EON Fotovoltaika

Společnost E.ON se zaměřuje na poskytování fotovoltaických řešení pro domácnosti, která umožňují zákazníkům výrazně snížit náklady na elektřinu díky vlastní výrobě ekologické energie. S cílem snadno uspokojit potřeby zákazníků, E.ON nabízí kompletní servis, který pokrývá celý proces od návrhu systému až po jeho spuštění.

Zajištění dotací a instalace systému je součástí nabízených služeb. Kromě toho E.ON nabízí možnost ukládání nepoužité energie do Virtuální baterie, čímž zákazníci získají maximální výhodu ze svých fotovoltaických systémů. Společnost také spolupracuje s ČSOB pro poskytnutí výhodného financování instalace fotovoltaických systémů.

Dalším atraktivním benefitem, který přináší eon fotovoltaika, je nabídka dalších výhod jako pojištění a slevy na elektřinu. Strategie společnosti je poskytovat širokou škálu kvalitních služeb v oblasti fotovoltaiky a tím přispět k zachování životního prostředí.

EON Fotovoltaika v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaký druh služeb nabízí E.ON v oblasti fotovoltaiky?

  Společnost E.ON nabízí komplexní řešení v oblasti fotovoltaických systémů pro domácnosti. Začíná to od navrhuje systému až po jeho instalaci a spuštění. Dokáží také získat pro zákazníky dotace na instalaci svých systémů. Vše je doplněno také o možnost ukládání nepoužité energie do tzv. Virtuální baterie. Kromě toho spolupracují s ČSOB pro poskytnutí výhodného financování a nabízejí další výhody jako pojištění a slevy na elektřinu.

 • Jakým způsobem může E.ON pomoci snížit náklady na elektřinu?

  E.ON nabízí fotovoltaické systémy, které umožňují zákazníkům výrazně snížit náklady na elektřinu. Díky vlastní výrobě elektřiny pomocí solárních panelů, může dojít k výrazné úspoře. Navíc, pokud vyrábíte více energie, než spotřebujete, můžete přebytečnou energii ukládat do Virtuální baterie a použít ji v době, kdy ji potřebujete. To může přinést další finanční úspory.

 • Jaké další výhody mohu získat při spolupráci s E.ON?

  Společnost E.ON spolupracuje s partnerskou bankou ČSOB, aby klientům poskytla výhodné financování pro pořízení fotovoltaických systémů. Máte tak možnost snadněji získat finanční prostředky na pořízení solárního systému. Kromě toho E.ON nabízí i pojištění systému a slevy na elektřinu. Tato kombinace výhod může zákazníkovi přinést významné úspory a zároveň přispět k ekologickému a udržitelnému stylu bydlení.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

EON Fotovoltaika v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

V současné době vzrůstá zájem o eon fotovoltaika řešení, která jsou ekologickou alternativou k tradičním zdrojům energie. Společnost E.ON nabízí kompletní servis, který zahrnují vše od navržení systému, zajištění dotací, instalace až po spuštění systému.

Díky takovým fotovoltaickým řešením mohou zákazníci signifikantně snížit náklady na elektřinu, jakou nepoužitou energii lze skladovat do tzv. Virtuální baterie. Také nabízí výhodné financování ve spolupráci s ČSOB a další výhody jako pojištění a slevy na elektřinu.

Nicméně, investice do takového systému vyžaduje důkladné zvážení několika faktorů. Je důležité si uvědomit, že i když eon fotovoltaika přináší mnoho výhod, tak také existují některé omezení týkající se její instalace a výhodnosti.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

E.ON fotovoltaika představuje inovativní řešení pro domácnosti, které jim umožňuje nižší náklady na energie pomocí vlastní produkce čisté, ekologické energie. Společnost E.ON poskytuje komplexní servis od návrhů fotovoltaických systémů, zajištění dotací, až po instalaci a spuštění systémů. Součástí služeb je také možnost ukládat nepoužitou solární energii do Virtuální baterie.

Společnost E.ON také nabízí významné výhody, jako je spolupráce s ČSOB pro výhodné financování a další bonusy, včetně pojištění a slev na elektřinu. Avšak, i přes výhody je teď na místě také upozornit na fakt, že ne každá střecha je vhodná pro instalaci fotovoltaických panelů. To je závislé na velikosti střechy, její orientaci a použitém materiálu.

Nejlepší způsob, jak zjistit, jestli je vaše střecha vhodná pro instalaci fotovoltaiky, je využití bezplatné služby E.ON fotovoltaika pro technické zhodnocení vašeho domu. Tímto způsobem můžete získat jasnost ohledně instalace fotovoltaiky a odložit jakékoliv obavy ohledně statiky vaší střechy.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

V rámci tohoto programu můžete i jako jednotlivec získat podporu na realizaci ekologických projektů, mezi které se řadí i eon fotovoltaika. Výška podpory se pohybuje až do hodnoty 320 tisíc korun a je možné ji využít jak na nákup, tak na instalaci solární elektrárny.

Pro získání dotace je potřeba dodržet určitá kritéria, mezi kterými jsou například technické požadavky na zařízení, certifikát od odborného dodavatele jako je eon fotovoltaika nebo splnění energetické náročnosti budovy. Po splnění všech podmínek je možné podat žádost o finanční podporu, kterou lze podávat elektronicky přes web daného programu.

Investice do eon fotovoltaiky se díky možnosti získat dotaci mohou stát velmi výhodnou volbou pro každého, kdo chce šetřit za energie a přispět k ochraně životního prostředí. Nejen, že se sníží náklady na energie, ale také se podpoří využívání obnovitelných zdrojů energie.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Eon fotovoltaika je skvělou volbou pro zájemce o obnovitelné zdroje energie. Investování do této technologie přináší řadu výhod včetně nezávislosti na dodavateli energie a ekologický přístup k výrobě elektrické energie. Klíčovou otázkou ale je, zda distributor připojí vaši fotovoltaickou elektrárnu do sítě.

Proces připojení vaší fotovoltaické elektrárny do sítě závisí na několika faktorech. Distributor musí vyhodnotit podmínky konkrétní lokality, technické parametry elektrárny a také dostupnou kapacitu sítě. V případě, že je kapacita již plně využitá, nebude možné elektrárnu připojit.

Otázku, zda distributor připojí vaši fotovoltaickou elektrárnu, je tedy potřeba konzultovat předem. Eon fotovoltaika poskytuje zákazníkům podrobné konzultace a dokáže vyřídit veškerou administrativu spojenou s připojením elektrárny. Tuto službu vnímáme jako nezbytnou součást naší nabídky, abychom zákazníkům poskytli co nejlepší servis a podporu.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Eon fotovoltaika představuje jednu z nejperspektivnějších oblastí obnovitelné energie pro budoucnost. Je to nejen ekologické, ale i finančně účinné řešení, které může přinést významné úspory a dokonce současně přidat hodnotu k vašemu majetku.

Jak Eon fotovoltaika vychází v ekonomické analýze, je závislé na řadě proměnných. Důležité jsou zejména dopady na finanční prostředky, jako jsou ceny fotovoltaických systémů, náklady na instalaci, údržbu a provoz, růst cen energie, vývoj sazeb za elektřinu, výše úroků z půjček a úspory na energii.

Nakonec, jakmile všechny tyto faktory zvážíte, můžete si udělat dobrou představu o tom, zda se investice do Eon fotovoltaiky vyplatí. Je důležité si uvědomit, že i když upfront náklady mohou být vysoké, dlouhodobé úspory a přínosy pro životní prostředí mohou být stále více ohromující. V závěru lze konstatovat, že investice do fotovoltaiky představuje dobrý finanční rozhodnutí pro budoucnost.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je nutné zvážit několik faktorů, mimo jiné i financování, střešní konstrukce, smlouvy o nákupu energie a povolení. Eon fotovoltaika je vhodným partnerem pro zajištění těchto aspektů.

Financování projektu je klíčové a mělo by být uzpůsobeno individuálním potřebám. Důležitou roli hrají také technické aspekty, jako je kvalita střešní konstrukce a její expozice slunci. Eon fotovoltaika poskytuje profesionální analýzu střech a návrh optimalizace výkonu.

Dále je nutné uzavřít smlouvu o nákupu energie a vyřešit všechny legislativní požadavky. Eon fotovoltaika nabízí komplexní služby v oblasti legislativy a zajišťuje hladký průběh celého procesu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin