Fotovaltaický panely

Rok 2024 je obrovským milníkem pro fotovoltaické panely. S obnovitelnými zdroji energie na vzestupu, fotovoltaické panely se stávají důležitými technologiemi pro budoucí udržitelnost a energetickou nezávislost.

Vývoj fotovoltaických panelů pokračuje obrovským tempem, a tak se objevují stále účinnější a dostupnější modely. Fotovoltaické panely se tak stávají atraktivnějšími pro domácnosti i podniky, které hledají způsoby, jak snížit své energetické náklady a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

To vše naznačuje, že fotovoltaické panely budou hrát klíčovou roli v energetické strategii nejen v roce 2024, ale i v následujících letech. Rychlý vývoj a vzrůstající poptávka po těchto panelech nahrávají k tomu, že budou nadále významně přispívat k energetické transformaci světa.

Fotovaltaický panely v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč zvolit fotovoltaické panely od naší firmy Mobis?

  Naše firma Mobis nabízí široký sortiment vysoce kvalitních fotovoltaických panelů. Rychlá návratnost investice, dlouhá životnost, snížení emisí CO2 a samostatnost v energetické oblasti jsou jen některé z výhod, které vám může přinést instalace našich fotovoltaických panelů. Navíc nabízíme i nejlepší zákaznický servis, profesionální instalaci a dlouhodobou záruku.

 • Jaké jsou hlavní výhody fotovoltaických panelů od Mobis?

  Fotovoltaické panely od Mobis jsou inovativní, energeticky účinné a trvale udržitelné. Pomáhají vytvářet čistou energii, šetří peníze a přispívají k ochraně životního prostředí. Našimi fotovoltaickými panely můžete snížit náklady na elektřinu a zároveň zvýšit hodnotu vašeho domu. Kromě toho díky našim komplexním řešením můžete snadno sledovat a řídit spotřebu energie.

 • Je instalace fotovoltaických panelů od firmy Mobis složitá?

  Instalace fotovoltaických panelů od firmy Mobis je rychlá, jednoduchá a bezpečná. Náš tým expertů zvládne instalaci v krátkém čase a zařídí, abyste mohli co nejdříve začít využívat výhod ekologické elektřiny. Navíc nabízíme podrobné konzultace a celkovou podporu pro maximální pohodlí a spokojenost našich zákazníků.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovaltaický panely v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

V první řadě je klíčové si uvědomit, že fotovoltaický panely jsou zelenou technologií, která využívá přirozené světlo k produkci energie. Tento proces je čistý a ekologicky nezávadný, což je v současné době velmi ceněno. Investice do fotovoltaických panelů tak může být vnímána nejen jako investice do vlastní energetické soběstačnosti, ale také jako investice do udržitelnosti planety.

Důležitou roli v rozhodování o instalaci fotovoltaických panelů hrají také finanční aspekty. Jde o počáteční náklady spojené s nákupem a instalací panelů, návratnost investice v podobě úspor na nákladech za elektřinu a možné provozní náklady. Kromě toho je také důležité vzít v úvahu různé státní podpory a dotace, které mohou výrazně snížit počáteční investici do fotovoltaických panelů.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Rok 2024 představuje vzrušující dobu pro fotovoltaické panely, s technologiemi, které stále více zvyšují jejich efektivitu a dostupnost.

Při uvažovaní o nainstalování fotovoltaických panelů, je několik faktorů, které je nutné zohlednit. Mezi tyto faktory patří velikost, orientace a materiál střechy, stejně jako její statika. Malé, špatně orientované nebo z nevhodného materiálu vyrobené střechy mohou negativně ovlivnit možný výkon fotovoltaiky.

V rámci řešení těchto potíží nabízíme bezplatné služby technického zhodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky, které provádí náš odborně vyškolený technik. Ten prozkoumá veškeré aspekty střechy a zajistí, aby byla pro instalaci fotovoltaických panelů naprosto připravena.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Fotovoltaické panely jsou nejen ekologickým, ale také ekonomickým řešením pro zabezpečení elektrické energie. Díky různým dotačním programům je možné výrazně snížit počáteční investici do instalace fotovoltaických panelů.

Rozhodující je detailní poznání podmínek jednotlivých dotačních programů. Mezi nejznámější patří zejména programy jako RES+ a OP TAK . Ale pro rodinné a bytové domy je klíčový program Nová zelená úsporám, jež se od 1.9.2024 mění.

Díky dobře promyšlenému využití dotací na fotovoltaické panely je tak možné podstatně zkrátit dobu návratnosti investice. Informujte se proto detailně a využijte všech dostupných možností pro získání dotace na instalaci fotovoltaických panelů.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Rozhodnutí investovat do fotovoltaických panelů je významným krokem, avšak mnoho potenciálních majitelů elektráren se ptá, zda je provozovatel distribuční soustavy bude ochoten "připojit" do distribuční sítě. Bez tohoto připojení by mohla být vaše elektrárna v provozu pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že by bylo nemožné prodávat přebytečnou energii zpět do sítě - vaše fotovoltaické panely by byly v podstatě "odříznuty" od světa.

Kapacity distribuční sítě se liší podle lokality, přičemž Energetický regulační úřad (ERÚ) nabízí poměrně přesný nástroj zvaný Mapa připojitelnosti. Díky ní můžete zjistit, jestli je místo, kde plánujete instalovat fotovoltaické panely, již plné (území označené modrým značením). Přesto však budete možnosti připojení znát s 100% přesností až po podání žádosti o připojení.

Vyřízení žádosti o připojení je další proces, kterým musí majitelé fotovoltaických panelů projít. My tento proces rádi usnadníme pro naše zákazníky a pomůžeme jim se vším, co je s tím spojeno.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investování do fotovoltaických panelů je v roce 2024 stále aktuálním trendem. S ohledem na rostoucí ceny elektřiny a zvyšující se poptávku po udržitelných zdrojích energie, se solární elektrárny stávají čím dál tím populárnějšími.

Nicméně, hodnocení ekonomické výhodnosti takové investice vyžaduje přesnou analýzu. Faktory jako celková spotřeba elektrické energie, aktuální cena elektřiny, dostupná dotační opatření, velikost a typ fotovoltaických panelů mají významný dopad na konečný finanční výsledek.

Ačkoli některé instalatérské firmy mohou slibovat rychlou návratnost investice, je důležité mít na paměti, že tyto odhady jsou často pouze orientační. Nejlepší cestou k posouzení výhodnosti investice je provést podrobnou ekonomickou analýzu s využitím nejpřesnějších dat a předpovědí cen. I když se jedná pouze o odhad, může tato predikce poskytnout cenný vhled do finančního dopadu vaší investice do fotovoltaických panelů.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaických panelů je nutné zvážit několik kritických faktorů. Patří sem především geografická poloha vaší nemovitosti, orientace střechy a dostupný prostor pro instalaci.

Důležité je také zvážit konkrétní technické specifikace fotovoltaických panelů, jako jsou jejich výkon, efektivita a životnost. Rovněž je třeba vzít v úvahu finanční aspekty, včetně nákladů na instalaci, možných dotací a odhadované návratnosti investice.

Kromě toho, doporučujeme konzultovat s odborníky na fotovoltaické panely, kteří Vám mohou poskytnout cenné rady a doporučení. Pokud máte zájem o bezplatnou konzultaci, neváhejte nás kontaktovat.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin