Dotace solární panely

V roce 2024 bylo v oblasti obnovitelné energie významné zvýšení dotací na solární panely. Tato podpora je součástí dlouhodobé strategie EU na zlepšení společenství snižováním emisí a podporou energetických řešení s nízkým dopadem na životní prostředí.

Použití dotací na solární panely dramaticky zvýšilo adopci těchto technologií, pokud jde o domácnosti a podniky v celé EU. Přestože počáteční investice do solárních panelů může být vysoká, dotace pomohly tento náklad snížit a učinily solární energii přístupnější většímu počtu lidí.

Zároveň však existují některá omezení a kritéria pro získání dotace na solární panely. Uchazeči musí splnit řadu specifikací a pravidel, včetně, ale ne omezeno na, správnou instalaci a údržbu zařízení, aby byli způsobilí pro finanční podporu.

Dotace solární panely v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Existují státní dotace na solární panely od Mobis?

  Ano, stát skrze různé programy a fondy nabízí možnost finanční podpory při instalaci solárních panelů. I když tento proces může být náročný, společnost Mobis Vám nabízí kompletní servis od poradenství až po realizaci. Jsme tu, abychom Vám pomohli s čerpáním těchto dotací a maximálně tak ulehčili cestu k Vaší vlastní ekologické energetice.

 • Jaké jsou výhody dotací na solární panely při koupi přes Mobis?

  Kromě významného finančního přínosu, který snižuje počáteční investici, jsou hlavní výhodou dotací na solární panely od Mobis také naše zkušenosti a odborné znalosti. Poskytneme Vám ucelený servis a pomůžeme Vám při celém procesu žádosti o dotaci. Díky našemu týmu odborníků se nemusíte obávat složité administrativy a můžete se těšit na rychlou a hladkou instalaci své nové fotovoltaické soustavy.

 • Jaké jsou další výhody koupi solárních panelů od Mobis i bez dotací?

  I bez využití státních dotací nabízí společnost Mobis velmi atraktivní podmínky při koupi solárních panelů. Nabízíme prémiové produkty a služby na klíč, vysokou kvalitu našich produktů, odborné poradenství a dlouhodobou záruku. Navíc, investice do fotovoltaiky se Vám vrátí v podobě úspor za elektřinu během několika let. Tím vytváříte sobě i budoucím generacím zdravější a šetrnější životní prostředí.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Dotace solární panely v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

V roce 2024 se objevily některé významné změny v oblasti dotací solárních panelů, které ovlivnily rozhodování lidí o investici do této technologie. Díky zvyšující se poptávce po obnovitelných zdrojích energie a státu, který tuto transformaci podporuje, se vytvořily dotační programy, které významně snižují počáteční náklady instalace solárních panelů. Garmin a solární panely.

Především je důležité se zaměřit na vlastnosti vaší nemovitosti. Je nezbytné zvážit technické parametry domu jakými jsou orientace střechy, úhel sklonu, stínění okolními objekty a také potřebnou velikost instalace pro pokrytí vaší spotřeby. Dohodnuté dotace solární panely mohou tato kritéria ovlivnit.

Dalším důležitým faktorem je výběr správného dodavatele technologie a instalatéra, který má zkušenosti s aplikací o dotace. Hodnocení a reference těchto firem navíc může přinést i další užitečné informace. Na výběr dodavatele a instalatéra může mít také vliv výše poskytnutých dotací solární panely.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Solární panely jsou stále populárnějším řešením pro udržitelnou a cenově dostupnou energii, které je nyní v roce 2024 podporováno řadou dotací solární panely. Dotace jsou dostupné nejen od vlády a Evropské unie, ale také od některých lokálních úřadů a výrobců solárních panelů.

Vybrat správnou dotaci solární panely může být však náročné. Je důležité pečlivě prostudovat podmínky každé dotace, protože některé mohou vyžadovat konkrétní typy solárních panelů nebo určitou minimalizaci spotřeby energie. Kromě toho, některé dotace mohou vyžadovat spoluúčast, tedy část nákladů, kterou musí uhradit majitel.

K dispozici je mnoho zdrojů pro poradenství a pomoc při volbě nejvhodnější dotace solární panely, včetně online nástrojů a služeb expertů v oboru. Je nutné věnovat deštovou pozornost detailům každé možnosti, abyste maximalizovali svůj finanční výnos a minimalizovali náklady na instalaci a provoz solárních panelů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dotace solární panely jsou zajištěny prostřednictvím různých dotačních programů k dispozici pro podniky i jednotlivce.

Nezmírně důležitý je poslední zmiňovaný program Nová zelená úsporám, který se od 1.9.2024 mění a poskytuje cennou možnost ke zlepšení finanční návratnosti investice do solárních panelů.

Větší návratnosti dosáhneš díky podpoře dotací na fotovoltaiku, tak se připrav na detailní prostudování podmínek pro získání dotace.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Ve světle rostoucího zájmu o obnovitelnou energii se nyní objevuje otázka: "Připojí distributor do sítě vaší fotovoltaickou elektrárnu v roce 2024?" Odpověď na tuto otázku nespočívá pouze v legislativě, ale zejména v technické a kapacitní schopnosti distribuční sítě.

Fotovoltaické elektrárny potřebují připojení do distribuční sítě pro prodávání přebytků elektrické energie zpět do sítě. Bez připojení funguje elektrárna v tzv. ostrovním režimu, což je situace, kdy není možné prodávat přebytky zpět do sítě. Je tedy důležité zvážit kapacitní možnosti distribuční sítě v oblasti, kde plánujete instalovat vaše solární panely.

Před návrhem a instalací vaší fotovoltaické elektrárny je vhodné se obrátit na EGD, který poskytuje detailní mapu připojitelnosti dané oblasti. Modré značení na mapě značí, že kapacita sítě ve vaší oblasti je vyčerpána. Nejpřesnější informaci o možnosti připojení však získáte až po podání žádosti o připojení fotovoltaické elektrárny.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Dotace solární panely jsou klíčovým faktorem při rozhodování o investici do solárních panelů v roce 2024. Velikost a typ dotací mohou významně ovlivnit ekonomickou návratnost Vašeho projektu. Důležité je mít na paměti, že dotace často pokrývají pouze část nákladů na instalaci systému.

Návratnost investice je dalším zásadním faktorem při rozhodování o investici do solárních panelů. Přestože instalační firmy často slibují krátkou dobu návratnosti na investici, je třeba si uvědomit, že tyto odhady jsou často velmi orientační a můžou se lišit v závislosti na řadě faktorů, včetně ceny elektřiny a velkosti a typu systému.

Přesto, i přes tyto nejistoty, může být investice do solárních panelů výhodná. Ekonomicke analýzy výhodnosti fotovoltaických elektráren Vám mohou poskytnout cenný přehled o potenciálních návratech na investici a pomoci při rozhodování o tom, zda je investice do solárních panelů pro vás správná. Současně, i když jsou tato data jen odhady, i takový odhad je důležitý při zhodnocení výhodnosti investice.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je především nutné sférahnout a zvážit různé faktory, jako jsou poloha nemovitosti, dostatek slunečního svitu, typ střechy a regulace územního plánu.

Další zásadní faktor tvoří finanční náklady spojené s instalací a provozem systému; tyto náklady mohou být částečně pokryty pomocí dostupných dotací na solární panely. Na druhou stranu, fotovoltaický systém je chápán jako dlouhodobá investice, která může poskytnout stabilní příjmy z prodeje vyrobené elektřiny.

Je také důležité sledovat aktuální dotace na solární panely, které jsou často dostupné pro občany i firmy, a využít je k pokrytí nákladů na instalaci systému. Před přijetím jakéhokoliv rozhodnutí je vždy vhodné konzultovat plány s odborníky v oblasti fotovoltaiky.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin