Fotovaltaika firma

Koncept fotovoltaika firma se v roce 2024 stává stále významnějším termínem v rámci udržitelného bydlení a ekologických alternativ tradiční energie. Rozvoj technologie, dostupnost finančních prostředků a rostoucí poptávka po zelených řešeních vedou k rychlému růstu počtu firem působících v tomto segmentu.

Vybrat tu pravou fotovoltaika firmu pro instalaci solárních panelů na svůj dům nebo firmu se tak může stát obtížnou úlohou. Nejenže musíte zvážit kvalitu produktů a služeb, ale také úroveň zákaznické péče, rychlost instalace a návratnost investice.

Proto je velmi důležité dělat důkladný průzkum trhu před tím, než se rozhodnete pro konkrétní fotovoltaika firmu. Pamatujte, že investice do fotovoltaických panelů je dlouhodobá záležitost, proto byste měli věnovat dostatek času výběru správného dodavatele.

Fotovaltaika firma v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč si vybrat fotovoltaiku od firmy Mobis?

  Mobis je vedoucí firma v oboru fotovoltaiky, která se specializuje na poskytování kvalitních a efektivních fotovoltaických systémů. S naším širokým sortimentem produků můžeme nabídnout řešení přesně dle vašich potřeb. Naše firma dále nabízí komplexní servis včetně poradenství, instalace a technické podpory. Přidáme se k tomu více než 10 let zkušeností a stovky úspěšných instalací po celé republice, což z nás dělá jasnou volbu pro vaše fotovoltaické potřeby.

 • Jakou nabízí Mobis přidanou hodnotu při instalaci fotovoltaického systému?

  Mobis je také profesionální firma specializovaná na fotovoltaiku, která vám poskytne komplexní služby od poradenství, přes návrh až po instalaci a údržbu vašeho nového fotovoltaického systému. Kromě toho, naše týmy jsou složené z licencovaných a zkušených profesionálů, kteří vám garantují instalaci nejvyšší kvality. A abychom zajistili, že váš systém bude fungovat efektivně po mnoho let, poskytujeme také záruční a po-záruční servis.

 • Jaké jsou výhody fotovoltaiky od firmy Mobis?

  S naší firmou Mobis si můžete být jisti, že získáte nejlepší dostupnou fotovoltaiku na trhu. Naše fotovoltaické systémy jsou vysoce efektivní, spolehlivé a dlouhodobě odolné. Navíc, díky našemu odbornému týmu a rozsáhlé zkušenosti v oboru, jsme schopni poskytnout vám personalizované řešení, které dokonale odpovídá vašim potřebám a přání. A konečně, kromě vysoké kvality produktů a služeb, nabízíme také konkurenceschopné ceny. To vše s cílem umožnit vám snížit vaše energetické náklady a přispět k ochraně životního prostředí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovaltaika firma v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Fotovoltaika firma by měla zákazníkovi vždy nabídnout pořádnou analýzu zastínění. Tato analýza by měla obsahovat detailní shlukovou analýzu stínů z okolních stromů, budov nebo jiných překážek, které by mohly zastínit budoucí solární panel. Dále je důležité zohlednit délku životnosti stromů, které mohou v budoucnosti porůst a tím pádem zastínit solární panely.

Fotovoltaický systém je technologií, která se ve velké míře vyvíjí a fotovoltaika firma by měla zákazníkovi nabídnout nejmodernější technologii, která je na trhu. Například nové solární panely s vyšší efektivitou, nebo inteligentní řízení spotřeby energie. Dále by měla firma nabídnout možnost sledování výkonu jednotlivých panelů, která může pomoci detekovat případné problémy.

Dalším důležitým aspektem je, že fotovoltaika firma by měla nabídnout několik variant financování. Investice do fotovoltaických elektráren jsou náročné a tak je důležité mít možnost financování, která bude vyhovovat každému zákazníkovi. Například možnost koupě na leasing, půjčka od banky, nebo možnost postupné splátky přímo firmě.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaika firma může být v roce 2024 tou pravou investicí pro životní prostředí a pro vaši peněženku. Při správné volbě technologie a instalace na vhodnou střechu může fotovoltaický systém generovat značnou část elektřiny pro domácnost.

Při výběru fotovoltaika firmy je důležité brát v potaz několik faktorů. To zahrnuje orientaci a velikosti střechy, materiál střechy a její statiku. Neadekvátní umístění fotovoltaických panelů může mít za následek snížený výkon a návratnost investice.

Prověřit technické podmínky vaší střechy je nejjednodušší cestou k výběru správné fotovoltaika firmy. Mnoho společností nabízí bezplatné technické zhodnocení domu za účelem instalace fotovoltaických panelů. Zvážení všech těchto faktorů vede k efektivnímu a dlouhodobě udržitelnému řešení.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Pokud máte zájem o instalaci solárního systému a chcete využít dotace, je důležité obrátit se na odbornou fotovoltaika firmu. Ta Vám může pomoci s přípravou žádosti o dotaci a poskytnout odborné poradenství v oblasti solární energie.

Novou zelenou úsporám lze využít pro instalaci solárních panelů v rodinných a bytových domech. Od 1. září 2024 se však podmínky programu mění. Podrobnosti o změnách bude možné najít na webových stránkách Ministerstva životního prostředí. Společně s odbornou fotovoltaika firmou je důležité podmínky detailně prostudovat a připravit kvalitní žádost.

Dotace na solární panely se mohou stát významnou součástí Vašeho financování projektu a pomoci výrazně zkrátit dobu návratnosti. Fotovoltaika firma Vám poskytne nejen technickou realizaci, ale také komplexní servis v oblasti přípravy a administrace dotací.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete vlastnit fotovoltaickou elektrárnu, měli byste se zaměřit na klíčovou otázku: Připojí distributor do sítě vaši fotovoltaickou elektrárnu? Je důležité si uvědomit, že bez řádného připojení nebude vaše elektrárna schopna prodávat přebytky energie zpět do sítě, což je významná součást ekonomiky provozu.

Kapacita distribuční sítě se může v různých oblastech výrazně lišit. Mapa připojitelnosti, kterou poskytuje Energetický regulační úřad, je užitečný nástroj pro zjišťování dostupné kapacity v konkrétní oblasti. Modrá značka na mapě znamená, že kapacita sítě je již naplněna.

Nicméně, definitivní odpověď na otázku, zda vás bude možné připojit, získáte až po odeslání žádosti o připojení. Například některé firmy zaměřené na fotovoltaiku se o celý proces žádosti o připojení postarají za vás, což je pohodlné řešení pro ty, kdo se s tím nechtějí zatěžovat.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investovat do fotovoltaika firma může být v roce 2024 ekonomicky výhodné, ale je zapotřebí vzít v úvahu několik faktorů. Centrálním bodem je výpočet návratnosti a přínosu investice, který lze namodelovat na základě dat o spotřebě elektřiny, ceně energie, dotační podpoře a velikosti a typu zvoleného systému.

Investiční a instalační firmy často lákají na krátkou dobu splácení, ale je dobré mít na paměti, že všechny výpočty jsou především orientační. Ekonomický posudek fotovoltaické elektrárny vám fotovoltaika firma ráda provede zdarma na základě aktuálních a velmi přesných dat a předpovědí cen, ale vždy se jedná jen o predikci.

Přesto je takový odhad stále velmi důležitý při posouzení výhodnosti investice - přestože nemůže poskytnout stoprocentní jistotu, může napomoct při rozhodování a poskytnout cennou orientaci ve světě investic do fotovoltaika firma.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při plánování investic do fotovoltaiky byste měli zvážit několik faktorů. Nejprve je důležité zkontrolovat, zda je vaše nemovitost vhodná pro instalaci solárních panelů - jak je orientována, jaká je velikost dostupné plochy a jaký je sklon střechy. Dalším důležitým faktorem je hodnocení místního počasí a slunečního svitu, stínění v blízkosti nemovitosti a možnost připojení k elektrické síti.

Je také důležité zvolit spolehlivou fotovoltaickou firmu, která nabídne kompletní servis, včetně návrhu systému, instalace, údržby a servisu. Profesionální fotovoltaická firma také poskytne poradenství týkající se možností financování a dalších aspektů investice do fotovoltaické elektrárny.

Posledním, ale rozhodně ne méně důležitým aspektem, který by měl být zvážen při plánování investice do fotovoltaické elektrárny je finanční analýza nákladů a přínosů. Fotovoltaická firma by měla poskytnout podrobný návrh financování projektu a odhad návratnosti investice, který zohledňuje všechny relevantní faktory, včetně možných státních dotací a stimulací, nákladů na údržbu a očekávaného výnosu z prodeje přebytečné elektřiny.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin