Kalkulačka ftovaltaiky

Fotovoltaika kalkulačka je důležitý nástroj pro každého, kdo uvažuje o instalaci fotovoltaického systému v roce 2024. Umožňuje přesně vyhodnotit ekonomickou efektivitu dané investice do fotovoltaiky, počítá s aktuálními parametry a poskytuje uživateli detailní přehled o možném návratu investice.

Fotovoltaika kalkulačka vzáží všechny relevantní faktory, včetně ceny za instalaci, úsporu energie a státní podpory. Díky tomu uživatel získává ucelenou představu o potenciální úsporách a doby návratnosti investice do fotovoltaického systému. Tento nástroj tak umožňuje realistické plánování a pomáhá při rozhodování o investici do obnovitelných zdrojů energie.

Kalkulačka ftovaltaiky v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jak funguje fotovoltaika kalkulačka od Mobis?

  Fotovoltaika kalkulačka od Mobis je výkonný nástroj, který vám pomáhá odhadnout energetický výkon a efektivnost instalace fotovoltaických panelů. Tento sofistikovaný nástroj bere v úvahu různé faktory, jako je velikost a orientace střechy, počet slunečních hodin, roční spotřeba energie a další, aby poskytl přesný a detailní výpočet potenciálních úspor a návratnosti investice.

 • Proč bych měl použít fotovoltaika kalkulačku od Mobis?

  Použití naší fotovoltaika kalkulačky je nejlepší první krok ke zvážení investice do fotovoltaického systému. Poskytne vám podrobný přehled o možných úsporách a pomůže vám rozhodnout, zda je instalace fotovoltaických panelů pro vás správná volba. Umožní vám také srovnat různé nabídky a vybrat ten nejlepší plán pro vaše potřeby.

 • Jak mohu získat přístup k fotovoltaika kalkulačce od Mobis?

  Fotovoltaika kalkulačka od Mobis je dostupná na naší webové stránce. Je jednoduché a intuitivní v použití, takže ani nemusíte být technologický expert, abyste mohli získat podrobné výsledky a analýzy. Vstupte do světa obnovitelné energie s Mobis váš spolehlivý partner v oblasti fotovoltaiky.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Kalkulačka ftovaltaiky v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Fotovoltaika kalkulačka je dnes nástrojem, který poskytuje uživatelům představu o tom, kolik energie mohou jejich solární panely vyrobit, a jaký bude výnos z jejich investice. Pomocí různých parametrů, jako je velikost střechy, směr a sklon střechy, množství slunečního záření v dané oblasti a typ solárních panelů, je schopna tato kalkulačka poskytnout odhadovanou hodnotu výkonu a návratnosti dané investice.

Po vložení těchto údajů do fotovoltaika kalkulačky, získáme informace o tom, kolik elektrické energie vytvoří naše solární elektrárna a jak rychle se nám investice do ní vrátí. Také se zjistí, zda je pro nás výhodnější investovat do bateriového úložiště, nebo využít možnosti přeprodeje energie do sítě. Použití fotovoltaika kalkulačky nám tedy v předstihu poskytne informace, které jsou důležité pro rozhodnutí, zda se nám investice do fotovoltaických panelů opravdu vyplatí. Díky tomu můžeme udělat informované rozhodnutí a investovat tak do fotovoltaiky, která nám nejlépe vyhovuje.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaika kalkulačka je v roce 2024 nezbytným nástrojem pro všechny, kteří se zajímají o instalaci solárních panelů. Tento nástroj umožňuje zjistit předpokládaný výkon fotovoltaické elektrárny, zisk z prodeje přebytečné energie do sítě a odhadovanou dobu návratnosti investice.

Před instalací solárních panelů je ale nezbytné provést technickou analýzu budovy. To zahrnuje zhodnocení velikosti, orientace a materiálu střechy, stejně jako její statických vlastností. Bezplatné služby technického zhodnocení nabízí náš zkušený tým techniků, kteří Vám pomohou zjistit, zda je Vaše střecha vhodná pro instalaci fotovoltaiky.

Využití fotovoltaika kalkulačky a našich bezplatných technických služeb umožní zjistit potenciál Vaší střechy pro využití sluneční energie, získat odhad finančního výnosu a určit ideální řešení pro Váš domov. Na základě těchto informací můžete učinit informované rozhodnutí o nákupu a instalaci solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

S využitím fotovoltaika kalkulačka pak můžete přesně spočítat vaše potenciální úspory a dobu návratnosti investice. Stačí zadat parametry vašeho projektu a kalkulačka vypočítá, kolik energie bude vaše solární elektrárna vyrábět a kolik peněz ušetříte.

V rámci programu Nová zelená úsporám je možné získat až 90% dotace na pořízení solární elektrárny, maximálně však 1 milion korun. Nezapomeňte, že záměr na získání dotace je třeba předem nahlásit a to nejlépe pomocí fotovoltaika kalkulačka.

K dotaci má nárok každý, kdo splní stanovené podmínky, odpovídá-li tedy vaše investice do solárního systému podmínkám dotace, máte velkou šanci dotaci získat. Hlavní podmínkou je, že musí jít o novou fotovoltaickou elektrárnu a rozhodně se vyplatí schéma financování předem připravit s použitím fotovoltaika kalkulačka.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Při rozhodování, zda investovat do fotovoltaické elektrárny, je jedním z klíčových faktorů možnost jejího připojení do distribuční sítě. Je třeba zdůraznit, že připojení elektrárny do sítě je základní předpoklad pro možnost prodávat přebytky vyrobené energie zpět do sítě.

Při určování, zda je možné fotovoltaickou elektrárnu připojit, hraje roli kapacita distribuční sítě v konkrétním místě. Mapa připojitelnosti, kterou nabízí EGD, je užitečným nástrojem pro zjištění, zda již není kapacita sítě na vašem místě vyčerpána. Přesto je jediným způsobem, jak zjistit možnost připojení s 100% přesností, podání žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investování do fotovoltaiky je stále častěji zvažovaným krokem mnoha domácností i firem v roce 2024. Nicméně, zda se taková investice ekonomicky vyplatí je otázkou, na kterou však může odpovědět právě fotovoltaika kalkulačka. Tento nástroj dokáže poskytnout uživateli obecný přehled o tom, za jak dlouho se mu investice do sluneční energie vrátí.

Fotovoltaika kalkulačka je ovšem závislá na mnoha proměnných, jako je celková spotřeba elektrické energie objektu, aktuální cena elektřiny, dostupné dotační programy, ale i velikost a typ navrženého fotovoltaického systému. Nezapomínejte, že výsledky jsou pouze orientační a závisí na správnosti a aktuálnosti zadaných informací.

Chcete-li mít co nejříznější představu o ekonomické výhodnosti investice do fotovoltaiky, vyplatí se obrátit na odborníky, kteří vám provedou detailní analýzu. Přestože je každá kalkulace vždy jen předpokladem, může vám fotovoltaika kalkulačka poskytnout alespoň základní představu, zda se vám taková investice finančně vyplatí.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při rozhodování o investici do fotovoltaické elektrárny je třeba přihlédnout k mnoha faktorům, a to jak technickým, tak finančním. Nezbytným nástrojem pro určení nákladů a potenciálního výnosu z takové investice je fotovoltaika kalkulačka, která umožňuje s přesností odhadnout ekonomickou návratnost daného projektu.

Fotovoltaika kalkulačka rovněž poskytuje predikci očekávaného energetického výstupu na základě údajů o umístění, orientaci a sklonu fotovoltaických panelů, což jsou zásadní faktory ovlivňující účinnost systému. Kromě toho je třeba vzít v úvahu i další faktory, jako jsou lokální klimatické podmínky, přístup k solárnímu záření a stáří fotovoltaických panelů.

Pokud jde o technické aspekty, je důležité zhodnotit, zda je nemovitost připravená na instalaci takového systému. Je třeba zvážit dostatečný prostor pro instalaci, dostupnost slunečního záření, stav elektřické sítě a možnost připojení k distribuční síti. Bez ohledu na to, jak pečlivě jsou všechny tyto faktory zváženy, investice do fotovoltaické elektrárny by měla být vždy podložena pečlivou a odbornou kalkulačkou.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin