Cent baterií pro fotovoltaiku

Cena baterií pro fotovoltaiku v roce 2024 je významným tématem pro renomované dodavatele a spotřebitele. Trh s bateriemi pro fotovoltaické systémy se neustále vyvíjí, což může mít významný dopad na cenu těchto komponent.

Análýzy trhu ukazují, že cena baterií pro fotovoltaiku může kolísat na základě několika faktorů, včetně ceny surovin, inovací a konkurence na trhu. Tyto faktory by měly být pečlivě zvažovány při plánování nákupu baterií pro fotovoltaické systémy.

Závěrem, cena baterií pro fotovoltaiku v roce 2024 je závislá na mnoha proměnných. Důrazně doporučujeme důkladnou analýzu a sledování tržních trendů před vaší investicí do baterií pro fotovoltaické systémy.

Cent baterií pro fotovoltaiku v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaká je průměrná cena baterií pro fotovoltaiku od firmy Mobis?

  Ceny baterií pro fotovoltaické systémy od naší firmy Mobis se můžou lišit v závislosti na kapacitě a modelu. Naše nabídka obsahuje baterie v cenovém rozmezí od 20 000 Kč do 100 000 Kč. Vzhledem k tomu, že kvalita a spolehlivost je naší prioritou, jsou naše baterie vyrobené pomocí nejmodernějších technologií, což zajišťuje jejich dlouhou životnost a vysokou energetickou účinnost.

 • Jsou ceny baterií pro fotovoltaiku od Mobis konkurenceschopné?

  Ano, ceny našich baterií pro fotovoltaiku jsou vysoce konkurenceschopné. Mobis je známý tím, že nabízí vysoce kvalitní produkty za rozumné ceny, což nás řadí mezi přední dodavatele na trhu. Kromě konkurenceschopných cen také nabízíme komplexní servis, poradenství a dlouhodobou záruku, které jsou již zahrnuty v ceně našich baterií.

 • Jaký je poměr ceny a kvality baterií pro fotovoltaiku od firmy Mobis?

  Firma Mobis klade velký důraz na vyvážený poměr ceny a kvality. Naše baterie pro fotovoltaické systémy nejsou pouze cenově dostupné, ale také nabízí vynikající výkon a dlouhou životnost. Díky rozsáhlé nabídce baterií různých kapacit a typů umíme vyhovět potřebám široké škály zákazníků, od domácností po komerční provozy.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Cent baterií pro fotovoltaiku v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Cena baterií pro fotovoltaiku je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují celkovou nákladovost instalace solární elektrárny. Ceny baterií pro fotovoltaiku jsou celosvětově na klesající tendenci, což souvisí s masovou produkcí a poklesem cen surovin. Nicméně, v roce 2024 se očekává mírný růst ceny baterií pro fotovoltaiku, z důvodu zvyšující se poptávky na globálním trhu.

Kromě ceny baterií pro fotovoltaiku je rozhodující také kvalita a životnost baterií. Jak dobře baterie drží nabití, jak dlouho je možné je provozovat dříve, než je potřeba je vyměnit, nebo jak jsou odolné vůči vnějším vlivům, jsou otázky, na které je třeba znát odpověd předtím, než se rozhodnete pro investici do fotovoltaiky.

Kvalita a cena baterií pro fotovoltaiku jsou dva důležité faktory, které mohou významně ovlivnit celkovou investici do fotovoltaické elektrárny. Proto doporučujeme před rozhodnutím o instalaci fotovoltaického systému pečlivě zvážit, jaké baterie jsou pro váš projekt nejvhodnější.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Zájem o fotovoltaické systémy včetně cen baterií pro fotovoltaiku se v roce 2024 dále zvyšuje, odrazem rostoucí potřeby čisté a obnovitelné energie. Dynamický vývoj technologií v tomto oboru navíc napomáhá snižování nákladů na komponenty pro fotovoltaické instalace, tedy i cen baterií.

Při poptávce cena baterií pro fotovoltaiku hraje klíčovou roli, jelikož tvoří významnou část celkové investice do systému. Dále je důležité brát v úvahu jejich kapacitu, délku životnosti a efektivitu, neboť tyto parametry také ovlivňují konečnou hodnotu návratnosti investice.

Ačkoli je cena baterií pro fotovoltaiku v roce 2024 dostupnější než v minulosti, doporučuje se pečlivě zvážit potřebnou kapacitu systému a spotřebu energie domácnosti, aby celková investice byla ekonomicky efektivní. Je nutné také započítat náklady na údržbu a možnou výměnu baterií v průběhu životnosti systému.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Nová zelená úsporám je dotační program určený pro fyzické osoby a obce. Cílem je posílit využití obnovitelných zdrojů energie a energetickou náročnost budov. Podpora solárních elektráren je zajišťována formou příspěvku na instalaci a zapojení solárního systému, včetně nákladů na pořízení solárních panelů a invertoru.

Jednou z hlavních změn v tomto dotačním programu, která nastoupí od 1.9.2024, je podpora pro nákup a instalaci akumulačních jednotek - baterií pro fotovoltaiku. Tato změna může mít vliv na celkovou cenu baterií pro fotovoltaiku, která se tak může stát dostupnější. Zásadní je však provést podrobný výpočet, který zahrnuje také očekávanou dobu návratnosti investice. Tento proces je složitý a vyžaduje poradenství odborníků.

Na závěr je třeba zdůraznit, že dotační podpora na solární elektrárnu je určena pro konkrétní typy budov a ještě před zahájením investice je potřeba ověřit, zda vaše nemovitost spadá do kategorie podporovaných budov. Tím získáte ucelený přehled o výši vaší potenciální dotace a také o finální cena baterií pro fotovoltaiku, která bude po získání dotace pro vás relevantní.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V současné době se často setkáváme s otázkou: "Připojí distributor do sítě vaší fotovoltaickou elektrárnu?". Je to otázka, kterou si klade čím dál více lidí, které láká myšlenka vlastnit fotovoltaickou elektrárnu.

První a nejdůležitější fakt, na který byste měli myslet, je možnost připojení vaší fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě. Bez tohoto připojení by bylo možné provozovat elektrárnu pouze v tzv. ostrovním režimu, což znamená, že by nebylo možné prodávat přebytky zpět do sítě a vaše elektrárna by byla de facto "odříznuta" od veřejné sítě.

Chcete-li zjistit, zda existuje možnost takového připojení ve vaší oblasti, můžete využít užitečného nástroje od Energetického regulačního úřadu - mapy připojitelnosti. Na této mapě můžete jednoduše zkontrolovat, jestli již není kapacita distribuční sítě ve vaší lokalitě vyčerpaná. Ale pozor, přestože je tento nástroj přesný, možnost připojení zjistíte se 100 % jistotou až po podání příslušné žádosti o připojení.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investiční náklady na fotovoltaické elektrárny můžete optimalizovat prostřednictvím vhodného výběru komponent a dodavatelů. Cena baterií pro fotovoltaiku je zásadní složkou vámi požadované initializace investic, která se významně promítá do nákladů na vstupní investici. Cena baterií pro fotovoltaiku má velký dopad na celkové náklady a může významně ovlivnit vaši rozhodování o investici.

Hlavními faktory, které mohou ovlivnit cenu baterií pro fotovoltaiku, jsou technologie, kapacita, efektivita, a záruka baterie. Po rozsáhlém výzkumu a analýze trhu fotovoltaických baterií vychází jako nejvýhodnější volba lithium-iontové baterie. Tento typ baterie představuje nejlepší poměr mezi cenou, kapacitou a efektivitou, který vyhovuje většině solárních instalací.

Pro přesné stanovení ceny a výhodnosti investice do fotovoltaické elektrárny je vždy vhodné obrátit se na odbornou instalační firmu, která dokáže přesně posoudit vaši situaci a nabídnout nejlepší řešení. Nezapomínejte, že zásadní složkou bude cena baterií pro fotovoltaiku, která významně ovlivní celkovou návratnost vaší investice.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je důležité promyslet několik klíčových aspektů. Kromě výpočtu návratnosti investice, dostupnosti slunečního světla a volby vhodného typu panelů by měla být velká pozornost věnována také výběru a cena baterií pro fotovoltaiku.

Dalším důležitým faktorem je kapacita baterií pro fotovoltaiku. Ta ovlivňuje množství energie, které může být uchováno pro pozdější použití, což je klíčové, pokud plánujete používat solární energii jako hlavní zdroj elektřiny.

V neposlední řadě by měla být zohledněna také životnost baterií pro fotovoltaiku. Je důležité uvědomit si, že cena baterií pro fotovoltaiku se může na celkových nákladech na solární systém podstatně podílet, pokud bude třeba baterii během života systému vyměnit.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin