Dotační programy na fotovoltaiku

Dotace fotovoltaika v roce 2024 představuje významnou možnost pro jednotlivce a podniky, jak získat finanční podporu pro instalaci a provoz solárních panelů. Tento typ dotace se stal stále populárnější, jak čím dál více lidí a organizací hledá způsoby, jak snížit svou uhlíkovou stopu a zároveň ušetřit na energetických nákladech.

Výhodou získání dotace fotovoltaika je, že kromě šetření peněz na energetických nákladech může také přinést významné daňové úlevy. Také stojí za zmínku, že povaha těchto dotací se může měnit v závislosti na politické klimatu a environmentálních prioritách, takže je důležité být vždy informovaný o nejnovějších změnách.

Dotace fotovoltaika jsou často dostupné prostřednictvím různých vládních programů, takže je důležité věnovat pozornost vládním oznámením a programech. Zapojení do dotace fotovoltaika v roce 2024 může vést k významnému snížení nákladů na instalaci a provoz solárních panelů, což může vést k významným úsporám na nákladech na energii v dlouhodobém horizontu.

Dotační programy na fotovoltaiku v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaké jsou výhody využití fotovoltaických systémů od firmy Mobis s využitím dotací?

  S fotovoltaickými systémy od firmy Mobis můžete dosáhnout podstatné úspory v energetických nákladech a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Naše špičkové systémy pro výrobu solární energie jsou navrženy tak, aby maximalizovaly výkon a účinnost. Navíc, využitím státních dotací na fotovoltaiku ji můžete získat za značně výhodnější cenu. Při využití dotací od státu se tak návratnost investice do fotovoltaických panelů od Mobis může zkrátit až na pár let.

 • Jak může naše firma Mobis pomoci s procesem získání dotací na fotovoltaiku?

  Naše firma Mobis má bohaté zkušenosti a odborné znalosti v oblasti fotovoltaických systémů a dotací. Pomůžeme vám zorientovat se ve všech požadavcích a podmínkách při žádání o dotace na fotovoltaiku od státu. Od prvního konzultace až po instalaci vašeho nového fotovoltaického systému vás provedeme celým procesem. Navíc, naše technická podpora je k dispozici pro případné otázky nebo problémy po instalaci systému.

 • Jaké jsou možnosti financování fotovoltaických systémů od firmy Mobis s využitím dotací?

  Máme několik možností financování pro naše fotovoltaické systémy. Můžete si systém koupit přímo, nebo využít jedné z našich výhodných finančních možností. Díky dostupným dotacím na fotovoltaiku od státu se může výše vaší investice výrazně snížit. Naše společnost vám ráda pomůže se všemi potřebnými kroky k získání těchto dotací a zajistí, abyste mohli těžit z výhod solární energie co nejrychleji.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Dotační programy na fotovoltaiku v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Dotace fotovoltaika je jedním z nejdůležitějších faktorů při rozhodování o investici do fotovoltaických panelů. Tyto dotace jsou poskytovány jak na úrovni státu, tak i z fondů Evropské unie a výrazně dokážou snížit celkové náklady na systém. Více informací o dostupných dotacích lze najít na webových stránkách Státního fondu životního prostředí či Ministerstva průmyslu a obchodu.

Při rozhodování o investici do solárních panelů je rovněž důležité zvážit také celkové geografické a klimatické podmínky dané lokality. Sluneční záření a jeho intenzita má zásadní vliv na efektivitu a výtěžnost systému, proto je důležité poradit se s profesionály a získat tak kvalifikovaný pohled na danou situaci.

Dalším významným faktorem je i výběr samotného zařízení. Kvalita a výkon fotovoltaických panelů může ovlivnit jak finální cenu, tak také možnou délku návratnosti investice. Je proto doporučeno pečlivě zvážit jak typ panelů, tak také jejich výrobce.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Dotace fotovoltaika v roce 2024 představují lákavou možnost jak snížit počáteční investice potřebné pro instalaci solárních panelů. Tyto dotace jsou dostupné jak pro domácnosti, tak pro firmy a poprvé mohou pokrýt až 80% nákladů na instalaci systému.

Nicméně, nejdůležitější faktory ovlivňující rozhodnutí instalovat fotovoltaický systém zahrnují velikost a orientaci střechy, jakož i typ střešní krytiny. Ne každá střecha je vhodná, takže je třeba provést pečlivé technické zhodnocení před uskutečněním instalace. Naše společnost nabízí bezplatné služby technického zhodnocení pro potenciální zákazníky.

S využitím dotace fotovoltaika v roce 2024 je montáž solárních panelů finančně dosažitelná pro mnohem širší spektrum lidí a skutečně představuje investici do budoucnosti. Pamatujte, že kvalifikovat se pro dotaci může někdy vyžadovat, aby vaše střecha splňovala určité technické požadavky, které může naše společnost zjistit během technického zhodnocení. Další informace o dotacích na fotovoltaiku můžete získat na našem webu nebo kontaktováním našeho týmu odborníků.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Investice do fotovoltaiky je díky dostupným dotacím stále atraktivnější. Konkrétně, program Nová zelená úsporám nabízí až 200 tisíc Kč na fotovoltaické panely a akumulační baterie, což umožňuje pokrytí až 80% nákladů. V praxi tedy s náklady kolem 250 tisíc Kč může být celková investice z vaší strany kolem 50 tisíc Kč.

Zároveň však potřebujete splnit určité podmínky pro získání dotace na fotovoltaiku. Cílem těchto podmínek je, že vybraná technologie musí splňovat určité minimální technické parametry a musí být nainstalována odborníky s certifikátem.

Dotace na fotovoltaiku v roce 2024 je tedy atraktivním a dostupným řešením pro ty, kteří hledají způsob, jak snížit své energetické náklady a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Vždy je ale důležité se důkladně seznámit s podmínkami jednotlivých programů a ideálně konzultovat svůj záměr s odborníkem.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V současné době je veškerá dotace fotovoltaika v roce 2024 využívána k podpoře instalace a používání solárních systémů u domácností i firem. Výhodou dotací je, že dokáží výrazně snížit počáteční náklady na instalaci a jsou tím pádem atraktivní pro mnoho investorů.

Je však důležité podotknout, že pro získání dotace fotovoltaika je nezbytné splňovat určité podmínky, mezi které například patří připojení solárního systému do distribuční sítě. O připojení rozhoduje provozovatel distribuční sítě a je třeba zajišťovat pravidelnou údržbu a inspekci zařízení.

Závěrem je potřeba zmínit, že investice do solárních systémů a využití dotace fotovoltaika přináší nejen finanční úsporu, ale také přispívá k ochraně životního prostředí. Před rozhodnutím o instalaci fotovoltaického systému je důležitá pečlivá příprava a zvážení všech možností, včetně dostupnosti a podmínek připojení k distribuční síti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Časť péče o naši planetu může spočívat v investici do obnovitelných zdrojů energie, jako je solární energie. V roce 2024 je tato možnost stále atraktivnější, a to především díky možnosti získání dotací na fotovoltaiku.

Naprosto zásadním faktorem, který rozhoduje, zda se investice do solární elektrárny vyplatí, je samozřejmě návratnost a výhodnost investice. Rovněž je třeba vzít v úvahu velikost a typ navrhovaného systému, celkovou spotřebu elektřiny domácnosti a možnost získání dotace na fotovoltaiku.

Ekonomickou analýzu výhodnosti investice vyhotovujeme zdarma, nicméně výstupy jsou často silně orientační. I přesto je každý odhad návratnosti klíčový při rozhodování o investici do fotovoltaiky. Mějte však na paměti, že konečnou výhodnost ovlivní také aktuální tržní hodnota elektřiny, která se může v průběhu let měnit.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investice do fotovoltaických elektráren jsou stále populárnější, ale než se do nich pustíte, je nutné zvážit několik faktorů. Rozhodujícími faktory pro zdárnou investici jsou především poloha nemovitosti, dostupnost slunečního světla a střešní konstrukce nemovitosti.

Dále je také třeba zvážit finanční aspekty investice. Přestože počáteční náklady na instalaci fotovoltaické elektrárny mohou být vysoké, dotace na fotovoltaiku mohou tyto náklady výrazně snížit. Je však třeba dbát na to, že podmínky pro získání dotací na fotovoltaiku se mohou měnit a je tedy vhodné se o aktuální situaci pravidelně informovat.

Není radno zapomínat ani na technickou stránku celého projektu. Je třeba zohlednit jak velikost a kapacitu fotovoltaického systému, tak i jeho technickou životnost a údržbu. Proto doporučujeme poradit se s odborníky nebo využít profesionálního poradenství předtím, než se rozhodnete pro investici do fotovoltaiky.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin