Fotovoltaika cena

Fotovoltaický sektor se dynamicky vyvíjí a následně se mění i fotovoltaika cena. Ceny solárních panelů se postupně snižují, což způsobuje stále větší rozšíření fotovoltaických systémů.

V roce 2024 očekáváme další snížení cen, díky pokroku v technologiích a rostoucí poptávce po zelené energii. Nicméně fotovoltaika cena nemusí nutně klesat ve všech oblastech, protože například výrobní náklady a dodatečné poplatky mohou stále narůstat.

Ať už hledáte malý střešní systém pro domácnost nebo velkou fotovoltaickou farmu, fotovoltaika cena bude vždy klíčovým faktorem při rozhodování. Poslední vývoj na trhu ukázal, že investice do fotovoltaiky jsou stále atraktivnější a mohou přinést značné úspory na nákladech za energii.

Fotovoltaika cena v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaká je cena fotovoltaického systému od firmy Mobis?

  Cena fotovoltaického systému od firmy Mobis se pohybuje především na základě velikosti instalace a typu použitých panelů. Jelikož je naše prioritou poskytnout vám systém tailor-made, doporučujeme vám požádat o konkrétní cenovou nabídku, která bude odrážet vaše jedinečné potřeby a preference. Můžeme vám ale ujistit, že naše ceny jsou velmi konkurenceschopné a přesto poskytujeme vynikající kvalitu a zákaznický servis.

 • Je investice do fotovoltaiky od firmy Mobis finančně výhodná?

  Ano, fotovoltaické systémy od firmy Mobis jsou skvělou investicí. Nejenže fotovoltaika snižuje náklady na energii a snižuje ekologickou stopu, ale také si může vyrobit vlastní energii, kterou můžete prodávat zpět do sítě. S našimi cenovými plány a možnostmi financování je nyní nejlepší čas začít ušetřit na energetických nákladech a současně chránit naši planetu.

 • Proč bych měl zvolit fotovoltaiku od Mobis namísto jiných dodavatelů?

  Firma Mobis je jedním z předních dodavatelů fotovoltaických systémů, což nám umožňuje nabídnout konkurenceschopné ceny bez kompromisů na kvalitě nebo servisu. Naše fotovoltaické systémy jsou vysoce efektivní, snadno se instalují a jsou navrženy tak, aby vydržely desetiletí. Kromě toho náš tým odborníků je vždy připraven poskytnout vám nejlepší možnou péči a podporu. Rozhodnutí pro Mobis je rozhodnutím pro kvalitu, hodnotu a bezstarostný provoz.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovoltaika cena v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

V prvním řadě se jedná o pozici. Myslíme tím nejen geografickou polohu, ale především umístění solárních panelů. Je důležité, aby byly orientovány na jih a nebyly zaštiňovány stromy, budovami ani jinými překážkami.

Dál je třeba vzít v úvahu velikost vašeho střešního prostoru nebo jiné plochy, kde se budou panely umisťovat - jejich rozměry musí být dostatečné k instalaci fotovoltaických panelů. Rovněž je důležité zohlednit frekvenci a intenzitu slunečního záření v daném lokalitě.

Přesto, investice do fotovoltaiky nemusí být vhodná pro každého. Úvahy je třeba věnovat také fotovoltaika ceně. Jakmile budete mít jasno v předchozích dvou bodech, je nutné si pořídit předběžnou kalkulaci návratnosti investice do fotovoltaických panelů. S ohledem na stále klesající ceny fotovoltaických panelů a stoupající ceny elektrické energie se tato doba rychle zkracuje.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaika cena v roce 2024 se odvíjí od několika faktorů. Jednotlivé aspekty jako velikost a orientace střechy, typ střešního materiálu a statika budovy mohou výrazně ovlivnit konečnou cenu instalace solárních panelů.

Velikost a orientace střechy jsou kritické pro maximalizaci výroby energie. Malé nebo špatně orientované střechy mohou omezit počet instalovatelných solárních panelů a tím tak ovlivnit celkovou fotovoltaiku cenu.

Střešní materiál a statika budovy jsou také důležité aspekty. Některé materiály, jako je eternit, mohou komplikovat instalaci a zvyšovat fotovoltaiku cenu. Statika střechy musí být schopna nést zátěž solárních panelů a konstrukce. Pro prověření těchto faktorů doporučujeme využití bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V roce 2024 dochází k významné změně, kdy program Nová zelená úsporám prochází revizí, aby lépe vyhovoval situaci na trhu s fotovoltaikou. Tato změna může ovlivnit výši a dostupnost dotací pro solární elektrárny a proto je důležité sledovat aktuální informace.

Cena fotovoltaických systémů se v průběhu let snižuje, avšak stále se jedná o značnou investici. Dotace mohou výrazně přispět k snížení finální fotovoltaika cena a tím zkrátit dobu návratnosti této investice. Děkují dotacím na fotovoltaiku cena celého systému může být pro konečného zákazníka výrazně nižší.

Před podáním žádosti o dotaci je vhodné si nároky na získání dotace prostudovat a poradit se s odborníky, kteří dokáží posoudit vhodnost fotovoltaického systému pro váš dům. Právě fotovoltaika cena je jeden z hlavních kritérií hodnocení při podávání žádosti o dotaci. Pamatujte, každý dům a každý systém je specifický a je tedy nutné se na vše pečlivě připravit.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalaci fotovoltaických panelů, je důležité zvážit, zda vás bude moci distributor připojit do jeho sítě. Toto je klíčový krok, bez kterého je zapnutí elektrárny možné jen v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že neprodáte přebytečnou energii zpět do sítě, a v podstatě je vaše elektrárna odříznuta od distribuční sítě.

Kapacita distribučních sítí se liší podle místa, a proto je důležité zjistit, zda ve vaší lokalitě ještě existuje kapacita pro připojení vaší elektrárny. Pro informace o kapacitě vynikající nástroj poskytuje EGD v podobě mapy připojitelnosti. Modrá barva na mapě znamená, že je kapacita již naplněna a distributor nedokáže připojit vaši elektrárnu.

Fotovoltaika cena i příprava jsou důležité aspekty při rozhodování o instalaci, ale nezapomínejte, že konečnou jistotu o připojení získáte až po podání žádosti o připojení. Tuto službu nabízíme pro naše zákazníky my, takže se nemusíte starat o složitý proces a můžete snadno zjistit, zda je možné vaši fotovoltaickou elektrárnu připojit k distribuční síti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Ve výběru solární elektrárny je důležitým faktorem fotovoltaika cena. Kolik za měsíc zaplatíte za elektřinu a jaký z nich je návrat? Vaše totožná spotřeba elektřiny jde dohromady s výší ušetření, jakou můžete získat z fotovoltaického systému. Je tedy nutné zvážit, zda investice do solárního systému má smysl.

Podpora fotovoltaika cena má zásadní vliv na rychlost návratnosti Vaší investice. Dotace na fotovoltaiku jsou dnes ve výši až 55 % z celkové ceny systému. Výše dotací se ale mění a je nutné je sledovat, spolu se všemi dalšími proměnnými.

Jedním z hlavních faktorů fotovoltaika cena ovlivňujících výhodnost investice je také délka životnosti solárních panelů. Tyto panely mají běžně záruku okolo 25 let. Návratnost investice je tak možné vypočítat na dobu kolem 20 let. Za tu dobu se investice do vlastního zdroje energie může několikanásobně vrátit. 

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Fotovoltaika cena je často "deal breaker" pro mnoho lidí uvažujících o její instalaci. Cena se může lišit v závislosti na velikosti systému, technologii, značkách součástek a dalších faktorech. Proto je důležité získat představu o cenách na trhu pro porovnání a vyhodnocení investice.

Další věc, kterou je třeba zvážit, je výběr správné firmy pro instalaci fotovoltaiky. Je třeba pečlivě zvážit její reputaci, zkušenosti, servis a zajištění povinného ručení v případě škod.

Poslední, ale neméně důležitým faktorem, je určení optimální kapacity systému na základě velikosti nemovitosti a spotřeby energie. Je důležité pochopit, že vyšší fotovoltaika cena neznamená vždy lepší výkon. Vyšší cena může být ovlivněna například kvalitou materiálů nebo jejich značkou, které nemusí nutně ovlivňovat účinnost celého systému.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin