Fotovaltaika bojler

Fotovoltaika bojler je stojící na přední linii environmentálně přívětivých technologií, které přinášejí významné úspory energie pro domácnosti a podniky. Díky pokrokům v oblastí solární technologie, tyto systémy v roce 2024 nabízejí ještě vyšší účinnost a jsou dostupnější než kdy dříve.

Využití fotovoltaika bojler systémů pro ohřev vody i pro vytápění objektů je z hlediska udržitelnosti i ekonomiky velmi přínosné. Díky svému nízkému energetickému zatížení a potenciálu nulových emisí je tato technologie ideální pro ty, kdo hledají ekologické řešení pro svůj domov či byznys.

Investice do fotovoltaika bojler systémů se z dlouhodobého hlediska vyplatí v podobě nižších nákladů na energie a díky svému malému dopadu na životní prostředí je tato alternativa do budoucna optimální volbou pro každou domácnost či podnik.

Fotovaltaika bojler v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Co je to fotovoltaický bojler?

  Fotovoltaický bojler je zařízení, které využívá energii získanou z fotovoltaických panelů k ohřevu vody. V naší nabídce najdete bojlery, které lze připojit přímo k fotovoltaickým panelům a využívají přebytky elektrické energie pro ohřev vody. Díky tomu vám přináší úsporu nákladů na vodu a energii.

 • Jaké jsou výhody fotovoltaického bojleru od Mobis?

  Naše fotovoltaické bojlery Mobis přinášejí mnoho výhod. Za prvé, uspoříte za elektřinu díky využití vlastní výroby elektřiny z fotovoltaických panelů. Za druhé, naše bojlery mají vysokou účinnost a dlouhou životnost. Jsme si jisti kvalitou svých produktů, proto nabízíme prodlouženou záruku na všechny naše fotovoltaické bojlery. Navíc naše profesionální montážní týmy vám zajistí rychlou a bezproblémovou instalaci.

 • Proč bych měl zvolit fotovoltaický bojler od Mobis?

  Fotovoltaický bojler od Mobis je skvělou investicí do budoucnosti. Kromě toho, že ohřívá vodu díky přebytkům elektřiny z fotovoltaických panelů, tím šetří jak vaše peníze, tak životní prostředí. V Mobis se specializujeme na fotovoltaiku, proto máme nejen špičkové technologie, ale také odborné znalosti a zkušenosti. Rádi vám připravíme komplexní řešení fotovoltaických systémů i s bojlerem na míru dle vašich potřeb.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovaltaika bojler v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Fotovoltaika bojler - řešení pro domácnosti i podniky, které hledají efektivní a udržitelný způsob výroby tepla a elektrické energie. Solární panely spojené s bojlerem na ohřev vody nejenže sníží vaše náklady, ale také posílí vaši energetickou soběstačnost.

Základním faktorem je geografická poloha a orientace budovy, na které má být solární elektrárna instalována. V České republice jsou nejvhodnější střešní plochy orientované na jih s minimem stínu. Dále je třeba zvážit velikost a očekávanou spotřebu energie, ke které by měla fotovoltaika napomoci - ať už pro provoz domácnosti, nebo pro ohřev vody v bojleru.

Investice do fotovoltaika bojler systému je výhodná pro domácnosti s vyšší spotřebou teplé vody, například rodiny s více členy, sportovci či velké kancelářské prostory. Systém nejenže zajišťuje dostatek teplé vody, ale také pomáhá snižovat elektrickou energii od dodavatelů - a tím i vaše náklady. V neposlední řadě tím přispíváte k omezení produkce skleníkových plynů.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaika bojler se v rámci obnovitelných zdrojů energie stala velmi vyhledávaným pojmem v roce 2024 a podle očekávání bude její význam dále stoupat. Toto řešení nabízí uživatelům možnost snížit náklady na elektřinu a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

Při rozhodování o instalaci fotovoltaika bojler je důležité zohlednit několik faktorů, mezi které patří velikost a orientace střechy, použitý materiál nebo statika střechy. Všechny tyto faktory ovlivňují efektivitu produkce energie a také náklady na instalaci.

Dalším krokem je zvážení bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky. Tyto služby vám mohou poskytnout klíčové informace potřebné pro rozhodování a mohou pomoci předejít možným komplikacím.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Fotovoltaika bojler je prioritní oblastí podpory v rámci těchto programů. Pokud jde o rezidenční domy, pomoc může působit v rámci programu Nová zelená úsporám.

Výše podpory v rámci těchto programů bývá podle velikosti systému, technologické náročnosti a místa instalace. Jednoduše řečeno, investici do fotovoltaiky bojleru můžete značně snížit za předpokladu, že splňujete požadavky podmínek. Důležitým faktorem je také rychlost - dotace jsou k dispozici jen do vyčerpání alokovaných prostředků.

Konečným výsledkem tak může být velmi atraktivní investice do fotovoltaiky bojleru s rychlou návratností a dlouhodobými ekonomickými i ekologickými výhodami. Akceptujte však skutečnost, že každý dotační program má své specifické podmínky, které je nutné dodržet k získání finanční podpory.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V roce 2024, klíčová otázka pro všechny, kteří uvažují o instalaci fotovoltaiky, je zda ji bude možné připojit k distribuční síti. Toto připojení je zásadní, pokud chcete být schopni prodávat přebytečnou energii zpátky do sítě a získat tak finanční úhradu. Bez připojení je možné fotovoltaickou elektrárnu provozovat pouze v takzvaném ostrovním režimu, který ovšem neumožňuje prodej přebytků.

Zhruba si lze představit kapacitu sítě pomocí nástroje nabízeného Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) zvaným mapa připojitelnosti. Tato mapa dává představu o tom, kde již je kapacita distribuční sítě naplněná. Přesto je nutné podotknout, že se 100% jistotou lze stav sítě ověřit až po podání žádosti o připojení k provozovateli distribuční sítě.

Tuto žádost o připojení za vás můžeme vytvořit a podat. Naše firma má v tomto oboru dlouholeté zkušenosti a odborné know-how. Připojení fotovoltaické elektrárny k distribuční síti je klíčovým krokem k tomu, abyste mohli využívat všechny výhody, které fotovoltaika nabízí.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Fotovoltaika se v současné době stává stále více oblíbeným způsobem výroby energie pro domácnosti i firmy. Její popularita je dána nejen snahou o ekologickou udržitelnost, ale také potenciálem pro významné úspory na nákladech za energii.

Fotovoltaický systém je často kombinován s bojlerem, který umožňuje efektivní využití energie z fotovoltaiky pro ohřev vody. Tato kombinace přináší řadu benefitů pro spotřebitele, včetně potenciální úspory na nákladech za elektřinu a vytápění.

Nicméně, s ohledem na ekonomiku, je nutné zvážit i několik dalších faktorů. Kromě ceny za výstavbu fotovoltaického systému a bojleru je důležité zohlednit míru slunečního záření v místě instalace, účinnost technologie, náklady na údržbu a dobu návratnosti investice. Svou roli může hrát i dotační podpora a vývoj cen energie na trhu. Do rozhodnutí tak může vstoupit celá řada proměnných, které ovlivní konečnou efektivitu investice do fotovoltaika bojleru.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je potřeba zvážit několik klíčových faktorů. Prvním je umístění elektrárny - orientace střechy a dostupnost slunce jsou rozhodujícími faktory pro účinnost fotovoltaických panelů.

Zájemci by měli také zvážit velikost své stávající elektrické instalace, což může ovlivnit možnost instalace fotovoltaického systému. Také je důležité brát na vědomí je možné omezení ze strany energetických regulačních orgánů.

Další významnou záležitostí je financování projektu. Možnosti zahrnují vlastní financování, půjčky, dotace nebo leasing. Zároveň je možné značně snížit spotřebu elektřiny kombinací fotovoltaiky a bojleru. Tento systém umožňuje využít v době výroby přebytečnou elektrickou energii k ohřevu vody v bojleru, což může přinést ještě větší úsporu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin