Fotovaltaika firmy

Fotovoltaika firmy v roce 2024 představuje klíčový trend světových ekonomických trhů. Dynamický rozvoj této technologie v posledních letech ukazuje na jeho nezastavitelnou sílu a význam do budoucna.

Čím více společností přijímá fotovoltaické systémy, tím více se také zvyšuje potřeba kvalifikovaných firem poskytujících služby v oblasti fotovoltaiky. Proto fotovoltaika firmy získává na významu, protože kvalifikované firmy jsou klíčem k úspěšnému vývoji a implementaci těchto systémů.

Díky technologickým pokrokům a rostoucímu zájmu firem a spotřebitelů o obnovitelné zdroje energie se očekává, že poptávka po službách z oblasti fotovoltaika firmy bude i nadále rosnout. Tento trend nabízí obrovský potenciál pro rozvoj nových i stávajících podniků v tomto sektoru.

Fotovaltaika firmy v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč zvolit firmu Mobis pro instalaci systému fotovoltaiky?

  Mobis je firma s dlouholetou tradicí v oblasti fotovoltaiky. Jsme odborníci na design a montáž fotovoltaických systémů. Snažíme se o individuální přístup k zákazníkovi a poskytujeme komplexní servis od návrhu přes montáž až po servis. Používáme technologii špičkové kvality a naše služby jsou cenově dostupné. Použijeme efektivní řešení přizpůsobené vašim potřebám a pomůžeme vám ušetřit na nákladech za energii.

 • Jaké jsou výhody instalace systému fotovoltaiky od firmy Mobis?

  Instalace systému fotovoltaiky od firmy Mobis přináší mnoho výhod. Jedna z nich je samozřejmě dlouhodobá úspora nákladů na elektrickou energii. Nezanedbatelnou výhodou je také přispění k ochraně životního prostředí skrze využití obnovitelných zdrojů energie. Úspora energie a následně i peněz je z dlouhodobého hlediska vhodnou investicí do budoucnosti. Navíc, s naší firmou se můžete spolehnout na profesionální přístup a špičkový servis.

 • Co zahrnuje servis firmy Mobis v oblasti fotovoltaiky?

  Servis firmy Mobis zahrnuje celý proces od návrhu fotovoltaických systémů, přes jejich montáž až po provoz a údržbu. Zaručujeme také odborné poradenství, se kterým vám pomůžeme navrhnout optimální řešení přímo pro vaše potřeby a možnosti. Nabízíme systémy pro domácnosti, firmy i velké energetické projekty. Vždy zohledňujeme specifické podmínky místa a zajišťujeme maximální možnou účinnost.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovaltaika firmy v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Fotovoltaika firmy je v roce 2024 klíčovým tématem, což je přítomnost zdrojů obnovitelné energie v procesu naší podnikání. Roste pozornost a zájem o alternativní zdroje energie a zejména o fotovoltaické panely. Důležité je připomenout, že instalace solárního systému nevyžaduje pouze počáteční finanční investici, ale také průběžnou údržbu systému.

Fotovoltaické panely mohou vést k významným úsporám nákladů na energie pro vaši firmu. Volba správného dodavatele je klíčová, proto je důležité zvážit zkušenosti a hodnocení poskytovatelů solárních systémů předtím, než se rozhodnete pro fotovoltaika firmy.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Ve světle zvýšeného zájmu o fotovoltaiku firem, je důležité si uvědomit, že ne všechny střešní plochy jsou vhodné pro instalaci fotovoltaických panelů. Malé nebo nevhodně orientované střechy mohou významně ovlivnit výkonnost systému, a tím snížit celkovou účinnost fotovoltaiky.

Rovněž kvalita materiálu střechy může ovlivnit schopnost firmy instalovat na ni solární panely. Střechy vyrobené z materiálů jako je eternit mohou být pro fotovoltaiku firem problematické, protože existuje riziko zatékání po jejich instalaci.

Statika střechy je dalším důležitým faktorem, který by měl být zohledněn při rozhodování o instalaci fotovoltaiky firmy. Využití našich bezplatných služeb technické evaluace vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky vám umožní zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro fotovoltaické panely, a zároveň zajistit, že její statika nebude narušena během a po instalaci fotovoltaického systému.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Ve svých podmínkách bude Nová zelená úsporám požadovat od fotovoltaika firmy dodržení nových pravidel pro získání dotační podpory na solární elektrárnu. Je důležité pohlédnout nejen na výši dotace, ale také na postup a podmínky přidělení finanční podpory. Než se rozhodnete pro fotovoltaický systém, je tedy nezbytné se detailně seznámit s aktuálními programy a podmínkami.

Zpětnou vazbu od Vaší banky nebo fotovoltaika firmy můžete získat snadněji, pokud jsou jejich specialisté dobře seznámeni s pravidly programu Nová zelená úsporám a mohou Vám tedy poradit na základě nejnovějších informací. Softwarové nástroje, které vyvíjejí fotovoltaika firmy, Vám mohou pomoci s analýzou návratnosti investice do solárního systému a s orientací ve složitých dotačních programech.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Při zvažování instalace fotovoltaických panelů je připojení k distribuční síti kritickým krokem v procesu. Distributor elektrické energie může tyto instalace připojit, ale kapacita pro nové připojení může být v některých oblastech omezená.

Firmy v oblasti fotovoltaiky mohou zákazníkům pomoci s posouzením kapacity pro připojení v jejich konkrétní lokalitě. Tools jako je mapa připojitelnosti od EGD poskytuje uživatelům orientační přehled o možnosti připojení v jejich oblasti.

Přestože takové nástroje přináší užitečné informace, konečné rozhodnutí o schopnosti připojení vychází z formální žádosti o připojení k distribuční síti. Fotovoltaika firmy často pomáhá zákazníkům s tímto procesem, zajišťujíc tak, že všechna potřebná kritéria jsou splněna pro úspěšné připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

V současném trendu rostoucích cen elektřiny, je investice do solárního systému jednou z možností, jak snížit své náklady na energie a navíc přispět k ochraně životního prostředí. Dle studií se návratnost investice do fotovoltaické elektrárny pohybuje většinou v rozmezí 5 až 10 let, přičemž doba provozu solárních panelů je zhruba 25 až 30 let.

Nicméně, při výpočtu návratnosti je potřeba vzít v úvahu ještě další faktory, jakými jsou geografická poloha, orientace solárních panelů, měrná výrobní cena elektřiny a možnost využití dotací. Fotovoltaika firmy vám k tomu může nabídnout podrobný výpočet a optimalizaci systému pro maximální efektivitu.

Vývoj technologií na poli fotovoltaiky a rostoucí ceny elektřiny naznačují, že se investice do této oblasti může vyplatit. Toto ale platí především pro objekty s velkou roční spotřebou elektrické energie. Investování do solárních panelů pro fotovoltaika firmy tedy bezpochyby představuje zajímavou možnost investice s výhledem na dlouhodobý finanční přínos.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investice do fotovoltaika firmy vyžaduje hluboké pochopení technických specifikací a ekonomického ohodnocení. Není to jen o nákupu panelů, ale také o vhodné instalaci, údržbě a smlouvách o odkupu energie.

Dále, při výběru fotovoltaika firmy je důležité ověřit její odbornou způsobilost a zkušenosti v oboru. Zvažte také dostupnost finančních zdrojů pro daný projekt a možnost návratnosti investice.

Závěrem, výběr správné fotovoltaika firmy je klíčový krok k úspěšnému projektu. Než se rozhodnete pro investici, je nezbytné si odvést důkladný průzkum trhu a zvážit všechny aspekty daného projektu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin