Batere pro fotovoltaiku 10kwh

Na trhu v České republice se objevuje stále více baterií pro fotovoltaiku 10kwh, které slouží jako efektivní řešení pro ukládání energie produkovanej solárními panely. Tato technologie výrazně zvyšuje nezávislost majitelů solárních panelů na síťové elektřině.

Díky bateriím pro fotovoltaiku 10kwh je možné energii vyrobenou přes den skladovat a využívat ji v době, kdy solární panely neprodukují, například v noci nebo v období slabého světla. To je důležitý krok k maximalizaci využití energie z obnovitelných zdrojů a zároveň k redukci nákladů na elektřinu.

Investice do baterie pro fotovoltaiku 10kwh se tak pro majitele solárních systémů v České republice stávají stále přitažlivějšími a poptávka po tomto typu baterií pravděpodobně v příštích letech poroste.

Batere pro fotovoltaiku 10kwh v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaká je přednost fotovoltaické baterie o kapacitě 10kWh nabízené firmou Mobis?

  Naše fotovoltaická baterie o kapacitě 10kWh je ideální pro váš domov nebo malou firmu. Díky této kapacitě můžete generovat dostatek energie k pokrytí denní spotřeby a přebytek energie uložit pro pozdější využití. Tato baterie je navržena tak, aby vydržela dlouhodobou a intenzivní provoz, což redukuje vaše energijní náklady a zároveň přispívá k ochraně životního prostředí. Výhodou je vysoko kvalitativní výroba přímo z České republiky a profesionální servis při potížích.

 • Proč bych měl koupit fotovoltaickou baterii od Mobis pro svůj dům v České republice?

  Firma Mobis je předním dodavatelem fotovoltaických řešení v České republice. Naše baterie pro fotovoltaiku 10kWh jsou vyrobeny s nejmodernější technologií a s důrazem na kvalitu a dlouhou životnost. Navíc nabízíme komplexní servis a podporu. Koupě u nás znamená, že investujete do kvalitního produktu a zároveň podporujete lokální ekonomiku a životní prostředí.

 • Jaká je účinnost fotovoltaické baterie 10kWh od firmy Mobis?

  Naše fotovoltaické baterie 10kWh jsou extrémně účinné s vysokou účinností přeměny energie, čímž maximalizují využití solární energie. Navíc jsou navrženy tak aby minimalizovaly energetické ztráty, což znamená, že můžete využít maximum energie, kterou vaše solární panely produkuje. Díky tomu se investice do našich produktů vrátí rychleji než u konkurence.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Batere pro fotovoltaiku 10kwh v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Baterie pro fotovoltaiku 10kwh se stává stále populárnější volbou v rámci domácností v České republice. Důvody pro investici do takového typu baterie jsou různé, ať už jde o finanční úsporu, ekologický přístup k životnímu prostředí nebo snahu být méně závislý na dodavateli elektřiny.

Při nákupu 10kwh baterie pro fotovoltaiku je důležité zvážit kapacitu, účinnost, životnost, a samozřejmě cenu. Přestože jsou tyto baterie dražší, dlouhodobě přinášejí jednoznačnou úsporu na nákladech za elektřinu.

Při výběru baterie pro fotovoltaiku 10kwh je také potřeba zvážit typ baterie - lithium-iontové baterie jsou obecně vysoce hodnoceny pro svou dlouhou životnost a vysokou účinnost, zatímco olověné baterie jsou vhodné pro použití v místech s vysokými teplotami. Ať už si vyberete jakoukoliv baterii, vždy se ujistěte, že si vyberete tu nejlépe hodící se pro vaše konkrétní potřeby a očekávání.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Baterie pro fotovoltaiku 10kwh se stávají stále populárnější volbou pro majitele domovů v České republice v roce 2024 a jejich výhody jsou nepopiratelné. Pořízení takové baterie může vést k výraznému snížení nákladů na energii a často také k vylepšení energetické nezávislosti.

Při výběru a instalaci baterie pro fotovoltaiku 10kwh je však důležité zvážit různé faktory. Není totiž každá střecha ideální pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Příliš malá střecha může znamenat nedostatek místa pro solární panely, špatně orientovaná střecha může snížit potenciální výrobu energie a nevyhovující materiál střechy může způsobit problémy s instalací a údržbou. Statika střechy je dalším důležitým faktorem, který je třeba zohlednit při plánování instalace.

Nejjednodušší možností, jak zjistit, zda je vaše střecha vhodná pro instalaci baterie pro fotovoltaiku 10kwh, je využití bezplatných služeb technického zhodnocení vašeho domu. Takové posouzení provádí kvalifikovaný technik, který vyhodnotí všechny relevantní faktory a pomůže vám určit, zda je pro vás tato volba vhodná.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Máte zájem o instalaci solární elektrárny a intrikuje vás otázka: Dosáhnete na dotační podporu na solární elektrárnu? Odpověď zní ano, v roce 2024 bude stále k dispozici řada dotačních programů jmenovitě určených k podpoře využití obnovitelných zdrojů energie.

Příkladem takovéhoto programu je Nová zelená úsporám, určený pro majitele rodinných a bytových domů. Důležitým upozorněním je, že od 1. září 2024 dojde ke změně podmínek tohoto programu. Dále jsou k dispozici programy jako RES+ a OP TAK.

Zvážit můžete také investici do baterie pro fotovoltaiku 10kWh. Tyto baterie jsou ideálním řešením pro domácnosti s fotovoltaickými panely, které chtějí maximalizovat využití své vyrobené energie. Dotace na tuto technologii výrazně zkrátí dobu návratnosti vaší investice.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Připojení vaší fotovoltaické elektrárny do sítě je klíčovým krokem k jejímu efektivnímu provozu - distributor může energii od vás odkupovat a vy tak můžete z rozdílu profitovat. Toto je zvláště důležité, jestliže vlastníte baterie pro fotovoltaiku 10kWh.

Možnost připojení však není automatická a důležitým faktorem je kapacita distribuční sítě ve vaší lokalitě. Nástrojem, který můžete na kontrolu této kapacity využít, je mapa připojitelnosti EGD.

Avšak i přesto, že mapa připojitelnosti může poskytnout náznak, jediný spolehlivý způsob, jak zjistit, zda máte šanci na připojení, je podání žádosti o připojení. S touto žádostí vám rádi pomůžeme.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Baterie pro fotovoltaiku 10kWh se stávají klíčovým prvkem při návratnosti investice do solární elektrárny. Poskytují možnost skladovat přebytečnou energii pro pozdější využití, snižují závislost na dodavatelích elektřiny a zvyšují samostatnost domácnosti.

Náklady na baterie pro fotovoltaiku 10kWh se v posledních letech snižují a očekává se, že tento trend bude pokračovat i v budoucnosti. To zvyšuje ekonomickou výhodnost investice do solárních elektráren, protože návratnost těchto systémů se díky poklesu cen těchto baterií zkracuje. Výše úspor s fotovoltaikou je vždy individuální a závisí na mnoha proměnných.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Investice do fotovoltaické elektrárny je velkým rozhodnutím, které vyžaduje podrobné promýšlení a plánování. Baterie pro fotovoltaiku 10kWh jsou například klíčovou složkou každého solárního systému, jelikož zajišťují ukládání vyrobené energie pro její pozdější využití. Při jejich výběru by měla být kladená velká důraz na jejich kapacitu a životnost.

Před investicí je nutné provést důkladný průzkum dané lokalitě ohledně dostupnosti slunečního světla, úrovně spotřeby energie a také možností připojení do sítě. V případě, že potřebujete poradit s výběrem správné baterie pro fotovoltaiku 10kWh nebo jiných komponentů, existují společnosti poskytující profesionální konzultace.

Nakonec, investování do fotovoltaických eletráren je nejen finanční rozhodnutí, ale také investicí do udržitelné budoucnosti. Solární technologie neustále pokračují v rozvoji a stávají se stále efektivnějšími, což podporuje jejich rostoucí popularitu. Nenechte se tedy odradit a využijte baterie pro fotovoltaiku 10kWh pro maximální výkon Vaší nové solární elektrárny.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin