Batere pro fotovoltaiku 5kw

Baterie pro fotovoltaiku 5kw představují stále důležitější součást domácností v roce 2024. Tento typ baterie se stává ideální pro majitele domů, kteří chtějí maximalizovat využití svých solárních systémů a snížit závislost na dodavatelích elektřiny.

Baterie pro fotovoltaiku 5kw tak umožňují ukládat energii vyrobenou během dne a používat ji v době, kdy je výroba solární energie nižší. Díky tomu mohou domácnosti být energeticky soběstačné i během špatného počasí nebo v noci.

Zvolit správnou baterii pro fotovoltaiku 5kw je klíčové pro efektivní fungování solárního systému. Na trhu je nyní široká škála různých modelů a značek a je tedy důležité si důkladně vybírat na základě vašich konkrétních potřeb a nároků na výkon, kapacitu a životnost baterie.

Batere pro fotovoltaiku 5kw v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaký výkon poskytuje baterie pro fotovoltaiku 5kw od Mobis?

  Naše baterie pro fotovoltaiku 5kw od Mobis poskytuje stabilní a spolehlivý výkon, který je ideální pro domácnosti nebo malé komerční objekty. Tento systém umožňuje účinný chod během celého dne, dokáže zajistit dostatek energie pro běžný provoz aparatury či spotřebičů, a to i v době, kdy je malý nebo žádný sluneční svit.

 • Jaké jsou výhody baterie pro fotovoltaiku 5kw od Mobis?

  Investice do našeho systému baterie pro fotovoltaiku 5kw přináší dlouhodobé úspory na nákladech za elektrickou energii, jelikož vám umožní vytvářet vlastní energii. Tento systém je také velmi šetrný k životnímu prostředí, protože využívá obnovitelný zdroj energie, což snižuje emise CO2. Navíc, naše baterie mají dlouhou životnost a jsou vyrobeny s důrazem na kvalitu a odolnost.

 • Proč bych měl zvolit baterii pro fotovoltaiku 5kw od Mobis?

  Volba naší baterie pro fotovoltaiku 5kw znamená investici do kvalitní technologie s dlouhou životností a vysokou účinností. Navíc, poskytujeme profesionální servis, instalace a konzultace, abychom zajistili, že náš systém bude splňovat vaše specifické potřeby a očekávání. Mobis je známý svým vynikajícím zákaznickým servisem a podporou, takže se můžete spolehnout na naše odborníky, kteří vám pomohou se vším, co potřebujete.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Batere pro fotovoltaiku 5kw v roce 2024: Co je potřeba zvážit?Baterie pro fotovoltaiku 5KW : Při rozhodování o kapacitě fotovoltaického systému je klíčové zjistit, kolik energie vaše domácnost spotřebuje. Baterie pro fotovoltaiku 5KW jsou ideální pro průměrné domácnosti, které spotřebovávají kolem 4.000 až 5.000 kWh ročně. Je důležité si uvědomit, že přebytek vyrobené energie lze využít k nabíjení el. auta, tepelného čerpadla či jiných spotřebičů.

Prostor: Je třeba provést technickou analýzu prostoru, kde budou fotovoltaické panely instalovány. Sklon střechy, orientace k světovým stranám a hodnocení stínových efektů může provést odborník na instalaci fotovoltaických systémů.

Ekonomika: Cena fotovoltaických elektráren a akumulačních jednotek klesá, avšak je stále potřeba zohlednit návratnost investic, údržbu a provoz. Navíc, možnost získání dotací a daňových úlev, jako je zelená úsporám nebo Operativní program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, může výrazně ovlivnit celkové náklady spojené s instalací baterie pro fotovoltaiku 5KW.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Baterie pro fotovoltaiku 5kw se stává stále populárnější volbou pro domácnosti a malé firmy, které chtějí maximalizovat využití energie získané z jejich solárních panely a snížit tak své energetické náklady. Tyto baterie jsou navrženy tak, aby ukládaly energii vyrobenou během dne z fotovoltaických panelů a uvolňovaly ji v době, kdy je produkce energie nižší, tedy často v noci.

Výběr vhodné baterie pro fotovoltaiku 5kw závisí na několika faktorech, včetně kapacity potřebné pro váš systém, rozpočtu, který máte k dispozici, a očekávané délky životnosti baterie. Důležitou roli hraje také dostupnost prostoru pro instalaci baterie a její servis.

V roce 2024 se očekává další růst popularity baterií pro fotovoltaiku 5kw kvůli pokračujícímu poklesu cen těchto technologií a rostoucímu zájmu o obnovitelné zdroje energie. Vzhledem k stále větší potřebě skladování energie lze očekávat, že tyto produkty budou hrát klíčovou roli v energetické nezávislosti domácností a menších firem.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Baterie pro fotovoltaiku 5kw patří mezi oblíbené volby pro zajištění dostatečné energie pro domácnost. Tato baterie je způsobem, jak efektivně využít přebytečnou energii vyrobenou fotovoltaickými panely. Tato baterie vás sice může stát několik tisíc korun, ale její cena se při správném využití brzy vrátí. Dotace na fotovoltaiku vám mohou výrazně pomoci při jejím pořízení. Azda nejznámějším programem je Nová zelená úsporám, který poskytuje finanční podporu na pořízení takovéto baterie a fotovoltaických panelů. Tento program se ale od 1.9.2024 mění a je třeba se včas informovat o nových podmínkách. Tato cesta může představovat významné uspoření nákladů a způsob, jak investovat do moderních technologií. Baterie pro fotovoltaiku 5kw sice vyžaduje počáteční investici, ale díky dostupným dotacím je tato investice rychle vracena a přináší dlouhodobé úspory. Je však důležitý včasný průzkum dostupných dotačních programů a jejich podmínek.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojení vaší fotovoltaické elektrárny do distribuční sítě je klíčový krok pro její efektivní provoz. Provozovatel distribuční soustavy musí posoudit kapacitu sítě a schválit, zda lze vaše elektrárna bezpečně připojit a zda budete moci přebytek vyrobené energie prodávat zpět do sítě.

V České republice nabízí Energetický regulační úřad (ERÚ) nástroj zvaný mapa připojitelnosti. Tento nástroj vám umožňuje zjistit, jestli je kapacita distribuční sítě ve vaší lokalitě již plná, což by mohlo omezit možnost připojení vaší baterie pro fotovoltaiku 5kw do sítě.

Nicméně, pro určení s jistotou je třeba podat žádost o připojení elektrárny, kterou většinou vyřizuje dodavatel fotovoltaického systému. Tento proces zahrnuje řadu kroků, včetně technické inspekce a schválení od provozovatele distribuční soustavy. Výsledkem by mělo být úspěšné připojení vaší baterie pro fotovoltaiku 5kw do elektrické sítě a následná možnost prodeje přebytku energie.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investice do baterie pro fotovoltaiku 5kw v roce 2024 se může jevit jako výhodná opce, zvláště pokud zohledníme různé faktory, jako je rostoucí cena elektřiny a dotační podpory. Díky své schopnosti skladování energie poskytuje baterie pro fotovoltaiku 5kw možnost optimalizace spotřeby, což přispívá k rychlejší návratnosti investice.

Identifikace efektivnosti investice do baterie pro fotovoltaiku 5kw však vyžaduje pečlivou analýzu. Faktory, jako jsou roční spotřeba energie a ceny elektrické energie, jsou klíčové pro kalkulaci potenciálních úspor a stanovení období návratnosti.

Nastavení efektivního systému baterie pro fotovoltaiku 5kw pro co nejlepší využití generované energie může vyžadovat odborné poradenství. Přestože analýzy návratnosti investice poskytují pouze orientační rámec, daří se jim efektivně pomoci při posouzení ekonomické výhodnosti takové investice.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je důležité zvážit mnoho faktorů. Mezi nejdůležitější patří výběr baterie pro fotovoltaiku 5kw, která zajišťuje dostatečný zásobník energie pro optimální využití solárního systému.

Rozhodně je také stěžejní uvědomit si, že ne každá nemovitost je vhodná pro instalaci fotovoltaiky, a je třeba zvážit umístění, stav střechy, dostupnost slunce a další parametry. Jako další krok by měla přijít důkladná finanční analýza pro posouzení ekonomické rentability investice.

Neměli bychom zapomenout ani na technologickou stránku celého projektu. Správná fáze výběru, konkrétně baterie pro fotovoltaiku 5kw, je klíčová pro úspěšné fungování celého systému. Je důležité si uvědomit, že rozhodování o umístění a výběru technologie pro fotovoltaickou elektrárnu nemůže být založeno pouze na nejnižší pořizovací ceně.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin