnlivá a liší se v závislosti na místě. Distributor EGD nabízí Mapu připojitelnosti, která vám pomůže zjistit, zda je kapacita sítě ve vašem místě již naplněná. Z modře označených oblastí na mapě je patrné, že kapacita je vyčerpaná.Finální potvrzení o možnosti připojení k síti získáte až po podání žádosti o připojení, kterou pro své zákazníky zpracováváme při poskytování služby fotovoltaika na klíč. Proto je důležité zjistit vše o možnostech a omezeních připojení fotovoltaických elektráren během procesu plánování a konzultace.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Fotovoltaika na klíč je moderní a ekonomicky efektivní řešení pro využití sluneční energie. Stejně jako u jakékoliv jiné investice, i zde je nezbytné provést pečlivou analýzu a zvážit všechny možné faktory. V ceně systému jsou zahrnuty veškeré náklady spojené s nákupem a instalací, takže nemusíte mít obavy z nečekaných výdajů.

Často lze slyšet, že se fotovoltaika na klíč vyplatí v průběhu pěti až deseti let. To však může být pravda pouze za optimálních podmínek a za předpokladu, že budete využívat veškerou vyrobenou elektřinu. Je dobré se předem informovat o všech možnostech a podmínkách, aby se Vaše investice co nejrychleji vrátila.

Pokud máte zájem o fotovoltaika na klíč, měli byste se rozhodně obrátit na odborníky. Ti vám pomohou s výběrem nejlepšího řešení, provedou instalaci a zajistí vyřízení všech potřebných formalit. Investice do fotovoltaiky může být skvělou volbou, pokud chcete šetřit peníze a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Instalace fotovoltaiky na klíč je stále oblíbenějším řešením pro domácnosti i podniky hledající udržitelné zdroje energie. Projekty fotovoltaiky na klíč se liší v závislosti na místních podmínkách, atd.

Je však několik klíčových aspektů, které je třeba vzít v úvahu. Prvním je poloha nemovitosti - je třeba, aby byla orientována tak, aby fotovoltaické panely každý den zachytily co nejvíce slunečního světla. Dalším faktorem je výkon - co očekáváte, kolik energie bude vytvářet instalace? Rovněž je třeba zvážit finanční aspekty - jakou máte představu o návratnosti investice? Konečně, je také důležité vědět o mandatorych povinnostech, které s instalací fotovoltaické elektrárny přichází.

Fotovoltaika na klíč je komplexní projekt. Proto je důležité mít přístup k odborníkům, kteří mohou poskytnout adekvátní poradenství a podporu v celém procesu. Tak se nestane, že byste investovali do něčeho, co by pak nevyhovovalo Vašim potřebám nebo očekáváním. Informujte se proto o fotovoltaice na klíč a její instalaci u skutečných odborníků.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin