Fotovaltaická elektrárna s baterií

Fotovoltaická elektrárna s baterií je v roce 2024 stále aktuálnější a vyhledávanější technologií v oblasti obnovitelných zdrojů. Tato technologie umožňuje ukládat vyrobenou elektřinu do baterií, což má řadu výhod, zejména pro oblasti s nestabilním dodávkou elektrické energie.

Fotovoltaická elektrárna s baterií je také skvělou volbou pro ty, kteří hledají efektivní a ekologický způsob, jak pokrýt svou spotřebu energie. Umožňuje totiž využívat energii ze slunce i v době, kdy slunce nesvítí, což je výhodou oproti tradičním fotovoltaickým elektrárnám.

Navíc, dalším přínosem fotovoltaických elektráren s baterií je možnost jejich postupného vylepšování a rozšiřování. Tato technologie je stále v průběhu vývoje a očekává se, že v příštích letech dojde k dalšímu zvýšení její efektivity a snížení nákladů na instalaci a provoz.

Fotovaltaická elektrárna s baterií v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaké jsou výhody fotovoltaické elektrárny s baterií od naší firmy Mobis?

  Fotovoltaické elektrárny s baterií v nabídce firmy Mobis jsou synonymem pro maximální účinnost a flexibilitu. Díky našim řešením nezávisíte na dodavatelích elektřiny a můžete si tím pádem ušetřit výraznou částku v průběhu let. Naše elektrárny jsou navíc vybaveny moderními bateriemi, které umožňují ukládat energii pro pozdější použití. To je ideální pro období, kdy je snížená produkce elektrické energie, například v noci nebo během zimních měsíců.

 • Proč si vybrat fotovoltaickou elektrárnu s baterií právě od Mobis?

  Nabídka fotovoltaických elektráren s baterií od firmy Mobis je široká, a tak jsme schopni vybrat optimální řešení přímo pro vaše potřeby. Nabízíme komplexní servis, od úvodní konzultace, přes instalaci, až po po-prodejní servis. Naše produkty jsou vysoce kvalitní a řídí se nejnovějšími technologickými trendy. S námi získáte nejen osvědčenou technologii, ale také partnera, na kterého se můžete vždy spolehnout.

 • Jaká je životnost fotovoltaické elektrárny s baterií od Mobis?

  Fotovoltaické elektrárny s baterií od firmy Mobis jsou konstruovány tak, aby vydržely desítky let. Při správné údržbě mohou naše systémy poskytovat stabilní výkon po dobu až 25 a více let. Kromě toho naše firma nabízí prodloužené záruky a servis, takže jste vždy v bezpečí. S námi nehrozí žádné skryté poplatky ani nepříjemnosti.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovaltaická elektrárna s baterií v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Fotovoltaická elektrárna s baterií je vynikající způsob, jak vygenerovat vlastní čistou elektrickou energii a zároveň snížit závislost na dodávkách energie z veřejné sítě. Investice do této technologie však vyžaduje zvážit několik klíčových faktorů, včetně vašich energetických potřeb, konkrétní lokalitu a podmínky, a také vhodnou velikost systému pro váš dům či podnik.

První klíčový faktor zahrnuje pochopení vaší energetické spotřeby a to, kolik energie je schopna fotografická elektrárna v dané lokalitě vyprodukovat. Je důležité odhadnout, kolik energie během dne spotřebujete a jakým způsobem ji spotřebujete, aby bylo možné optimálně dimenzovat velikost fotovoltaické elektrárny s baterií. Je také důležité zvážit lokální podmínky, protože účinnost fotovoltaických panelů může být ovlivněna různými faktory, včetně slunečního záření, teploty, orientace a sklonu fotovoltaických panelů.

Posledním klíčovým faktorem je rozhodnutí o velikosti systému pro váš fotovoltaickou elektrárnu s baterií. Velikost systému ovlivňuje celkové náklady a výkony systému, a je důležité zvolit systém, který bude pokrývat vaše energetické potřeby, ale zároveň nebude příliš nákladný. Vybrat správnou velikost systému může být komplikované a vyžaduje důkladný průzkum a odborné poradenství.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaická elektrárna s baterií je stále přitažlivější řešení pro podniky i domácnosti, které využívají obnovitelné zdroje energie v roce 2024. Díky technologickému pokroku a snižování cen za úložiště energie se stává tato varianta stále více dostupnou a ekonomicky výhodnou.

Při rozhodování o instalaci fotovoltaické elektrárny s baterií je však potřeba vzít v úvahu několik faktorů, jako je velikost a orientace střechy, materiál střechy a také její statika. Ne každá střecha je vhodná pro instalaci, a tak se před samotnou realizací doporučuje technické zhodnocení objektu.

Fotovoltaickou elektrárnu s baterií lze provozovat efektivně v rámci široké škály podmínek, avšak pro maximalizaci výhod je třeba důkladně zhodnotit všechny možnosti a omezení. Proto je v případě, že uvažujete o instalaci takového zařízení, dobrým krokem využití odborného posouzení a konzultace.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Fotovoltaická elektrárna s baterií je investicí, která se v roce 2024 může stát skutečností díky štědrým dotačním programům. Programy jako RES+, OP TAK, ale hlavně Nová zelená úsporám podporují instalaci solárních panelů i v rodinných a bytových domech, což dále přispívá k rozšíření obnovitelných zdrojů energie.

Od 1. září 2024 došlo k významné změně programu Nová zelená úsporám. Ta se týká především podmínek pro získání dotace, které by měli potenciální investoři důkladně prostudovat.

Investice do fotovoltaické elektrárny s baterií se tak může díky dotacím rychleji vrátit. Dotace významně zkracují dobu návratnosti takové investice a činí z ní atraktivní cestu k ekologickému a finančnímu zisku.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalaci fotovoltaické elektrárny s baterií, je klíčové zjistit, zda distribuční společnost umožňuje zapojení vašeho systému do její sítě. Bez tohoto připojení by vaše elektrárna mohla fungovat pouze v tzv. ostrovním režimu, což by vylučovalo možnost prodat nepotřebné množství vyrobené energie zpět do sítě.

Kapacita pro připojení k distribuční síti se může lišit v závislosti na konkrétní lokalitě. K orientačnímu zjištění dostupnosti kapacity poskytuje Energetický regulační úřad (ERÚ) nástroj nazývaný mapa připojitelnosti. Na této mapě lze ověřit, zda v určené lokalitě ještě existuje volná kapacita pro připojení do sítě.

Nicméně 100% jistotu o možnosti připojení vaší fotovoltaické elektrárny s baterií do sítě získáte až po podání žádosti o připojení k provozovateli distribuční soustavy. Tuto žádost můžeme na základě zkušeností s podobnými případy zařídit pro naše zákazníky.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Nabídka fotovoltaických elektráren s baterií na trhu je dnes široká, proto je důležité se předem důkladně informovat. Důležitými faktory pro návratnost a výhodnost investice jsou ceny elektřiny, výše dotační podpory a celková spotřeba elektrické energie.

Rozvíjející se technologie a nové fotovoltaické elektrárny s baterií přináší lepší výkonnost a vyšší efektivitu, což může být rozhodující pro krátkodobou návratnost investice. Některé instalační firmy však mohou slibovat nereálně kratší návratnost, z tohoto důvodu je důležité vždy provést důkladnou ekonomickou analýzu.

I náš tým je schopen provést takovou analýzu a pomoci Vám vyhodnotit výhodnost investice do fotovoltaické elektrárny s baterií. I když to může být pouze odhad, je to stále důležitý krok při rozhodování o tom, zda se tato technologie vyplatí v roce 2024.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Fotovoltaická elektrárna s baterií může být velmi udržitelnou a efektivní volbou pro váš domov či podnik, ale je nezbytné se řídit klíčovými konzultačními faktory před investicí.

První z nich je hodnocení umístění. Pozemek, na němž je fotovoltaická elektrárna s baterií instalována, musí mít dostatečné množství slunečního světla a být co nejvíce chráněn před stíněním.

Dále je třeba zvážit technické aspekty a náklady. Technická proveditelnost, údržba a provazové náklady jsou další důležité faktory. Navštivte náš web pro více informací a objednejte si bezplatnou konzultaci k tomuto tématu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin