Baterie pro fotovoltaiku

Pro ty, kteří chtějí maximalizovat výkon svých fotovoltaických systémů, budou baterie pro fotovoltaiku v roce 2024 naprosto zásadní. V oblasti skladování energie jde o současnou špičku, s jejichž pomocí lze fotovoltaickou energii ukládat a využívat i v době, kdy slunce nesvítí.

Stávající technologie baterií pro fotovoltaiku nabízí řadu možností pro rozšíření kapacity a funkcionality fotovoltaických systémů. Tyto moderní řešení nabízí vyšší účinnost, dlouhou životnost a lepší využití prostoru, což je obzvláště důležité pro domácnosti a podniky s omezeným prostorem.

S rostoucím zájmem o obnovitelné zdroje energie se očekává, že poptávka po bateriích pro fotovoltaiku bude i v roce 2024 pokračovat v růstu. Uživatelé se mohou těšit na neustálé inovace v této oblasti, které povedou k ještě lepším výkonům a účinnosti těchto zařízení.

Baterie pro fotovoltaiku v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaké jsou výhody použití baterií pro fotovoltaiku?

  Baterie pro fotovoltaiku představují efektivní řešení pro skladování energie získané ze slunce. Tyto baterie umožňují maximální využití solární energie i v době, kdy není slunce, tedy zoufale potřebné večerní hodiny, noci či oblačné dny.

 • Proč bych měl vybrat baterie pro fotovoltaiku od Mobis?

  Naše firma Mobis nabízí špičkové baterie pro fotovoltaiku s vysokou účinností a dlouhou životností. Všechna naše zařízení jsou navržena tak, aby ve vás budila důvěru a zajistila, že váš investice do fotovoltaiky se co nejdříve vrátí.

 • Jaký je životnost baterií pro fotovoltaiku od Mobis?

  Naše baterie pro fotovoltaiku jsou navrženy k dlouhodobému použití, s průměrnou životností mezi 10 a 15 lety. To znamená, že po počáteční investici můžete očekávat dlouhá léta bezúdržbového provozu a úspor na nákladech za elektřinu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Baterie pro fotovoltaiku v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Uvažujete o nákupu baterie pro fotovoltaiku v roce 2024? Prvním krokem by mělo být zvážení kapacity baterie, která musí být dostatečně velká, aby uspokojila vaši denní spotřebu elektrické energie.

Dalším důležitým aspektem je životnost baterie. Baterie pro fotovoltaiku jsou velkou investicí a je důležité si vybrat takovou, která vydrží co nejdéle. Znakem kvalitní baterie je dlouhá záruka a vysoký počet cyklů nabíjení a vybíjení předtím, než dojde ke značnému poklesu její kapacity.

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitý bod, který je třeba zvážit, je technologie baterie. Mezi nejrozšířenější patří lithium-iontové baterie, které nabízejí vysokou účinnost a dlouhou životnost. Baterie pro fotovoltaiku by měla být také kompatibilní s vaší fotovoltaickou soustavou a měla by splňovat všechny bezpečnostní normy.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Baterie pro fotovoltaiku se staly klíčovým prvkem v oblasti solární energie. Úkolem těchto baterií je ukládat energii, kterou solární panely během dne vyrobí, a poskytovat ji v čase, kdy panely energii nevyrábějí, například v noci nebo v období špatného počasí. Jako takové hrají roli v zajišťování kontinuity poskytované energie a výrazně zvyšují efektivitu solárního systému.

Výběr správné baterie pro fotovoltaiku je nezbytný pro optimalizaci výkonu vašeho solárního systému a poskytování nezbytné energie i v dobách, kdy nemohou panely vyrábět. Existuje několik typů baterií pro fotovoltaiku, včetně hluboko cyklických olověných akumulátorů, lithium-iontových baterií a solárních gelových baterií, každý s vlastními výhodami a nevýhodami, které je třeba pečlivě zvážit.

Na druhé straně se technologie baterií pro fotovoltaiku neustále vyvíjí, přináší nové inovace a zlepšuje výkon. V roce 2024 lze očekávat další pokroky v oblasti účinnosti, kapacity a odolnosti těchto baterií, což dokáže ještě více zvýšit efektivitu solárních systémů.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Klíčem k úspěšnému získání dotace je důkladné připravení projektu, který splňuje všechna kritéria stanovená dotačním programem. Jednou z podmínek pro získání podpory je také fakt, že solární elektrárna musí být vybavena baterií pro fotovoltaiku. Navíc musí být splněny i další požadavky na minimální výkon instalace, minimální počet hodin provozu a další.

Jako další klíčový aspekt se jeví výběr správného typu baterie pro fotovoltaiku. Správná baterie může výrazně ovlivnit celkový výkon systému a tím i dostupnost finanční podpory. Při výběru baterie je tedy důležité zvážit její technické parametry, výdrž, ale také její náklady.

V neposlední řadě je důležité udržet se v neustálé informovanosti o aktuálních změnách v dotačních programech. Toto je zejména důležité pro ty, kteří chtějí investovat do fotovoltaických panelů a baterií pro fotovoltaiku v roce 2024. Změny v dotačních programech mohou ovlivnit váš finanční plán a nutně také dobu návratnosti vaší investice.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V roce 2024 připojí distributor do sítě vaší fotovoltaickou elektrárnu pouze pokud na daném místě bude dostatek kapacity. Bez připojení by nemohlo dojít k výměně energie se sítí a využití baterie pro fotovoltaiku by se stalo nutností pro fungování elektrárny v tzv. ostrovním režimu.

Stále více lidí se rozhoduje pro instalaci fotovoltaických panelů a současně zvyšuje se i poptávka po bateriích pro fotovoltaiku. Ty jsou klíčové pro skladování energie a její využití v případě potřeby, zejména pokud by nebylo možné připojit elektrárnu k distribuční síti.

Důležitým nástrojem pro zjištění možností připojení k sítí je pak mapa připojitelnosti od EGD. Ta však není 100 % přesná a nejistotu může odstranit až oficiální žádost o připojení. Provozování fotovoltaické elektrárny bez připojení do sítě je možné, ale vyžaduje to baterii pro fotovoltaiku, která dokáže skladovat vyrobenou energii.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Baterie pro fotovoltaiku hrály zásadní roli v analýze investic do solárních elektráren v roce 2024. Jsou klíčovou složkou, která může ovlivnit výhodnost a návratnost dané investice.

V porovnání s předchozími lety cena baterií pro fotovoltaiku poklesla, což přímo ovlivňuje ekonomický přínos investice do solárních elektráren. Cena elektřiny rostla, zatímco ceny za baterie pro fotovoltaiku se snížily, což vedlo k zrychlení návratnosti investic.

Dotační podpora pro baterie pro fotovoltaiku byla dalším faktorem, který ovlivnil investice do solárních elektráren v roce 2024. Tato podpora může ještě více zvýšit atraktivitu těchto investic a přispět k rychlejší návratnosti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před tím, než se rozhodnete investovat do fotovoltaické elektrárny, stojí za to zvážit několik zásadních faktorů. Orientace střechy, na kterou má být fotovoltaický systém umístěn, hraje zásadní roli v efektivitě celého systému. Rovněž je třeba vzít v úvahu dostupnost slunce a velikost střechy, což přímo ovlivňuje množství energie, kterou může systém generovat.

Dále je nutné zvážit typ a kapacitu baterie pro fotovoltaiku. Kvalitní baterie pro fotovoltaiku umožňuje ukládat přebytečnou energii a využívat ji v obdobích, kdy je produkce elektrické energie nižší, například v noci nebo během zatažených dnů.

Rovněž byste měli zvážit finanční stránku věci. Iniciální náklady na instalaci mohou být vysoké, ale návratnost investice bývá postupem času zajištěna díky úsporám za elektrickou energii. Důležitá je rovněž volba dodavatele, protože různé firmy nabízí různé cenové relace a typy baterií pro fotovoltaiku.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin