Amorfní solární panely

Amorfní solární panely jsou jedny z nejúčinnějších a nejdostupnějších zdrojů čisté energie v roce 2024. Nanostrukturované amorfní solární panely představují zásadní průlom v technologiích obnovitelné energie.

Inovativní povrch těchto panelů může absorbovat více slunečního záření než tradiční krystalické solární panely. Amorfní solární panely vykazují až trojnásobně vyšší výkon v oblačných nebo nízkosvětelných podmínkách, což z nich činí ideální řešení pro regiony s omezeným slunečním světlem.

Díky jejich flexibilitě a odolnosti vůči poškození se amorfní solární panely stávají populární volbou pro náročné aplikace, jako je integrovaná solární výstavba a mobilní zařízení. Amorfní solární panely jsou tak průkopníky v oblasti udržitelné energetiky a zásadní součástí boje proti klimatickým změnám.

Amorfní solární panely v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Co jsou to amorfní solární panely a jak se liší od ostatních?

  Amorfní solární panely využívají tenkou vrstvu amorfního křemíku, který je méně kompaktní než krystalický křemík používaný v monokrystalických a polikrystalických panelech. Díky tomu jsou amorfní panely extrémně lehké, ohebné a lze je montovat téměř kamkoliv. I přes to, že jsou amorfní solární panely o něco méně efektivní, jsou vynikající volbou pro prostory s omezeným osvětlením nebo prostorovými omezeními.

 • Proč bych měl zvolit ametné solární panely od Mobis?

  Naše firma Mobis je přední dodavatel amorfních solárních panelů. Za svou dlouhodobou působnost na trhu jsme získali důvěru mnoha zákazníků, kterým nabízíme kvalitní produkty a služby. Naše amorfní solární panely nejenže jsou cenově dostupné, ale také jsou vysoce pružné a ohebné, takže je lze instalovat na téměř jakémkoliv povrchu. Poskytujeme také kompletní podporu včetně návrhu, instalace a údržby.

 • Jak dlouho trvá instalace amorfních solárních panelů od Mobis?

  Instalace amorfních solárních panelů není časově náročný proces, zejména s našimi odborníky v Mobis! Díky jejich lehkosti a flexibilitě je možné instalaci zvládnout podstatně rychleji než u krystalických panelů. Konkrétní čas instalace závisí na velikosti a konfiguraci vašeho solárního systému, ale v průměru můžete očekávat, že práce bude dokončena během několika dnů. Kompletní časový odhad vám rádi poskytneme při konzultaci.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Amorfní solární panely v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Amorfní solární panely představují v moderním světě jeden z klíčových způsobů produkce obnovitelné energie. Oproti klasickým krystalickým solárním panelům se vyznačují nižší výrobní náklady, větší odolností vůči vysokým teplotám a schopností efektivně vyrábět energii i za zhoršených světelných podmínek.

Dalším důležitým faktorem při volbě solárních panelů je jejich životnost a účinnost. Zatímco amorfní solární panely mají nižší počáteční účinnost než jejich krystalické protějšky, v průběhu času se účinnost amorfnních panelů zvyšuje, zatímco u krystalických panelů úroveň účinnosti postupně klesá. Klíčová je také velikost plochy, kterou máte k dispozici pro instalaci panelů, jejich cena a možnosti případné dotace ze strany státu.

Výběr amorfních solárních panelů pro vaši domácnost tedy bude záležet na řadě faktorů. Je důležité brát v potaz vlastnosti jednotlivých typů solárních panelů, stejně jako vaši finanční situaci a možnosti umístění panelů. Připravujeme pro vás řadu dalších článků, které vám pomohou při výběru nejlepšího řešení pro vaši domácnost.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

V roce 2024, amorfní solární panely jsou stále více preferovaným řešením pro efektivní výrobu elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Tyto panely se vyznačují vysokou efektivitou, a to i za podmínek slabého osvětlení, což značně rozšiřuje možnosti jejich využití.

Při rozhodování o instalaci těchto panelů je důležité zvážit několik faktorů, včetně velikosti, orientace a materiálu střechy. Velikost střechy je klíčová, protože na malou střechu se nemůže vejít dostatek solárních panelů pro optimální výrobu energie. Orientace střechy rovněž ovlivňuje efektivitu panelů, jelikož nevhodná orientace může snížit potenciální výrobu fotovoltaické energie. Dalším důležitým faktorem je materiál střechy, který by měl být vhodný pro instalaci solárních panelů, aby nedošlo k poškození střechy nebo k průniku vody.

K zajištění správné instalace a efektivního fungování amorfních solárních panelů je také nutné zohlednit statiku střechy. Je důležité, aby zatížení panelů a konstrukcí nevedlo k deformaci střechy. K technickému zhodnocení vaší střechy pro účely instalace fotovoltaiky můžete využít naše bezplatné služby, které provádí náš zkušený technik.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Amorfní solární panely a další druhy solární technologie jsou stále více používány k výrobě čisté energie. Program Nová zelená úsporám dokonce nabízí dotace na tyto technologie, včetně amorfních solárních panelů.

V roce 2024 však dojde k některým změnám. Od 1. září 2024 se změní podmínky pro získání dotace v rámci programu Nová zelená úsporám. Je důležité tyto podmínky důkladně prostudovat a připravit se na případné změny.

Díky dotacím se doba návratnosti investice do amorfních solárních panelů může výrazně zkrátit. Mějte jednak na paměti různé dotační programy, například RES+ a OP TAK, a současně sledujte změny v programu Nová zelená úsporám. Investice do amorfních solárních panelů tak může být ještě výhodnější.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

V roce 2024 je otázkou, zda vás distributor připojí do sítě, pokud vlastníte fotovoltaickou elektrárnu. Toto připojení je klíčové, aby bylo možné maximalizovat výnosy z vaší elektrárny a prodávat přebytky energie zpět do sítě. Bez připojení lze elekrárnu provozovat pouze v takzvaném ostrovním režimu, který ale neznamená možnost zisku z prodeje přebytku energie.

Určení možnosti připojení je komplikované, jelikož záleží na kapacitě lokální distribuční sítě. Ale existuje nástroj od EGD nazývaný mapa připojitelnosti, který může poskytnout představu o lokální kapacitě. Modře označené oblasti v mapě znamenají, že kapacita je vyčerpaná, zatímco ostatní oblasti mohou být vhodné pro připojení.

Je ale nutné podotknout, že se 100% přesností se možnost připojení zjistí až s podanou žádostí o připojení. Někteří provozovatelé nabízejí pomoc s vyřízením této žádosti, což může značně usnadnit celý proces.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Investovat do solárních elektráren v roce 2024 se vyplatí nejen kvůli pozitivnímu dopadu na životní prostředí, ale také díky ekonomickým výhodám. Je důležité uvědomit si výhodnost takovýchto investic a dbát na správně zvolený typ solárních panelů.

Jeden z nejekonomičtějších typů panelů v dnešní době představují amorfní solární panely. Tyto panely jsou méně citlivé na teplotu a světelné podmínky než jiné typy panelů, což zvyšuje jejich efektivitu a snižuje dobu návratnosti investice.

Investice do amorfních solárních panelů je tak ekonomicky výhodná díky nižším pořizovacím nákladům a vyšší účinnosti těchto panelů. Navíc, se stále rostoucími cenami energií a dostupností dotací pro solární energii, je investice do amorfních panelů jednou z nejlepších možností, jak efektivně investovat do ekologické budoucnosti.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Přemýšlení nad investicí do fotovoltaické elektrárny v roce 2024 vyžaduje podrobné zhodnocení několika klíčových faktorů. Nejdůležitější z nich jsou: technické specifikace nemovitosti, regionální sluneční podmínky, dostupné financování a technologie solárních panelů.

Technické specifikace nemovitosti jsou základem při hodnocení, zdali je místo vhodné pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Je nutné zvážit orientaci budovy, sklon a typ střechy a potenciální stínění okolními objekty.

Regionální sluneční podmínky definují množství slunečního záření - základní zdroj energie pro solární panely. Dostupné financování zahrnuje veřejné dotace, bankovní úvěry a možné daňové úlevy. Velmi aktuální jsou také amorfní solární panely, které představují nejnovější technologii s výrazně vyšší efektivitou než klasické krystalické panely. V případě potřeby poradíme, které amorfní solární panely se pro Vás mohou nejvíce vyplatit.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin