Baterie fotovoltaika

Fotovoltaická energie se stává stále populárnější a tak rostou i nároky na její účinné skladování. Zde přicházejí na řadu baterie fotovoltaika – skladování solární energie pro pozdější využití.

V roce 2024 se očekává další velký pokrok v technologiích baterie fotovoltaika. Tyto pokročilé systémy slibují lepší kapacitu i efektivitu, což znamená delší dobu udržení nabití a menší energetické ztráty.

Klíčem k úspěchu využití baterie fotovoltaika je jejich správná instalace a údržba. Proto je důležité obrátit se na odborníky, kteří poskytnou kvalitní servis a optimalizaci systému pro konkrétní potřeby.

Baterie fotovoltaika v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Jaká je výhoda použití baterie u fotovoltaických systémů?

  Baterie jsou u fotovoltaických systémů velmi prospěšné, protože umožňují skladování nadbytečné energie získané ze slunce, kterou si tak můžete našetřit pro období, kdy slunce nesvítí, např. v noci nebo v zimě. To umožňuje maximálně využít energii, kterou systém vyrobil, a odejde tak méně cenné energie zpět do sítě. S produkty od Mobis budete mít jistotu, že máte k dispozici nejefektivnější technologie na trhu.

 • Jaký typ baterie je pro fotovoltaický systém nejvhodnější?

  Obecně se doporučují lithium-iontové baterie pro jejich dlouhou životnost a vysokou účinnost, ale konečná volba záleží na individuálních potřebách a preferencích každého zákazníka. V naší firmě Mobis vám rádi poskytneme konzultaci a pomůžeme vám najít nejlepší řešení dle vašich preferencí a požadavků.

 • Co může nabídnout firma Mobis v oblasti baterií pro fotovoltaiku?

  Mobis nabízí širokou škálu baterií pro fotovoltaické systémy, včetně nejmodernějších lithium-iontových baterií. Kromě toho nabízíme profesionální instalaci a servis, abyste mohli využít plného potenciálu fotovoltaické energie. Naše řešení jsou šetrná k životnímu prostředí a pomáhají vám ušetřit na nákladech za energie.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Baterie fotovoltaika v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Baterie fotovoltaika je klíčovou složkou v systémech solární energie. Umožňuje vám skladovat energii, kterou vaše solární panely vytvoří během dne, a použít ji, když je potřeba - tedy i v době, kdy slunce nesvítí.

Při výběru baterie fotovoltaika je důležité zaměřit se zejména na její kapacitu a výkon. Kapacita určuje, kolik energie může baterie uchovat, zatímco výkon ovlivňuje rychlost, jakou může energii dodávat do vaší domácnosti. Jinými slovy, potřebujete baterii s dostatečnou kapacitou, aby uspokojila vaše energetické potřeby, a s dostatečným výkonem, aby tuto energii dodávala ve vhodném tempu.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V oblasti obnovitelné energie v roce 2024 představují baterie fotovoltaika jasnou volbu pro snižování energetických nákladů a podporu udržitelnosti. Tato technologie využívá sluneční energii k vytváření elektrické energie, kterou lze ukládat do baterií pro pozdější využití.

Nicméně, před instalací fotovoltaických panelů, je důležité zvážit několik klíčových faktorů. Těmi důležitými faktory jsou: velikost a orientace střechy, typ střešní krytiny a statika domu, kde se baterie fotovoltaika umisťují.

Prověření těchto faktorů může být složité, ale je možné využít služeb odborníků, kteří provedou technické zhodnocení Vašeho domu. Tato bezplatná služba vám pomůže identifikovat jakékoliv potenciální problémy a zajistí, že váš systém baterie fotovoltaika bude správně a efektivně instalován.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Baterie fotovoltaika se v roce 2024 stává ústředním bodem pro ty, kdo využívají solární energii. Například díky programu Nová zelená úsporám lze získat dotační podporu na solární elektrárnu s baterií fotovoltaika.

Tento trend se očekává i v nadcházejících letech, kdy se díky dotacím na solární elektrárny a baterii fotovoltaika stávají stále dostupnější. Detailní informace o podmínkách pro získání dotační podpory na solární elektrárnu naleznete na oficiálních webových stránkách vašeho kraje nebo města.

Využijte tedy možnosti dotací na fotovoltaiku a zainvestujte do baterie fotovoltaika pro svůj dům ještě dnes. Doba návratnosti investice do solární elektrárny s baterii fotovoltaika je díky podpoře dotačních programů výrazně zkrácena.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Baterie fotovoltaika se stává stále populárnějším zdrojem energie, a je tedy důležité se zamyslet nad otázkou, zda Vás provozovatel distribuční soustavy "připojí" do distribuční sítě. Je důležité si uvědomit, že bez připojení by bylo možné spustit elektrárnu pouze na tzv. ostrovní režim, kdy není možné prodávat přebytky energie zpět do sítě.

Na druhou stranu, kapacita distribuční sítě se liší v každém místě a existují nástroje, jak zjistit dostupnou kapacitu. Například EGD nabízí mapu připojitelnosti, kde můžete zjistit, zda již není kapacita sítě ve vašem místě vyčerpaná.

Ale i s těmito nástroji se může stát, že skutečná dostupnost připojení můžete zjistit až po podání žádosti o připojení. Proto je důležité, aby při plánování instalace baterie fotovoltaika byla tato skutečnost vzata v úvahu.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Baterie fotovoltaika je stále častější volbou pro ty, kteří se zajímají o ekologické a ekonomicky šetrné řešení energetických potřeb. Často jsou však lidé zaskočeni množstvím informací, které je třeba si osvojit předtím, než se rozhodnou pro tuto technologii. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli popsat, jaký zisk může taková investice přinést.

Ekonomická návratnost je hlavním faktorem, který potenciální investory do solárních panelů a baterií fotovoltaika zajímá. Přestože počáteční náklady mohou být značné, dlouhodobé výhody mohou převýšit počáteční kapitálovou investici - nízké provozní náklady, možnost prodeje přebytečné energie a slevy za sebepříspěvek k omezení emisí.

Výsledná ekonomická výhodnost baterie fotovoltaika ovšem závisí na řadě faktorů, včetně geografické polohy, velikosti systému a místních tarifů za elektřinu. Proto je důležité před investicí řádně se informovat a porovnat různé možnosti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je několik klíčových faktorů, které byste měli zvážit.Finanční náklady jsou samozřejmě hlavním bodem rozhodování, protože náklady na instalaci a provoz mohou být vysoké a výnosy mohou být pomalé.

Geografická poloha a expozice slunce jsou také důležité, protože efektivita solárních panelů závisí na množství slunečního světla, které dostávají.

Dalším faktorem je baterie fotovoltaika. Baterie se používá k ukládání energie vyrobené fotovoltaickými panely pro použití v době, kdy panely nevyrábějí energii, tedy v noci nebo v období nízkého slunečního svitu. Provádění důkladného výzkumu a konzultace s odborníky na baterie fotovoltaika je proto nezbytné před rozhodnutím o investici do fotovoltaické elektrárny.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin