Amorfní solární panel

Amorfní solární panely v roce 2024 představují revoluční řešení pro výrobu obnovitelné energie. Díky své schopnosti přeměnit sluneční svit v elektřinu i za oblačného počasí, nabízejí amorfní solární panely vyšší efektivitu v porovnání s klasickými fotovoltaickými panely.

Velkou výhodou amorfních solárních panelů je jejich flexibilita, díky které mohou být instalovány na širokou škálu povrchů. Navíc, jejich výroba je ekologičtější a méně energeticky náročná než výroba křemíkových panelů. V roce 2024 očekáváme další pokrok ve vývoji těchto panelů, což by mělo vést k dalšímu zlepšení jejich už tak vysoké efektivity.

Prodávat amorfní solární panely v roce 2024 je skvělou příležitostí. Nejen, že pomáhají zákazníkům snížit svou závislost na fosilních palivech, ale také se očekává, že jejich trhový podíl bude v nadcházejících letech růst. Je tedy jasné, že amorfní solární panely představují obrovský potenciál pro budoucnost obnovitelné energie.

Amorfní solární panel v roce 2024: Nejčastější dotazy

 • Co jsou to amorfnní solární panely?

  Amorfní solární panely jsou typem fotovoltaických panelů, které využívají amorfního křemíku. To znamená, že na rozdíl od krystalických křemíkových panelů, jejichž struktura je uspořádaná, má amorfní křemík neregulérní atomovou strukturu. Výhodou těchto panelů je jejich schopnost fungovat efektivně i při nižším osvětlení, což z něj činí velmi univerzální řešení pro všechny typy podnebí. Navíc, naše firma Mobis dodává ty nejvysoce kvalitní amorfní solární panely na trhu.

 • Jaké jsou přednosti amorfních solárních panelů od firmy Mobis?

  Amorfní solární panely od naší firmy Mobis jsou výjimečné pro svou schopnost pracovat efektivně i za nízkého osvětlení nebo při zvýšené teplotě. Díky tomu jsou naše panely skvělou volbou pro širokou škálu podmínek a garantují stabilní výkon bez ohledu na počasí. Navíc jsou odolné vůči mechanickým poškozením a mohou být snadno integrovány do jakéhokoliv budování. Pokud tedy hledáte solární technologii, která je nejen účinná, ale také odolná a flexibilní, naše amorfní solární panely jsou pro vás ideální volbou.

 • Proč si vybrat amorfní solární panely od Mobis?

  Rozhodnutí pro amorfní solární panely od Mobis přinese řadu výhod. Nejenže náš produkt nabízí vysokou účinnost za různých světelných podmínek, ale klientům poskytujeme také bezkonkurenční servis a podporu. Naše týmy jsou vždy připraveny poskytnout uživatelům expertní pomoc a poradenství týkající se instalace, údržby a optimalizace jejich solárního systému. Navíc, díky robustnosti našich amorfnních solárních panelů a jejich schopnosti odolat těžkým povětrnostním podmínkám, nabízíme také delší záruční dobu než mnoho našich konkurentů. Volba našich slunečních panelů tak představuje investici do kvalitního, trvanlivého a spolehlivého řešení pro solární energii.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Amorfní solární panel v roce 2024: Co je potřeba zvážit?

Amorfní solární panel je jednou z technologií, která v poslední době získává na popularitě, zejména díky jejímu přispění k udržitelné energetice a s tím spojeným cílem dosáhnout klimatické neutrality do roku 2050. Tyto panely se vyznačují nižšími náklady na výrobu a flexibilitou ve tvaru a velikosti oproti klasickým krystalickým panelům.

Nicméně výkonnost amorfních panelů je zhruba o polovinu nižší než u panelů krystalických, což je důležité vzít v potaz při plánování kapacity vaší budoucí solární elektrárny. Zároveň životnost amorfních panelů je obecně nižší, průměrně kolem 15 let, což je oproti krystalickým panelům, které mají životnost až 25 let, značně kratší.

Přesto může být amorfní solární panel vhodný pro menší projekty, kde není dostatek prostoru pro instalaci většího počtu panelů, nebo tam, kde je důležitější estetický dojem než maximální výkonnost. Zároveň si je třeba uvědomit, že vývoj v oboru fotovoltaiky jde rychle vpřed a výkonnost amorfních panelů se pravděpodobně v dohledné době zvýší.

Vyhovuje technicky vaše střecha pro instalaci solárních panelů?

Technické hodnocení fotovoltaických panelů na střeše

Amorfní solární panel je stále populárnější volbou pro ty, kdo hledají efektivní a udržitelné zdroje energie. Tento typ solárního panelu je známý pro svou schopnost vytvářet energii i za méně ideálních světelných podmínek, což je výhodou, pokud máte omezené prostranství nebo žijete v oblasti s nižším počtem slunečných dní.

Amorfní solární panely se odlišují od svých krystalických protějšků tím, že jsou vyrobeny za použití tenkých vrstev polovodivého materiálu. Díky této jedinečné vlastnosti je amorfní solární panel flexibilnější a odolnější vůči poškození, což prodlužuje jeho životnost a snižuje náklady na údržbu.

V roce 2024, s rostoucím důrazem na udržitelnost a ekologické praktiky, se očekává, že poptávka po amorfních solárních panelech výrazně vzroste. Zvolte tedy amorfní solární panel pro svůj domov nebo podnikání a připojte se k rostoucímu počtu lidí, kteří přecházejí na zelenou energii.

Dosáhnete na dotační podporu?

Dotace na fotovoltaiku od NZÚ

Amorfní solární panel může být také částečně dotován. Je důležité, že k dotačním činnostem se přistupuje s velkou opatrností a dodržují se všechny potřebné podmínky k jejich získání. Tyto podmínky jsou často velmi komplikované a jejich nesplnění může znamenat ztrátu nároku na dotaci.

Tyto dotační programy se neustále mění a je důležité být v kontaktu s odborníky v oblasti, aby byla bezproblémová instalace a další využití amorfního solárního panelu. Instalace amorfního solárního panelu je totiž volbou, která se dlouhodobě vyplácí, nejen z hlediska ekonomického, ale i ekologického.

Aktuální podmínky NZÚ

Kdo může žádat:

 • Vlastníci stávajících rodinných domů
 • Vlastníci řadově uspořádaných vymezených bytových jednotek (tzv. řadové domky)
 • Příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými celky

Kolik získáte:

 • Instalace o výkonu 2 kWp s měničem – 60 000 Kč
 • Instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla – 100 000 Kč
 • Za každý další 1 kWp instalovaného výkonu – 10 000 Kč
 • Za 1 kWh el. akumulačního systému – 10 000 Kč
 • Instalace dobíjecí stanice – 15 000 Kč (maximálně 1 ks)

Jak požádat o dotaci:

 • Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací
 • Žádost za vás může vyřizovat realizační firma

Od roku 2024 je také možné čerpat dotaci až 90 000 Kč Nová zelená úsporám light na fotovoltaický ohřev vody, nicméně žadatel musí být z řad seniorů nebo sociálně slabých.

Vypočítejte si dotaci na FVE

Počet panelů11ks
Počet baterií1ks
Wallbox/ Dobíjecí stanice1ks

Celkový výkon4.95 kWp

Kapacita5.8 kWh

Výše dotace172 500

Chci nabídku

*Jedná se o výpočet pro rodinné domy. Pro bytové domy, obce a firmy může být dotace vyšší.

Připojí Vás distributor do sítě?

Mapa ukazující možnosti připojení fotovoltaiky

Amorfní solární panely jsou vhodné pro použití v fotovoltaické elektrárně. Amorfní solární panel má tu výhodu, že generuje energii i za špatného počasí a je vhodný pro využití v našem klimatu. Pro připojení do sítě je třeba splnit několik podmínek, mezi které patří místo umístění a schválení daného distributorem.

Vaše fotovoltaická elektrárna může být připojena do distribuční sítě, pokud budou splněny technické a legislativní podmínky. K tomu je nutné podat žádost o připojení k provozovateli distribuční soustavy a doložit všechny potřebné dokumenty včetně technické dokumentace. Problémy můžou nastat, pokud je v dané oblasti již kapacita sítě vyčerpává.

V roce 2024 by mělo být možné připojit fotovoltaickou elektrárnu vybavenou amorfními solárními panely do distribuční sítě bez problémů. Avšak závisí na kapacitě sítě a dodržení všech legislativních podmínek. Důležitým faktorem je rovněž kvalifikovaná firma, která je schopná zajistit celý proces od projektu po technickou realizaci.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Ekonomické hodnocení fotovoltaického systému

Rok 2024 přijal množství nových výzev a možností pro amorfní solární panely, pokud jde o ekonomickou efektivitu. Cena za výrobu stále klesá, zatímco účinnost těchto panelů se zvyšuje, čímž se zkracuje doba návratnosti investice.

Pokud jde o spotřebu elektrické energie v domácnosti a cenu elektřiny, amorfní solární panely mohou poskytnout dlouhodobé úspory. Navíc s případnou dotační podporou se investice do amorfních solárních panelů stává ještě atraktivnější.

Pozor, instalační firmy často slibují krátkou návratnost, ale jejich analýzy nemusí být přesné. Ekonomická analýza amorfních solárních panelů vyžaduje pečlivé promyšlení a plánování, ačkoli takový odhad může při zhodnocení výhodnosti investice hrát klíčovou roli.

Vyplatí se Vám ekonomicky investice do solární elektrárny?

Před investicí do fotovoltaické elektrárny je třeba vzít v úvahu několik klíčových aspektů. Promyšlenou volbu podporuje důkladné porozumění současným regulačním rámcům, úsporám energie a potenciálním nákladům spojeným s instalací a údržbou solarů.

Zásadní je například úvaha o použití amorfních solárních panelů, které jsou stále populárnější díky své flexibilitě a menším výrobním nákladům. Druhým důležitým faktorem je pak lokalita, jelikož geografická poloha a orientace budovy významně ovlivňují efektivitu solárního systému a tím i jeho rentabilitu.

Nezbytné je také zvážit finanční aspekt, jako jsou náklady na instalaci, údržbu, případné opravy a počáteční investici do fotovoltaické elektrárny, kterou může částečně pokrýt státní podpora nebo dotace. Přestože se náklady na solární technologie v posledních letech snížily, pořád jde o finančně náročný projekt, který si žádá detailní finanční analýzu.

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin

Co o nás klienti říkají?

FotovoltaikaTepelná čerpadlaDotace

Chcete poradit s výběrem FVE?

MOBIS, spol. s r.o.

Kontaktní formulář

Zanechte nám telefonní číslo a my se Vám ozveme do 24 hodin