Ceny fotovoltaiky

Fotovoltaika je v roce 2024 stále důležitější energickou technologií, která ovlivňuje celosvětový energetický trh, a to díky klesajícím cenám. Fotovoltaika ceny prolomily další ceny po roce 2024, čímž se stávají ještě dostupnějšími pro průměrného spotřebitele.

Přestože se náklady na instalaci solárních panelů liší v závislosti na řadě faktorů, jako je velikost systému nebo geografická poloha, trend poklesu cen fotovoltaiky je jednoznačný. Zajímavé je, že tato skutečnost je způsobena růstem technologických inovací a masové produkce, které dále snižují ceny fotovoltaiky.

Proto se očekává, že pokles cen fotovoltaiky bude pokračovat i v roce 2024, přičemž bude stále více domácností a podniků přecházet na tuto formu energie. Významnou roli v tom bude hrát pokles cen baterií pro úložiště energie, které jsou klíčovým prvkem fotovoltaických systémů.

Ceny fotovoltaiky v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaké jsou náklady na instalaci fotovoltaického systému?

  Cena za instalaci fotovoltaického systému se může značně lišit a to v závislosti na mnoha faktorech. Mezi tyto faktory patří velikost systému, druh fotovoltaických panelů, složitost instalace a další. V naší firmě Mobis nabízíme konkurenceschopné ceny a zajišťujeme kompletní servis od návrhu přes instalaci až po údržbu. Náš tým odborníků je připraven poskytnout vám konkrétní cenovou nabídku přizpůsobenou vašim potřebám a požadavkům.

 • Proč jsou cenové rozdíly u různých dodavatelů fotovoltaických systémů?

  Cena fotovoltaických systémů může být ovlivněna mnoha různými faktory. Těmi nejběžnějšími jsou kvalita použitých materiálů, reputace dodavatele, zvláštní požadavky zákazníka a další. V Mobis jsme si vědomi důležitosti poskytování vysoké kvality za dostupné ceny. V naší nabídce najdete kvalitní a spolehlivé fotovoltaické systémy, které nabízíme za konkurenceschopné ceny.

 • Je investice do fotovoltaiky finančně výhodná?

  Investice do fotovoltaického systému je považována za jednu z nejbezpečnějších dlouhodobých investic. Díky dlouhodobým úsporám na energii a možnosti prodeje přebytečné energie do sítě se investice do fotovoltaiky může vrátit během několika let. Díky našim konkurenceschopným cenám a kvalitním produktům může být návratnost investice ještě rychlejší. Navíc, v Mobis poskytujeme profesionální poradenství a pomůžeme vám najít nejvýhodnější řešení pro vaši situaci.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Ceny fotovoltaiky v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Fotovoltaika ceny jsou v současné době na vzestupu díky zvýšené poptávce po obnovitelných zdrojích energie. Různé faktory, jako jsou geopolitické napětí, zavedení Green Dealu a aktivní marketingové kampaně instalatérových firem, stimulují spotřebitele k rozšiřování jejich využití solární energie.

Před provedením jakékoliv investice, jako je instalace solární elektrárny, je však nezbytné zvážit určité faktory. Tyto je třeba pečlivě zvážit proto, aby byl výsledek tak efektivní a výhodný, jak jen možná. Bohužel, nákup a instalace fotovoltaických souprav může být nákladný, což může zpočátku odradit některé spotřebitele.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaika ceny v roce 2024 jsou významně ovlivněny několika faktory, zahrnující velikost a orientaci střechy, typ materiálu střechy, a statiku střechy. Pokud střecha není ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny, mohou být náklady na instalaci a potenciální výkonnost systému negativně ovlivněny.

Na menší střechy se nevejde dostatečný počet solárních panelů, což může vést k vyšším nákladům na jednotku energie. Špatně orientovaná střecha může snížit efektivitu solárního systému a tím zvyšovat fotovoltaika ceny.

Nevhodný materiál střechy, jako je eternit, může způsobit problémy s instalací a potenciální problémy se zatékáním, což opět zvyšuje fotovoltaika ceny. Taktéž je důležitý ohled na statiku střechy, jelikož zatížení panelů a konstrukcí by mohlo střechu deformovat. Prověření technického stavu střechy pro potřeby instalace fotovoltaiky je tedy kritický krok v procesu vybírání a instalace solárního systému.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Fotovoltaika ceny bude touto změnou ovlivněna a tak je důležité se do programu Nová zelená úsporám přihlásit včas. V rámci tohoto programu může být dotace až do výše 250.000 Kč.

Ceny za solární elektrárnu se v roce 2024 liší podle velikosti a technických parametrů. Takže pokud jste přemýšleli o instalaci solárních panelů a máte zájem o novinky týkající se fotovoltaika ceny, sledujte pravidelně aktualizace na našem webu.

Zkrátka, pokud máte zájem o fotovoltaika ceny a chcete využít dotačních programů jako je Nová zelená úsporám, je třeba sledovat změny a přihlásit se včas.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Fotovoltaika ceny a možnosti připojení k distribuční síti jsou važnými aspekty pro všechny, kdo uvažují o instalaci solárních panelů. Je důležité si uvědomit, že bez připojení k síti by byla vaše elektrárna "odříznutá" a nemohla by prodávat přebytky energie.

Kapacita připojení k distribuční síti se však může lišit v závislosti na vašem umístění. Pomocí nástroje mapa připojitelnosti, který nabízí EGD, můžete zjistit, jestli je v kapacita již vyčerpaná v místě vašeho zájmu.

Naopak, absolutní jistotu o připojení naleznete až pomocí žádosti o připojení, kterou pro vás může vyřídit odborník na fotovoltaika ceny a instalace. Nezapomeňte, že důkladná příprava a informovanost je klíčem k úspěchu vašeho solárního projektu.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do fotovoltaiky je v roce 2024 podle odborníků výhodná. Situaci často ovlivňuje kombinace různých faktorů, včetně ceny elektřiny, rozhodnutí vlády ohledně dotací na fotovoltaiku a velikosti a typu systému, který plánujete instalovat.

Hlavní myšlenkou pro rozhodování o ekonomických výhodách je zjistit, zda budou fotovoltaika ceny nižší než náklady na koupenou elektřinu. Mnoho instalatérských firem nabízí rychlou návratnost investice, ale takové prognózy by měly být považovány za orientační.

Pro usnadnění rozhodování nabízíme bezplatnou ekonomickou analýzu vaší potenciální fotovoltaické elektrárny, opírající se o nejpřesnější data a předpovědi týkající se fotovoltaika ceny. Je důležité zdůraznit, že tato analýza je odhad, ale přesto poskytuje cenné informace při posuzování výhodnosti investice.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investice do fotovoltaiky představuje značný finanční závazek, proto je nutné dobře zvážit, zdali je to pro vás vhodný krok. Bez ohledu na fotovoltaika ceny, je důležité být si vědomý, že návratnost této investice je dlouhodobá a ovlivněná mnoha faktory.

Dva hlavní faktory, které je potřebné zvážit, jsou poloha a orientace střechy. Poloha vaší nemovitosti a její expozice slunci je klíčová pro efektivitu fotovoltaické elektrárny a s tím spojenou rentabilitu. Stejně tak i orientace střechy má významný dopad na množství energie, které dokáže fotovoltaický systém vygenerovat.

Dalším důležitým faktorem, který byste měl zvážit, je velikost a kapacita systému, kterou potřebujete. To je především závislé na množství energie, které spotřebujete. Fotovoltaika ceny jsou přímo úměrné velikosti a kapacitě systému, tedy čím větší systém, tím vyšší počáteční investice.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin