Fotovaltaické panely cena

Ceny fotovoltaických panelů v roce 2024 jsou velmi proměnlivé a ovlivňují je různé faktory. Zásadní roli hrají například materiály, které se na jejich výrobě podílejí, technologie, které se při výrobě používají, a také to, jak je výrobní proces šetrný k životnímu prostředí.

Fotovoltaické panely cena je ale také ovlivněna dalším důležitým faktorem - státní podporou. Ta může cenu fotovoltaických panelů výrazně ovlivnit a dělat tak tyto panele dostupné pro širší spektrum zákazníků. Důležitým aspektem je také to, jak je fotovoltaický panel efektivní a jaký má výkon.

Suma sumárum, fotovoltaické panely cena je ovlivněna řadou faktorů a pokud se chystáte do nich investovat, měli byste brát v úvahu všechny tyto aspekty. Je také velmi důležité sledovat trh a být v obraze, co se týče novinek v oblasti fotovoltaických panelů.

Fotovaltaické panely cena v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaké jsou náklady na fotovoltaické panely od firmy Mobis?

  Cenově se naše fotovoltaické panely liší v závislosti na velikosti, výkonu a konkrétních požadavcích našich zákazníků, ale můžeme vás ujistit, že kvalita produktů Mobis se rozhodně setká s vašimi očekáváními. U naší firmy Mobis nabízíme konkurenceschopné ceny a zajišťujeme vám, že náklady na pořízení a instalace našich fotovoltaických panelů se rychle vrátí díky úsporám energie a možnosti prodeje přebytku energie zpět do sítě.

 • Proč bych měl investovat do fotovoltaických panelů od firmy Mobis?

  Mobis přináší kvalitní a dostupné fotovoltaické panely pro domácnosti i podniky. Naše produkty nejenže pomáhají snížit ekologickou stopu, ale také výrazně snižují účty za elektřinu. S našimi fotovoltaickými panely můžete také využít financování od státu nebo EU na instalaci obnovitelných zdrojů energie. Naše ceny jsou transparentní, bez skrytých nákladů. Ať už hledáte způsob jak šetřit na účtech za energie, nebo jak přispět k udržitelnosti naší planety, fotovoltaické panely od Mobis jsou správnou volbou.

 • Dejte mi srovnání cen fotovoltaických panelů na trhu. Proč bych měl vybrat fotovoltaické panely od Mobis?

  Na trhu existuje mnoho typů fotovoltaických panelů různých značek s různou cenovou hladinou. Některé mohou být levnější, ale mohou mít nižší výkon nebo kratší životnost. Naše fotovoltaické panely od Mobisu nabízejí ideální kombinaci ceny, výkonu a dlouhé životnosti. Navíc naše vynikající zákaznický servis a po-prodejní podpora jsou některé z důvodů, proč se pro nás rozhodnou naši zákazníci. Rádi vám poskytneme více informací a pomůžeme vám najít nejlepší možnost pro vaše energetické potřeby.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovaltaické panely cena v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Prvním důležitým faktorem je výpočet spotřeby elektrické energie vaší domácnosti nebo podnikání. Spolehlivý výpočet spotřeby energie, to je základní kámen rozhodnutí o výhodnosti investice do fotovoltaických panelů.

Dalším kritickým faktorem je místo pro instalaci. Musíte mít dostatek volné plochy bez stínu, nejlépe s orientací na jih. Je také dobré vzít do úvahy lokální klimatické podmínky, které mohou ovlivnit výkon vaší fotovoltaické elektrárny.

Posledním zásadním faktorem při rozhodování je právě fotovoltaické panely cena. Cena fotovoltaických panelů se mění v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou například druh a kvalita použitých materiálů, velikost a kapacita panelů, značka a země původu. Každý z těchto faktorů může výrazně ovlivnit konečnou cenu vaší fotovoltaické elektrárny.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaické panely se stávají stále atraktivnější volbou pro domácnosti hledající šetrný a efektivní způsob využití sluneční energie. Fotovoltaické panely cena představují významnou část počátečních nákladů, ale díky jejich dlouhodobé životnosti a možnosti státní podpory se jejich návratnost dostává na slušnou úroveň. V roce 2024 byla cena fotovoltaických panelů v mírném poklesu, což je důsledek technologických inovací a rostoucí konkurence na trhu. Průměrná cena fotovoltaických panelů v tomto roce se pohybovala kolem 55 000 Kč za kWp. Tato cena zahrnuje náklady na samotné panely, ale také instalaci a veškeré další příslušenství.

Přestože se cena fotovoltaických panelů za poslední roky snižuje, stále je důležité pečlivě zvážit, zda je Vaše střecha vhodná pro jejich instalaci. Je důležité se zabývat otázkami, jako je velikost střechy, její orientace, materiál a statika. Pro ty, kteří nejsou jisti, nabízíme bezplatné technické zhodnocení domu pro možnost instalace fotovoltaiky, které provádějí naši technici.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V rámci programu Nová zelená úsporám je možné získat až 55% nákladů na instalaci solárních panelů a doplňkové technologie. To činí fotovoltaické panely cena velmi atraktivní pro řadu majitelů domů. Tato významná finanční podpora je zaměřena na zvýšení energetický účinnosti a snížení emisí skleníkových plynů.

Podmínkou pro získání dotací je, že musí být fotovoltaické panely nainstalovány odbornou firmou. Výhodou je také skutečnost, že v případě vyřízení dotace prostřednictvím dodavatelské firmy, je fotovoltaické panely cena snížena již na faktuře. Detailní podmínky pro získání dotace jsou dostupné na webu www.nzu.cz.

Celkově, dotace mohou výrazně snížit finanční náročnost investice do solární energie. Díky nim se fotovoltaické panely cena stává dostupnější pro širší veřejnost. Stojí za to nejen pro ekonomickou úsporu, ale také pro snahu o udržitelnější životní styl.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Existuje řada faktorů, které ovlivňují fotovoltaické panely cena, přičemž jedním z nejdůležitějších je připojení k distribuční síti. To je klíčový aspekt, který může výrazně ovlivnit náklady na fotovoltaický systém.

Možnost připojení k distribuční síti závisí na kapacitě sítě v konkrétním místě, což lze zjistit pomocí nástroje EGD nazývaného mapa připojitelnosti. Je však důležité poznamenat, že i když mapa připojitelnosti ukazuje, že je kapacita sítě ve vašem místě plná, s 100% přesností to lze ověřit až po podání žádosti o připojení.

Pokud fotovoltaická elektrárna nebyla připojena k distribuční síti, měla by být spuštěna pouze v tzv. ostrovním režimu. Tato skutečnost by mohla znamenat, že by nebylo možné prodávat přebytky zpět do sítě, což by mohlo ovlivnit celkové fotovoltaické panely cena.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Fotovoltaické panely cena a jejich ekonomická návratnost jsou stále hojně diskutovanými tématy. Přestože jsou náklady na instalaci panelů vysoké, dlouhodobé výhody jsou často významnější.

Celková spotřeba elektrické energie, cena elektřiny, možnosti dotační podpory spolu s velikostí a typem navrženého systému jsou všechny faktory, které by mělyly být při rozhodování zohledněny. Návratnost investice do fotovoltaických panelů však závisí také na konkrétním regionu a podmínkách prodeje elektrické energie zpět do sítě.

Ačkoli mohou některé instalatérské firmy slibovat krátkou dobu návratnosti investice, mějte na paměti, že realita může být často jiná. Je důležité vzít v úvahu, že fotovoltaické panely cena a jejich ekonomický výnos jsou ovlivněny mnoha faktory a vždy by měla být provedena důkladná analýza před rozhodnutím o investici.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investice do fotovoltaických panelů vyžaduje důkladné zvážení několika faktorů. Prvním a klíčovým krokem je pečlivá analýza a zhodnocení finančních nákladů a potenciálních zisků. Fotovoltaické panely cena je velmi důležitá pro výpočet návratnosti Vaší investice.

Dále je třeba zvážit technické aspekty, jako jsou dostupnost slunečního svitu, orientace a sklon střechy, anebo i kompatibilita s Vaším elektroinstalačním systémem. Vězte, že i tyto faktory ovlivňují fotovoltaické panely cena vzhledem k různým požadavkům na instalaci.

Posledním faktorem, který byste měli zvážit, jsou regulace a zákony dané oblasti. Ve světě se stále mění zákony a nařízení týkající se užívání solární energie a tyto změny mohou ovlivnit fotovoltaické panely cena a také výši potenciálních zisků.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin