Bojler na fotovoltaiku

V roce 2024 se bojler na fotovoltaiku stal klíčovým prvkem pro domácnosti hledající energeticky efektivní řešení ohřevu vody. Tato technologie využívá sluneční energii pro ohřev vody, čímž nabízí ekonomické a ekologické výhody.

Se stále se zvyšujícími cenami energií se bojler na fotovoltaiku jeví jako ideální investice pro dlouhodobé úspory. Kromě finančního přínosu přináší tento systém i významný přínos pro životní prostředí tím, že snižuje emise skleníkových plynů.

Nárůst zájmu o bojler na fotovoltaiku v roce 2024 je také ovlivněn stále dostupnějšími a efektivnějšími technologiemi na trhu. Vzhledem ke stále narůstajícímu počtu dodavatelů a výrobců bojlerů na fotovoltaiku lze předpokládat, že trend růstu významu této technologie bude pokračovat i v následujících letech.

Bojler na fotovoltaiku v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaký je přínos bojleru na fotovoltaiku pro můj dům?

  Bojler na fotovoltaiku od naší společnosti Mobis poskytuje několik výhod vašemu domovu. Nejen, že využívá obnovitelnou energii ze slunce pro vytápění vody, ale také vede k významné úspoře nákladů. Díky tomu můžete očekávat snížení měsíčních účtů za elektřinu až o 70%. Navíc, investice do fotovoltaiky zvyšuje hodnotu nemovitosti, což může být plus při budoucím prodeji.

 • Je možné snadno instalovat bojler na fotovoltaiku?

  Ano, instalace je rozhodně možná a náš tým specialistů v Mobis je připraven vám pomoci! Máme mnoho let zkušeností s instalací systémů fotovoltaiky a nabízíme komplexní servis - od návrhu, přes montáž, až po údržbu po dobu jeho životnosti. Celý proces je snadný a bez starostí.

 • Jaký je výkon bojleru na fotovoltaiku od Mobis?

  Bojler na fotovoltaiku od Mobis je vysoce efektivní zařízení, které poskytuje dostatečné množství teplé vody pro váš domov. Náš výrobek disponuje vysokými technickými parametry a je navržen tak, aby maximalizoval výhody fotovoltaické energie. Konkrétní výkon bojleru však záleží na individuálních podmínkách a preferencích zákazníka. Náš tým specialistů vám rád poskytne konkrétní informace.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Bojler na fotovoltaiku v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Prvním rozhodujícím faktorem je poloha vaší nemovitosti. Sluneční panel má optimální výkon, pokud na něj dopadají sluneční paprsky pod pravým úhlem. Pokud máte domov v severní části země, je třeba také vzít v úvahu, že zimní období bývá méně slunečné.

Druhým hlavním faktorem je velikost vaší střechy. Sluneční panely potřebují dostatek prostoru na střeše vašeho domu. Pokud je střecha příliš malá, nemusí být instalace solárních panelů možná. Kromě toho je důležité mít na paměti, že solární panely je třeba pravidelně čistit, pokud jsou zastíněny stromy nebo jinými objekty.

Třetím rozhodujícím faktorem je bojler na fotovoltaiku. Pokud jste v domácnosti, kde se hodně spotřebovává teplá voda, může být bojler na fotovoltaiku velmi efektivním způsobem, jak snížit vaše energetické náklady. Bojler na fotovoltaiku dokáže přeměnit přebytečnou energii, kterou vaše solární panely vygenerují během dne, na teplou vodu, kterou můžete využít pro své domácnostní potřeby.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Bojler na fotovoltaiku se stává stále populárnějším řešením pro domácnosti v roce 2024. S nárůstem ceny elektřiny a větším důrazem na ekologické řešení je jeho využití stále přitažlivější.

Při instalaci bojleru na fotovoltaiku je však potřeba zvážit několik faktorů. Ne každá střecha je ideální pro instalaci fotovoltaického systému. Důležité je zohlednit velikost střechy, její orientaci, materiál, ze kterého je vyrobena, a také statiku budovy.

Na začátku je nejlepší využít bezplatné technické zhodnocení vašeho domu pro účely instalace. Tuto službu často provádí technik dané instalační firmy. Tento krok je klíčový při rozhodování o tom, zda je bojler na fotovoltaiku pro vaši domácnost to pravé řešení.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Dotace na fotovoltaiku jsou významnou podporou pro ty, kdo se zabývají instalací solárních panelů a výrobou elektrické energie. Doba návratnosti investice se díky dotacím může výrazně zkrátit, a proto je důležité detailně prostudovat podmínky pro jejich získání.

Existuje vícero dotačních programů na podporu obnovitelných zdrojů. Mezi ně patří RES+, OP TAK, nicméně pro rodinné a bytové domy je nejvýznamnějším programem Nová zelená úsporám. Je důležité poznamenat, že tento program se od 1.9.2024 mění. Mohlo by to mít dopad na podmínky pro získávání podpory, například na počet hodin slunečního svitu nebo výkon bojleru na fotovoltaiku.

Proto je důležité sledovat změny v dotačních podmínkách a včas se na ně připravit, aby vás nezaskočily. Nezapomeňte, že bojler na fotovoltaiku může ušetřit nejen na nákladech na energii, ale i na životním prostředí.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Pokud plánujete instalovat bojler na fotovoltaiku, jedním z nejdůležitějších aspektů, které je třeba zvážit, je možnost připojení vašeho systému k distribuční síti. Je důležité podotknout, že bez připojení by byl váš bojler na fotovoltaiku schopen pracovat pouze v ostrovním režimu.

Kapacita distribuční sítě se liší v závislosti na místě a může být omezena. Tool pro kontrolu kapacity sítě poskytuje například Energetický regulační úřad (ERÚ) s názvem "mapa připojitelnosti".

Konečné potvrzení možnosti připojení vašeho bojleru na fotovoltaiku k síti získáte až po podání žádosti o připojení. Tuto službu obvykle poskytuje dodavatel systému.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do solární elektrárny může být ekonomicky výhodná, zvláště pokud zohledníme rostoucí ceny elektřiny a dostupné dotační programy. Je však nezbytné brát v úvahu celkovou spotřebu elektrické energie a provést důkladnou analýzu nákladů a přínosů.

Dodavatelé mohou často nabízet velmi optimistické odhady návratnosti investice do bojleru na fotovoltaiku, ale je důležité mít na paměti, že tyto odhady jsou často pouze orientační. Ekonomická analýza investice do bojleru na fotovoltaiku by měla být vypracována na základě nejpřesnějších dostupných dat a cenových předpovědí.

I přesto, že cenové předpovědi a analýzy jsou pouze odhady, jsou stále velmi důležité pro zhodnocení výhodnosti investice do solární elektrárny. Je důležité být dobře informován a dělat rozhodnutí na základě co nejlepších dostupných informací.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Při plánování investice do fotovoltaické elektrárny je třeba zvážit mnoho faktorů. Předně je potřeba zjistit, zda je vaše nemovitost vhodná pro instalaci solárních panelů - poloha, výhled na oblohu, typ střechy a rozměry střechy hrají klíčovou roli.

Také byste měli zvážit, zda máte nárok na dotace nebo jiné finanční podpory pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Důležitý je také bojler na fotovoltaiku, který lze využít pro ohřev vody s využitím fotovoltaické energie.

Posledním, ale neméně důležitým aspektem, je technická realizace projektu - na kterou firmu se obrátit pro instalaci a údržbu, jaké typy panelů a bojlerů na fotovoltaiku jsou nejlepší pro vaše potřeby a jaké jsou očekávané provozní náklady. Jednou z možností, jak získat odpovědi na tyto otázky, je obrátit se na profesionální poradenskou firmu nebo specialistu na fotovoltaiku.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin