Fotovoltaická elektrárna na klíč

Fotovoltaická elektrárna na klíč je moderním řešením pro produkování vlastní čisté energie. V roce 2024 dosáhne tento koncept významného rozmachu, protože vysoká efektivita a ekologická stránka přitahují nejenom jednotlivce, ale také korporace.

Základem fotovoltaické elektrárny na klíč je komplexní nabídka služeb zahrnující projektování, dodání, montáž a uvedení do provozu. Veškeré práce jsou vykonávány jednou firmou, což významně redukuje administrativní náklady a zrychluje celý proces instalace.

Trh fotovoltaických elektráren na klíč v roce 2024 tak nabízí velký potenciál pro uživatele, kteří shledávají zelenou energii jako investici do budoucnosti. Jestli patříte mezi ně, rozhodně stojí za zvážení přechod na tuto formu produkce energie.

Fotovoltaická elektrárna na klíč v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Proč bych měl investovat do fotovoltaické elektrárny na klíč od firmy Mobis?

  Investice do fotovoltaické elektrárny na klíč od naší společnosti Mobis představuje jedinečnou příležitost pro udržitelný růst. Nabízíme špičkové služby, které zahrnují plánování, návrh, instalaci a údržbu, abychom zajistili, že vaše investice bude efektivně a efektivně generovat čistou energii. Díky našemu dlouholetému odbornému know-how a širokému portfoliu úspěšných projektů jsme schopni poskytnout řešení na míru, které vyhovuje vašim specifickým potřebám a cílům.

 • Jaké jsou hlavní výhody fotovoltaické elektrárny na klíč od Mobis?

  Investice do fotovoltaické elektrárny na klíč od Mobis vám umožní využívat řadu výhod. Především nabízíme kompletní řešení od A do Z, což vám šetří čas a peníze, protože se nemusíte starat o koordinaci různých dodavatelů. Za druhé, naše fotovoltaické elektrárny jsou vyznačeny špičkovou kvalitou a dlouhou životností, a tím maximalizují vaši návratnost investice. Třetí zásadní výhodou je naše pružnost a schopnost přizpůsobit se vašim potřebám. Ať už jde o design, plánování, instalaci nebo údržbu, vždy se snažíme vyjít vstříc vašim přáním a potřebám.

 • Jak může Mobis zajistit kvalitu svých fotovoltaických elektráren na klíč?

  Naše společnost Mobis je odhodlána poskytovat fotovoltaické elektrárny na klíč nejvyšší kvality. Máme zkušený tým odborníků, kteří se starají o celý proces, od plánování a návrhu až po instalaci a údržbu. Vždy využíváme nejnovější technologie a dodržujeme nejpřísnější normy, abychom zajistili,že naše instalace jsou bezpečné, efektivní a trvanlivé. Zároveň poskytujeme pravidelnou údržbu a podporu, abychom zajistili, že vaše elektrárna funguje na maximálně efektivní úrovni po celou její životnost.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Fotovoltaická elektrárna na klíč v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Fotovoltaická elektrárna na klíč je rychlý a efektivní způsob, jak začít využívat sluneční energii k získání elektrické energie. Fotovoltaika prezentuje ekologický způsob výroby energie, který je navíc podpořen státními dotacemi.

Jako investor musíte zvážit polohu pro fotovoltaická zařízení, klimatické podmínky v lokalitě a také finanční a právní aspekty. Fotovoltaická elektrárna na klíč je řešení poskytující kompletní realizaci včetně projektové dokumentace, stavebních a elektroinstalačních prací až po uvedení do provozu. Navíc správně zvolená instalace může výrazně snížit roční náklady na energie.

Fotovoltaická elektrárna na klíč však neznamená, že investorem nebudou požadovány žádné další úkony. Po její instalaci je nutné se postarat o její pravidelnou údržbu a kontrolu funkčnosti. Nakonec, ale neméně důležité, je zvážit optimální řešení pro ukládání a další využití přebytečné vyrobené energie.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Fotovoltaická elektrárna na klíč získává na popularitě s rostoucím zájmem o obnovitelné zdroje energie. Tento typ elektrárny umožňuje snadnou a rychlou instalaci solárních panelů, které vyrábějí elektrickou energii ze slunečního záření. Výhoda fotovoltaické elektrárny na klíč spočívá v jejím kompletním návrhu a instalaci včetně nutné dokumentace.

Při plánování instalace je však třeba vzít v úvahu několik faktorů. Ve hře je orientace a velikost střechy, typ materiálu střechy a její statika. Každý z těchto faktorů může ovlivnit účinnost a životnost fotovoltaické elektrárny na klíč.

Pro technické hodnocení vašeho domu pro účely instalace fotovoltaiky existují bezplatné služby. Tyto služby zahrnují hodnocení střechy pro instalaci solárních panelů a poskytování odborných rad při návrhu a umístění fotovoltaické elektrárny na klíč.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Často se setkáváme s otázkou: "Dosáhnete na dotační podporu na solární elektrárnu?" Ve světle nových změn v roce 2024 je odpověď jednoznačná - ano, je to možné, ale záleží na konkrétní situaci a splnění určitých podmínek. Díky dotacím na fotovoltaiku se doba návratnosti Vaší investice výrazně zkrátí a proto je důležité detailně prostudovat podmínky pro získání dotace.

Dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů je vícero. Mezi nimi se nachází také programy jako RES+, OP TAK, nebo třeba program Nová zelená úsporám určený pro rodinné a bytové domy. Je tedy důležité zvolit ten správný program a provést tak výhodnou investici do fotovoltaické elektrárny na klíč.

Důležité je upozornit, že program Nová zelená úsporám se od 1.9.2024 mění. To znamená, že podmínky pro získání dotační podpory na fotovoltaickou elektrárnu na klíč se mohou změnit, a proto je potřeba sledovat připravované změny. To je klíčový faktor úspěchu při žádosti o dotace na fotovoltaickou elektrárnu na klíč.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud uvažujete o instalaci fotovoltaické elektrárny na klíč, je podstatné vědět, zda je možné připojit ji k místní distribuční síti. Bez tohoto připojení funguje elektrárna pouze v takzvaném "ostrovním režimu", což znamená, že nemůže prodávat přebytečnou elektřinu zpět do sítě.

Důležitou roli zde hraje kapacita distribuční sítě, která se různí podle konkrétního místa. K určení, zda je v určité oblasti ještě dostupná kapacita, lze využít nástroj od Energetického regulačního úřadu - mapu připojitelnosti. Modře označené území na této mapě znamená, že je kapacita sítě vyčerpaná.

Přesto je toto jen orientační nástroj a plnou jistotu o možnosti připojení fotovoltaické elektrárny na klíč získáte až s podáním žádosti o připojení. V tomto procesu vám rádi pomůžeme.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Fotovoltaická elektrárna na klíč je podstatným investičním nápadem pro rok 2024. Při přemýšlení o její ekonomické výhodnosti je nezbytné brát v úvahu různé faktory, včetně celkové spotřeby elektrické energie, cenu elektřiny, dostupné dotační programy a velikost a typ navrženého systému.

Při posuzování návratnosti investice do fotovoltaické elektrárny na klíč je důležité být skeptický vůči slibům instalatérských firem týkajících se rychlé návratnosti. Je třeba mít na paměti, že všechny výsledky těchto analýz jsou obecně orientační.

Ekonomickou analýzu výhodnosti fotovoltaické elektrárny na klíč můžeme připravit bezpochyby zdarma pomocí nejaktuálnějších dat a předpokládaných cen. Vždy se ale jedná o odhad, který je přesto pro zhodnocení výhodnosti investice důležitý.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při plánování investice do fotovoltaické elektrárny na klíč má několik základních úvah, které by měly být posuzovány. Je důležité zvážit faktory, jako je orientace střechy, množství dostupného slunečního světla a typ střešní krytiny.

Dalším rozhodujícím faktorem je financování - kvalitní fotovoltaická elektrárna na klíč vyžaduje značnou investici. Je proto důležité provést důkladnou finanční analýzu.

Nakonec, právní a technické aspekty projektu by měly být také pečlivě zvažovány. Při výstavbě fotovoltaické elektrárny na klíč je důležité dodržovat všechny stavební a energetické normy a zákony.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin